• خانه
  • اخبار
  • این دانش آموز دبیرستانی سیاتل یک سازمان غیرانتفاعی دارد که به پناهندگان و مهاجران در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند

این دانش آموز دبیرستانی سیاتل یک سازمان غیرانتفاعی دارد که به پناهندگان و مهاجران در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این دانش آموز دبیرستانی سیاتل یک سازمان غیرانتفاعی دارد که به پناهندگان و مهاجران در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند

این دانش آموز دبیرستانی سیاتل یک سازمان غیرانتفاعی دارد که به پناهندگان و مهاجران در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند
Subha Vadlamanathi، بنیانگذار لیگ عدالت زبانشناسی. (عکس از Justice League Linguistics)

هنگامی که سوبها وادلاماناتی 16 ساله پیانو نمی‌نوازد یا شخصیت‌های انیمیشن را به صورت دیجیتالی طراحی نمی‌کند، به دانش‌آموزان پناهنده و مهاجر با استفاده از اشتیاق خود به زبان‌شناسی محاسباتی کمک می‌کند تا زبان انگلیسی را بیاموزند.

دانش‌آموز دبیرستانی در منطقه سیاتل از زمانی که درباره AlphaGo، برنامه هوش مصنوعی گوگل که قهرمان جهان بازی رومیزی Go را شکست داد، مجذوب تعامل کامپیوتر و انسان شد. این علاقه او را در مسیر علم داده، زبان‌شناسی محاسباتی و پردازش زبان طبیعی سوق داد.

وادلامانتی پس از اطلاع از بحران پناهندگان، لیگ عدالت زبان شناسی را در اواخر سال 2020 تأسیس کرد. این امر آگاهی از تفاوت های زبانی را افزایش می دهد و برای زبان های کم منبعی که توسط جمعیت زیادی صحبت می شود اما داده های ترجمه کمتری دارند، پشتیبانی فناوری ارائه می دهد.

Linguistics Justice League در ابتدا آموزش STEM را به دانشجویان پناهنده و مهاجر محلی ارائه کرد. در اواسط سال 2021، وادلامانتی پس از اینکه متوجه شد بسیاری از دانشجویان علاقه مند به کارگاه های STEM او نمی توانند در آن شرکت کنند، سازمان را برای کمک به آموزش زبان انگلیسی مجدداً تشکیل داد، زیرا آنها انگلیسی نمی دانستند و برنامه های زبان اغلب فاقد کارکنان بودند.

وادلمناتی گفت: «مشکل این بود که بسیاری از دانش‌آموزان به زبان‌ها و گویش‌های مختلف صحبت می‌کردند. وقتی به Google Translate رفتم و سعی کردم با آنها صحبت کنم، یا حداقل سعی کردم محتوا را به زبان آنها تولید کنم، اغلب حتی نمی توانستم زبان هایی را که آنها صحبت می کنند پیدا کنم.”

Linguistics Justice League با Neural Space، یک شرکت پردازش زبان طبیعی که انواع خدمات ترجمه را برای زبان‌های کم منبع ارائه می‌کند، شریک شده است. سازمان غیرانتفاعی Vadlamannati دارای 32 داوطلب است که برای ایجاد زیرساخت ها و برنامه های کاربردی مختلف کار می کنند که به کاربران کمک می کند تا مهارت انگلیسی را ایجاد کنند.

این دانش آموز دبیرستانی سیاتل یک سازمان غیرانتفاعی دارد که به پناهندگان و مهاجران در یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند
کارگاه آموزشی زبان جهانی لیگ عدالت آفریقا در آفریقا. (عکس از Justice League Linguistics)

یکی از این برنامه ها EduLang است که به کاربران امکان می دهد داستان ها را به زبان انگلیسی و زبان مادری خود در کنار یکدیگر از طریق فناوری ترجمه خودکار بخوانند. برنامه‌های دیگر عبارتند از PuzzLing، که پازل‌های چند زبانه را در زمان واقعی نمره می‌دهد. FlashLing، که به حفظ واژگان از طریق کارت های فلش چند زبانه کمک می کند. و SimiLing که امتیاز شباهت را برای کلمات آشنا فراهم می کند تا کاربران بتوانند مترادف ها را یاد بگیرند.

وادلامانتی گفت که لیگ عدالت زبان شناسی همچنین بر فعالیت از طریق ابتکاراتی از جمله کارگاه های زبان در غنا و مجموعه داستان هایی از سراسر جهان تمرکز می کند تا کودکان تشویق شوند تا زبان مادری خود را حفظ کنند.

همه‌گیری مداوم در کمک به لیگ عدالت زبانی در استفاده از فناوری بسیار مفید بوده است، زیرا بسیاری از دانشجویان پناهنده قبلاً به خدمات آنلاین دسترسی نداشتند. وادلامانتی گفت که از زمان شیوع بیماری همه گیر، سازمان های پناهنده بیشتری دسترسی به اینترنت و دستگاه های کنفرانس آنلاین را پوشش داده اند.

اوایل سال جاری، Vadlamannati جایزه STEM in Action انجمن مهندسان زن را دریافت کرد و در مرکز موسس استارت‌آپ مایکروسافت پذیرفته شد، که دسترسی به شبکه گسترده‌ای از مربیان و بودجه را فراهم می‌کند. وادلامانتی همچنین در مجله تحقیقات دانشجویی برای مقاله ای تحقیقاتی که تابستان گذشته در مورد شکاف دستمزد جنسیتی پناهندگان نوشت، منتشر شد.

Vadlamannati امیدوار است که در آینده شامل جنبه های صوتی و تصویری خدمات Linguistic Justice League شود که به گفته او بیشترین درخواست کاربران است. Vadlamannathy، دانش‌آموز دبیرستان Mercer Island، نیز آرزوهای بزرگی برای آینده‌اش دارد: او می‌خواهد رایانه‌ای بسازد که بتواند به طور یکپارچه با انسان‌ها در همه حالت‌ها تعامل داشته باشد.

«می‌دانم که رویای ساده‌لوحانه‌ام برای گرد هم آوردن رایانه‌ها و انسان‌ها، اگر نگوییم دهه‌ها، هنوز سال‌ها باقی مانده است، اما این مسئله را برای من جالب‌تر می‌کند. کار خیلی زیاد است!» وادلاماناتی گفت.