• خانه
  • اخبار
  • این استارت آپ در حال توسعه یک قلاده حیوانات است که به طور خودکار داروهای موضعی را تجویز می کند

این استارت آپ در حال توسعه یک قلاده حیوانات است که به طور خودکار داروهای موضعی را تجویز می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این استارت آپ در حال توسعه یک قلاده حیوانات است که به طور خودکار داروهای موضعی را تجویز می کند

این استارت آپ در حال توسعه یک قلاده حیوانات است که به طور خودکار داروهای موضعی را تجویز می کند
از سمت چپ: بنیانگذار و CTO استیو لیث، مدیر عامل و بنیانگذار مایکل مانیون و مشاور استراتژیک دیوید کرافت. (عکس از JetMeds)

برای رفتار صحیح با حیوان خانگی خود، بسیاری از چیزها باید درست پیش بروند. نه تنها باید به یاد داشته باشید که درمان را بخرید، بلکه باید مطمئن شوید که آن را به طور مداوم اعمال می کنید.

یک استارت آپ مستقر در سیاتل می خواهد تجویز دارو برای حیوانات خانگی را خودکار کند.

قلاده هوشمند JetMeds به طور خودکار میکرودوزهای درمان موضعی را مستقیماً روی خز حیوان با استفاده از یک برنامه تلفن همراه اعمال می کند که برنامه درمان را دنبال می کند و به روز رسانی ها را ارائه می دهد. این شرکت قصد دارد این محصول را در سال 2024 عرضه کند.

مشاور ویژه دیوید کرافت در ایمیلی به brooztechnology گفت: این استارتاپ که سال گذشته تأسیس شد، هدف آن رسیدگی به یک نقطه درد در پزشکی حیوانات است، جایی که هر محصول موجود در بازار با مجموعه ای از چالش ها همراه است. او خاطرنشان می کند که درمان لکه ای نامرتب است و منجر به قرار گرفتن در معرض خانه و محیط می شود. محصولات جویدنی باید صاحب حیوان خانگی را به یاد داشته باشد که درمان را انجام دهد. و برخی از یقه های پلیمری دارای مشکلات ایمنی هستند.

او افزود که پیشرفت‌های اخیر در فناوری‌های چاپ جوهرافشان و میکروسیال، امکان توسعه دستگاه یقه هوشمند را فراهم کرده است. JetMeds اخیراً یک مطالعه 5 ماهه را تکمیل کرد که نشان داد یقه تنها با استفاده از 25٪ از دوز معمول ماهانه در برابر کک ها کاملاً مؤثر است. یقه با افزودن یک لایه مایع کار می کند که روی خز حیوان پخش می شود.

کرافت گفت که یقه هوشمند مایعی را که برای درمان موضعی یا ترانس درمال طراحی شده است، تولید می کند. این دستگاه با “سرعت بالا” مقادیر کمی مایع را روی پوست یا خز حیوان پرتاب می کند.

این استارت آپ 7 نفره توسط مایکل مانیون، که یک شرکت تحقیق و توسعه به نام Keon Research را نیز اداره می کند، تاسیس شد. استیو لیت، رئیس سابق مهندسی در Carlisle Interconnect Technologies به او پیوست. و کرافت که قبلاً به عنوان رئیس خدمات نوآوری در آزمایشگاه نوآوری Xinova مستقر در سیاتل کار می کرد.

این استارت آپ در حال توسعه یک قلاده حیوانات است که به طور خودکار داروهای موضعی را تجویز می کند
نمونه اولیه یقه JetMeds. (عکس از JetMeds)

JetMeds با تولید کنندگان داروهای حیوانات خانگی و حیوانات برای ارائه درمان هایی که از طریق قلاده انجام می شود، همکاری خواهد کرد.

به گفته کرافت، داروهای موضعی مختلفی وجود دارد که او می تواند آنها را به صورت کارتریج بفروشد. کاربردهای کوتاه مدت شامل انگلی کش ها، ضد کرم ها، دافع ها و ضد عفونت ها می باشد. همچنین قصد دارد از داروهای ضد التهاب و ضد درد استفاده کند و به طور بالقوه با محصولاتی مانند عطر و مومیایی وارد بازار بهداشت و مراقبت شخصی شود.

مدل کسب و کار مشابه شرکت های چاپ خواهد بود. مشتریان ابتدا یقه را خریداری می‌کنند، سپس کارتریج‌های دارویی را که تمام شد دوباره سفارش می‌دهند.

کرافت گفت که دستگاه JetMeds تقریباً به اندازه سایر یقه های هوشمند موجود در بازار قیمت خواهد داشت. Fi و Whistle یقه های ردیابی GPS خود را به ترتیب به قیمت 149 و 79 دلار می فروشند.

JetMeds به دنبال بازار در حال گسترش مراقبت از حیوانات خانگی است که با رونق همه گیر حیوانات خانگی تقویت شده است. وال استریت ژورنال گزارش داد تا آوریل 2022، هزینه های تعدیل شده بر اساس تورم برای حیوانات خانگی و محصولات مرتبط با حیوانات خانگی 28 درصد بیشتر از ژانویه 2019 بوده است، در مقایسه با رشد 9.6 درصدی برای مواد غذایی در مدت مشابه.

سرمایه‌گذاران خطرپذیر سال گذشته رکوردی بی‌سابقه در استارت‌آپ‌های مرتبط با حیوانات خانگی ریختند و بیش از یک میلیارد دلار را در هشت ماه اول سال به کار بردند. و امسال، علیرغم کاهش کلی هزینه های سرمایه گذاری خطرپذیر، سرمایه گذاران همچنان از استارت آپ های مراقبت های بهداشتی مرتبط با حیوانات خانگی حمایت می کنند. هفته گذشته، استارتاپ تشخیص حیوانات خانگی MySimplePetLab 5 میلیون دلار جمع آوری کرد، در حالی که استارتاپ بیمه حیوانات خانگی Napo 15 میلیون پوند جمع آوری کرد.

JetMeds اخیراً یک میلیون دلار بودجه مستقیم از طریق ترکیبی از خود تأمین مالی و مشارکت شرکتی جذب کرده است. این شرکت قصد دارد سال آینده 3.5 تا 5 میلیون دلار اضافی در دور سری A جمع آوری کند.

کرافت گفت یکی از چالش های باقی مانده در توسعه یقه قبل از عرضه به بازار، اطمینان از قوی و کاربردی بودن آن است. در طول آزمایش های حیوانی، چندین سگ قلاده های هوشمند را جویدند.

او گفت: «معلوم است که سگ ها کمی حوصله شان سر می رود.