منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • این برنامه سرقت رمز عبور را که در حال حاضر 100000 نصب فعال دارد حذف کنید

این برنامه سرقت رمز عبور را که در حال حاضر 100000 نصب فعال دارد حذف کنید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.

متاسفانه با وجود تدابیر امنیتی گوگل در پلی استور، هنوز ردی از عدم قطعیت در این فروشگاه وجود دارد. اخیراً برنامه ای جعلی دیده شده است که هدفی متفاوت از عملکرد آن دارد. این برنامه سرقت رمز عبور را که در حال حاضر 100000 نصب فعال دارد حذف کنید. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

برنامه سرقت رمز عبور قابل نصب از فروشگاه Google Play

محققان امنیتی به طور تصادفی به اپلیکیشنی برخوردند که گوگل آن را با 100000 بار دانلود از فروشگاه گوگل پلی حذف کرد. چیزی که این برنامه را بسیار خطرناک می کند، توانایی آن در جمع آوری اطلاعات شخصی از حساب های فیس بوک کاربران در گوشی های هوشمند است. شرکت امنیت تلفن همراه فرانسوی Pradeo به ZDNet گفت که این برنامه از بدافزاری به نام “Facestealer” استفاده می کند.

نقص امنیتی اندروید 12 اخیرا توسط گوگل اصلاح شده است

اگر نمی دانید، باید بگوییم که «Facestealer» اصطلاحاً تروجان اندرویدی است که این نام را به خود گرفته است. زیرا کاربران فیس بوک را وسوسه می کند تا تمام اطلاعات کاربری خود را در یک صفحه وب بنویسند. این اطلاعات شخصی سپس به سرور ثبت شده در روسیه که متعلق به مهاجم است ارسال می شود. هنگامی که یک کاربر اندروید حساب فیس بوک خود را به یک وب سایت اضافه می کند، توسعه دهندگان برنامه حذف شده به اطلاعات کارت اعتباری فیس بوک، اطلاعات جستجو و موارد دیگر دسترسی خواهند داشت.

تروجان در یک برنامه فروشگاه Google Play به نام Craftsart Cartoon Photo Tools ساخته شده بود و قرار بود به ویرایش عکس ها کمک کند. پرادئو می‌گوید این برنامه حاوی کدهایی است که به آن اجازه می‌دهد سیستم‌های امنیتی فروشگاه Google Play را دور بزند و بیش از هفت سال است که برای اتصال به بدافزارهای دیگر در فروشگاه استفاده می‌شود.

برنامه سرقت رمز عبور

هنگامی که برنامه توسط کاربران ناآگاه باز می شود، یک صفحه ورود به سیستم فیس بوک ظاهر می شود که از کاربر می خواهد با نام کاربری و رمز عبور فیس بوک خود وارد شود. به گفته پرادئو، مجرمان سایبری از اعتبار فیس بوک برای به خطر انداختن حساب های خود به طرق مختلف استفاده می کنند که رایج ترین آنها ارتکاب کلاهبرداری مالی، ارسال لینک های فیشینگ و انتشار اخبار جعلی است.

اگر کاربر حرفه ای و آگاه هستید، می دانید که اولین کاری که باید انجام دهید این است که قبل از نصب اپلیکیشنی که توسط یک توسعه دهنده ناشناس طراحی و ساخته شده است، به بخش نظرات و بررسی ها نگاه کنید. نظرات در مورد مشاهده تبلیغات بیش از حد یا سایر مسائل با عملکرد پایین معمولاً نشان دهنده بدافزار است.

برنامه سرقت رمز عبور

اگر به بررسی ها و نقدهای کاربران Craftsart Cartoon Photo Tools نگاه کنید، خواهید دید که تمامی بررسی هایی که در زمان نگارش این مقاله مشاهده شده اند، تنها یک ستاره به اپلیکیشن داده اند و آن را کاملا جعلی، بی فایده و کاملا غیرقابل اعتماد می دانند. وقتی چنین نظرات و نظراتی را می بینید بهتر است به سراغ برنامه دیگری بروید.

مطابق با PhoneArenaبه خاطر داشته باشید که صرفاً به این دلیل که Google برنامه را از فروشگاه شما حذف کرده است به این معنی نیست که برنامه در تلفن Android شما ایمن است. اگر Craftsart Cartoon Photo Tools را نصب کرده اید، باید فوراً آن را حذف کنید تا از کارت اعتباری و سایر اطلاعات مالی خود محافظت کنید.

بدافزار Dark Herring بیش از 105 میلیون کاربر اندروید را هدف قرار می دهد + لیست برنامه های آلوده

نظر شما در مورد این برنامه سرقت رمز عبور چیست؟ چه پیشنهادی دارید که دوباره در دام اینگونه برنامه های جعلی نیفتند؟ شما این بدافزار را نصب کردید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.