• خانه
  • اخبار
  • این استارت آپ زنجیره تامین از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برای پیش بینی فساد مواد غذایی استفاده می کند

این استارت آپ زنجیره تامین از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برای پیش بینی فساد مواد غذایی استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این استارت آپ زنجیره تامین از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برای پیش بینی فساد مواد غذایی استفاده می کند

این استارت آپ زنجیره تامین از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برای پیش بینی فساد مواد غذایی استفاده می کند
سنسورهای سلولی مسیر شفاف (عکس مسیر شفاف).

«مسیر شفاف» مأموریتی دارد تا با فناوری زنجیره تأمین که محصولات فاسد شدنی را مشاهده می‌کند، به کاهش ضایعات غذایی کمک کند و به تلاش‌های گرسنگی کمک کند.

شرکت سیاتل از فناوری اینتل و حسگرهای اینترنت اشیا برای ارائه داده های بلادرنگ در شرایطی مانند دما، رطوبت و مکان استفاده می کند. نرم‌افزار پیش‌بینی آن امتیاز تازگی را تعیین می‌کند و ارزیابی می‌کند که چه زمانی غذا در حین حمل و نقل در خطر فاسد شدن است.

ایده این است که شرکای زنجیره تامین را نسبت به اشتباهات آگاه کنیم و اجازه مداخله را بدهیم. مسیر شفاف برای هر محموله غذای ردیابی شده هزینه ای دریافت می کند.

اریک ویور، مدیرعامل این شرکت می‌گوید: «آن را به عنوان بیمه مسافرتی در نظر بگیرید که می‌توانید با خرید آنلاین بلیط هواپیما آن را خریداری کنید. “با هزینه اضافی، می توانید داده های بسیار بیشتری نسبت به قبل دریافت کنید. آیا همانطور که راننده کامیون یا انبار قسم می‌خورد، زنجیره سرد را حفظ می‌کند؟»

Transparent Path یکی از چندین استارت آپ در سیاتل است که هدف آن کاهش ضایعات مواد غذایی است. سایر موارد عبارتند از Strela Biotechnology، Shelf Engine و iFoodDS.

ویور قبلا در شرکت زیراکس به عنوان معاون بخش تجربه کاربری کار می کرد. در سال 2018، او قبل از اینکه دو سال بعد آن را به عنوان یک شرکت هدف اجتماعی به کار گرفت، Tranparent Path را به عنوان یک LLC تأسیس کرد.

یکی از مشتریان این شرکت Feeding the Northwest است، یک توزیع کننده مواد غذایی که در تلاش های امدادی گرسنگی مشارکت دارد. به گفته ویور، Transparent Path چندین انبوه غذا را از خراب شدن نجات داده است و به سازمان غیرانتفاعی اجازه می دهد بیش از 100000 وعده غذایی تهیه کند.

این استارت آپ زنجیره تامین از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برای پیش بینی فساد مواد غذایی استفاده می کند
مدیر عامل اریک ویور (عکس از مسیر شفاف).

این شرکت بر روی مواد فاسدشدنی با یک جزء ایمنی مواد غذایی تمرکز می کند، اگرچه ویور گفت مواد فاسدشدنی شامل محصولاتی در چندین بخش مانند محموله های خون یا پلاسما، واکسن ها و قرنیه می شود.

مسیر شفاف حدود 700000 دلار از طریق استارت‌آپ، سرمایه‌گذاری جمعی و سرمایه‌گذاری فرشته جمع‌آوری کرده است. سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز برای استارت‌آپ‌های زنجیره تامین در طول همه‌گیری رونق گرفته است، اما به نظر می‌رسد این افزایش اخیر در بحبوحه رکود گسترده‌تر فناوری کند شده است.

این شرکت پنج کارمند و چهار مشاور دارد. این تیم شامل:

  • CTO Sunil Koduri که نزدیک به 20 سال را به عنوان مدیر در مایکروسافت گذراند.
  • مدیر عملیاتی مارک کامرر، که قبلا سمت های اجرایی در خط هلند آمریکا داشت.
  • مدیر Experience Paulé Wood که قبلاً طراح ارشد آمازون بود.
این استارت آپ زنجیره تامین از هوش مصنوعی و اینترنت اشیا برای پیش بینی فساد مواد غذایی استفاده می کند
Transparent Path هنگام تغییر دما، اعلان‌های ایمیلی ارسال می‌کند. (عکس مسیر شفاف).

ما با ویور برای این استارتاپ Spotlight آشنا شدیم. پاسخ ها برای اختصار و وضوح ویرایش شده اند.

تفاوت ما با رقبایمان: ما با شرکت هایی مانند Sensitech، Deltatrak و Roambee رقابت می کنیم. بیشتر این شرکت ها بر روی حسگرها تمرکز می کنند: چگونه آنها را ارزان تر، بهتر و غیره کنیم. تمرکز ما بر روی ارزش داده های حسگر است. ما نرم افزار خود را در طول همه گیری برای رسیدگی به مسائل مربوط به بیماری همه گیر طراحی کردیم. ما همچنین با دانشگاه دوک و دانشگاه واشنگتن برای ایجاد حسگرهای زیست تخریب پذیری کار می کنیم که می توانند بدون نگرانی از آلودگی محیطی دور ریخته شوند.

هوشمندانه ترین حرکتی که انجام دادیم: تیمی که من جمع کردم راستش را بخواهید، این یک گروه چشمگیر از افراد خوب است که می خواهند از شما تشکر کنند. نمی توانستم بهتر از این بخواهم.

بزرگترین اشتباهی که مرتکب شدیم: به عنوان یک کارآفرین، شما باید سرمایه‌گذاران را پیدا کرده و برنده شوید، یک تیم بسازید، یک محصول ایجاد کنید و سپس آن را به بازار بیاورید. برای بسیاری از سرمایه گذاران فناوری، تمرکز بر روی محصول ساده ترین و راحت ترین کار است. من زمان زیادی را صرف آن کردم، و در حالی که به آن افتخار می‌کنم، باید از نظر فروش بسیار تهاجمی‌تر می‌بودم – حتی زمانی که محصول به اندازه فعلی کاملاً مشخص نبود. اکنون کاملاً روی فروش متمرکز هستم، چیزی که در منطقه راحتی من نیست.

بزرگترین چالشی که با آن روبرو شدیم: همه گیری. تمام جهان در سال 2020 تلاش کردند تا بفهمند چه باید بکنند. همه زنجیره‌های تامین ما در سال‌های 2021 و 2022 مختل شدند. در تابستان سال 2022، به نظر می‌رسید که همه در سراسر جهان به تعطیلات مورد انتظار رفته‌اند. به طور کلی، بسیاری از مردم گفتند که خسته، غرق شده و نگران هستند – سعی می کنند همه این اختلالات سیستمی را کنترل کنند. آخرین کسی که می‌خواهند بشنوند شخصی است مثل من که سعی می‌کند آنها را متقاعد کنم که یک فناوری جدید را امتحان کنند – حتی اگر مفید باشد. اکنون، با ورود به سال 2023، من امیدوارم که مردم احساس کنند انعطاف‌پذیرتر، انعطاف‌پذیرتر و مصمم‌تر در برخورد با آنچه که همه ما احساس می‌کنیم و از آن عبور می‌کنیم، به ویژه در زنجیره تامین.