• خانه
  • اخبار
  • این بدافزار روسی از میکروفون و دوربین گوشی شما استفاده می کند

این بدافزار روسی از میکروفون و دوربین گوشی شما استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این بدافزار روسی از میکروفون و دوربین گوشی شما استفاده می کند

اخیرا بدافزار روسی گوشی های هوشمند اندرویدی را تحت تاثیر قرار داده است. این اپلیکیشن خطرناک می تواند پیامک های شما را بخواند، به تماس ها گوش دهد و حتی صدای شما را از طریق میکروفون دستگاه ضبط کند! اس ترنجی با ما همراه باشید تا ببینید این بدافزار جدید چه نام دارد و چه تاثیری بر کاربران گذاشته است.

بدافزار جدید روسی فقط گوشی های اندرویدی را هدف قرار داده است

جنگ در اوکراین جرقه حملات سایبری در سراسر جهان شده است. بسیاری از هکرها از جمله هکرهای روسی و چینی از این فرصت برای توزیع بدافزارها و سرقت اطلاعات کاربران استفاده می کنند. در همین راستا محققان امنیت کامپیوتر Lab52 بدافزار جدیدی را کشف کرده اند که سیستم عامل اندروید را هدف قرار می دهد. این ویروس که در روسیه توسعه یافته است، از طریق فایل های به ظاهر بی ضرر APK در اینترنت منتشر شده است.

این بدافزار روسی از میکروفون و دوربین گوشی شما استفاده می کند

این نرم افزار در کد برنامه ای به نام «مدیر فرآیند»مخفی است. پس از نصب، برنامه شروع به جمع آوری و سرقت اطلاعات مربوط به قربانیان می کند. این بدافزار روسی، مانند بسیاری از برنامه‌های رایج اندرویدی، قبل از شروع به کار نیاز به دسترسی به مجوزهای خاصی دارد. البته این مجوزها بسیار غیرعادی و زیاد هستند. برای مثال، بدافزار برای دسترسی به GPS، اطلاعات Wi-Fi، تماس‌ها، پیام‌های متنی و مخاطبین شما اجازه می‌خواهد. مهمتر از همه، ویروس به خود اجازه می دهد تا میکروفون تلفن شما را فعال کند یا بدون اطلاع شما سلفی بگیرد و برگردد. به طور خلاصه، اگر این بدافزار را نصب کنید، امنیت شما به شدت به خطر می افتد!

بدافزار جدیدی در Play Store شناسایی شده است

سایت اینترنتی GizChina هنگام بررسی ip سرور این برنامه متوجه می شود که تمام اطلاعات به مکانی در روسیه ارسال می شود. Process Manager نماد خود را از لیست برنامه ها حذف می کند تا از حذف آن توسط کاربر جلوگیری کند. در حالی که هنوز روی تلفن هوشمند اندرویدی شما نصب شده و اطلاعات را سرقت می کند. بسیاری از نرم افزارهای مخرب از این روش استفاده می کنند تا توسط کاربر فراموش شوند و بتوانند اطلاعات قربانیان را برای مدت طولانی بی سر و صدا به سرقت ببرند.

آیا با مورد مشابهی برخورد کرده اید؟ با توجه به ناپدید شدن نماد این نوع بدافزارها، چگونه می توان آنها را حذف کرد؟