این رهبر مهندسی نرم افزار که در فصل اوج کار در آمازون کار می کرد، چه چیزی یاد گرفت؟

این رهبر مهندسی نرم افزار که در فصل اوج کار در آمازون کار می کرد، چه چیزی یاد گرفت؟

فیلیپ سو، رهبر سابق مهندسی مایکروسافت و فیس بوک و کارگر انبار آمازون و خالق پادکست Peak Salvation.

فیلیپ سو، یک رهبر مهندسی نرم افزار که بنیانگذار یک سازمان غیرانتفاعی شد، تصمیم گرفت پاییز گذشته زندگی خود را در جستجوی پادزهری برای افسردگی فصلی خود در شغلی ساختارمندتر و کم درآمدتر از سالهای متمادی متزلزل کند.

سو در فصل اوج در انبار غول پیکر آمازون در جنوب سیاتل، کنت، واشنگتن، با کد BFI4 توسط شرکت کار می کند. همانطور که سو در مجموعه پادکست 15 قسمتی خود به نام Peak Salvation مستند کرد، این یک تجربه تغییر دهنده زندگی و چشم باز بود.

مهندس نرم افزار سابق مایکروسافت که دومین کارمند دفتر مهندسی فیس بوک در سیاتل بود، سو ریاست دفتر مهندسی فیس بوک لندن (متا کنونی) را بر عهده داشت، سپس سازمان جهانی نرم افزار بهداشتی غیرانتفاعی Audere را تاسیس و مدیریت کرد قبل از اینکه یک کارگر را به انبار در آمازون به حساب LinkedIn خود اضافه کند. .

آخر هفته گذشته به کل پادکست Peak Salvation گوش دادم. داستان واقعاً من را تحت تأثیر قرار داد. سو در توضیح و تجزیه و تحلیل تجربیات خود کار بسیار خوبی انجام می دهد. من همچنین از او دعوت کردم تا در پادکست brooztechnology این هفته به من بپیوندد.

در اینجا چند مورد است که در داستان او برای من برجسته بود.

  • او آرامش و ثبات را در ساختار و همچنین توانایی رها کردن کار را در هنگام سقوط پیدا کرد.
  • استخدام آنلاین او چند دقیقه طول کشید. خروج آسان تر از لغو اشتراک نتفلیکس بود.
  • هیچ کس نام او را در مدت حضورش در آمازون یاد نگرفت. این عملیات از روی ناچاری به دلیل گردش مالی ناشناس به نظر می رسید.
  • سیستم گزارش آسیب آمازون او را با انتخاب بین ساعات کاری بسیار کمتر و پرداخت بدهی های سبک یا پایبند ماندن به شغلی که باعث آسیب دیدگی شده بود انتخاب کرد تا حقوق عادی خود را دریافت کند.
  • ساختار دستمزد، همانطور که او می دید، به بسیاری از کارمندان انگیزه کمی برای انجام کارهای بیشتر از حداقل می داد.

اینها نتیجه گیری من است. سو نسبت به بسیاری از جنبه‌های تجربه‌اش خوش بین است، از جمله نحوه سودمندی آن برای سلامت روانش و دیدگاه جدید و تحقیرآمیز که در مورد ماهیت ممتاز زندگی در صنعت فناوری به او داده است.

سو که تازه وارد به خط مقدم تحقق جهانی شده است، به آسانی اعتراف می کند که ممکن است دلایل خوبی برای برخی از عجیب و غریب ها به عنوان ناکارآمدی ها وجود داشته باشد. نه تنها این، بلکه او یک کارگر کوتاه مدت با کمتر از دو ماه سابقه کار بود. او در لجستیک متخصص نیست.

با این حال، او چشمان و ذهن تازه ای را برای مهندس در مرکز اعصاب عملیاتی غول تجارت الکترونیک به ارمغان آورد. بنابراین ما از سو پرسیدیم که او بر اساس تجربیات و مشاهداتش چه تغییراتی ایجاد خواهد کرد و او به این لیست رسید.

  • به مدل بوئینگ سه شیفت تغییر دهید. سایش کمتر بدن در روزهای 8 ساعته به جای روزهای 10/11.5 ساعته و امکان اضافه کردن افراد موقت در اوج بدون نیاز به اضافه کاری.
  • مسیرهای شغلی ایجاد کنید. جف بزوس باور نداشت که این مشاغل هرگز دائمی شوند، اما آمازون اکنون از هر 153 آمریکایی 1 نفر را استخدام می کند و در حال رشد است. چه بخواهیم چه نخواهیم، ​​این مشاغل به طور فزاینده ای به مشاغل طولانی مدت برای مردم تبدیل خواهند شد. به جای اینکه ابتدا آنها را به تازه واردان پیشنهاد دهید، بهترین شیفت ها و مشاغل را به کارمندان فعلی بدهید. راه را به شناخت و ارتقای بهترین مجریان بدهید.
  • افزایش قابلیت پیش بینی برنامه شیفت های اضافی را 48 ساعت قبل اعلام کنید. وقتی افراد نمی توانند جابجایی اضافی انجام دهند، اخراج نکنید.
  • به طور فعال آسیب فیزیکی را کاهش دهید. افراد را به طور دوره ای بین کارهایی که به عضلات مختلف نیاز دارند جایگزین کنید. یک سیستم اسکان پزشکی سریع و بدون شکارچی ایجاد کنید که در خدمت منافع کارکنان باشد. هنگام تعیین نقش، توانایی های فیزیکی را در نظر بگیرید.
  • احساس مالکیت خود را افزایش دهید. به کارکنان آژانس بدهید تا پیشنهاد دهند و برای بهبود شناخته شوند. من متوجه فرصت‌های زیادی برای بهبود شدم، اما موفق شدم فقط مشتریان بالقوه را متقاعد کنم که فقط یکی را اجرا کنند.

گزینه دیگری که ما در مورد آن صحبت کردیم، ایده بازگشت آمازون به کارگران انبار برای رسیدگی به برخی از این مسائل است. به نظر می رسد تقسیم اخیر 20 به 1 سهام این شرکت این امر را امکان پذیرتر می کند.

با توجه به آخرین اخبار مبنی بر اینکه دیو کلارک، مدیر عامل آمازون در سراسر جهان مصرف کننده، بدون جانشین فوری این شرکت را ترک می کند، اینها به ویژه سوالات به موقع برای آمازون هستند. آمازون می‌گوید که در بحبوحه فعالیت‌های اتحادیه‌های کارگری در شبکه عملکرد شرکت، قصد دارد به “بهترین کارفرمای روی زمین” تبدیل شود.

همه این فرصت ها و چالش ها به مدیر عامل آمازون، اندی جسی، فرصتی برای آزمایش برخی از رویکردهای مختلف در شبکه تدارکات این شرکت می دهد.

فیلیپ سو به این قسمت از پادکست brooztechnology می‌پیوندد تا آنچه را که در مورد ماهیت کار، وضعیت اجتماعی-اقتصادی، آمازون و خودش آموخته است به اشتراک بگذارد.

در پادکست های Apple، Google Podcasts، Spotify یا هر کجا که گوش می دهید، در بالا گوش دهید یا در brooztechnology مشترک شوید.

صدا توسط کرت میلتون تهیه و تنظیم شده است.