منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • این استارت‌آپ بهداشتی که به صنعت دریایی خدمت می‌کند چگونه در همه‌گیری رشد چشمگیری داشته است

این استارت‌آپ بهداشتی که به صنعت دریایی خدمت می‌کند چگونه در همه‌گیری رشد چشمگیری داشته است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
این استارت‌آپ بهداشتی که به صنعت دریایی خدمت می‌کند چگونه در همه‌گیری رشد چشمگیری داشته است

این استارت‌آپ بهداشتی که به صنعت دریایی خدمت می‌کند چگونه در همه‌گیری رشد چشمگیری داشته است
بنیانگذار و مدیرعامل Discovery Health Anne Jaris. (عکس از Discovery Health)

در ژانویه 2020، یک کشتی در دالیان، چین پهلو گرفت و از آن جاریس درخواست کمک کرد.

به عنوان مدیر عامل شرکتی که بر سلامت خدمه کشتی نظارت دارد، از او پرسیده شد که آیا آنها باید ماسک بزنند یا مانع از سوار شدن افراد شوند. اطلاعات کمی در مورد ویروس جدید وجود داشت.

برای جریس، این اولین نشانه‌ای بود که نشان می‌داد اوضاع برای Discovery Health در شرف تغییر است.

جریس در آن زمان هشت کارمند و مشتریان وفادار در صنعت دریایی داشت. و ویروس COVID-19 هنوز نامی نداشت. جریس گفت: “ما شروع به توجه کرده ایم.”

این شرکت مستقر در سیاتل اکنون نقش اصلی را در واکنش به COVID-19 در شمال غربی اقیانوس آرام ایفا می کند. او بر آزمایش و واکسیناسیون کشتی ها، مزارع و فرودگاه ها نظارت دارد و به مدیریت سلامت هزاران کارگر کمک کرده است.

جاریس اکنون تیمی متشکل از 300 نفر را رهبری می کند که شامل پرستاران شاغل، دستیاران پزشکی و بیش از 10 پزشک می شود. او به طرز ماهرانه ای Discovery Health را از طریق رشد انفجاری آن رهبری کرده است و به شریک خوبی برای شرکت ها و آژانس های در خط مقدم همه گیری تبدیل شده است.

راهنمایی کشتی های ماهیگیری از طریق COVID-19

این استارت‌آپ بهداشتی که به صنعت دریایی خدمت می‌کند چگونه در همه‌گیری رشد چشمگیری داشته است
خدمه اخیرا توسط Discovery Health واکسینه شده اند. (عکس از Discovery Health)

در اوایل سال 2020، Discovery Health هنوز راه اندازی شد.

جریس به یاد می آورد: «من کارت های اعتباری خود را به حداکثر رساندم تا مطمئن شوم که لوازم مورد نیاز برای آزمایش را داریم.

او تنها دو سال قبل با مرگ همسر و یکی از بنیانگذارانش، ری جریس، همکار اورژانسی، متحمل خسارت سنگینی شد. ری و آن با هم گروه کوچکی از کارکنان بهداشتی را ایجاد کردند و یک سیستم بهداشت از راه دور را معرفی کردند. این شرکت برای برنده شدن در مسابقات طرح کسب و کار و پیوستن به اولین برنامه شتاب دریایی واشنگتن شتاب زیادی داشت.

اما این شرکت در زمان شیوع بیماری همه گیر با چالش جدیدی روبرو شد. اولین وظیفه او مقابله با COVID-19 برای کشتی های ماهیگیری بود که در مارس 2020 از سیاتل به آلاسکا می رفتند.

بیشتر شرکت‌ها نمی‌دانستند چگونه شیوع بیماری را مدیریت کنند و سپس مردم را به کار بازگردانند. اما Discovery Health در موقعیت خوبی برای کمک بود. جریس گفت: «ما در مورد محیط زیست یک کشتی ماهیگیری و اینکه چگونه می‌توانید در ادامه عملیات به بهترین شکل پاسخ دهید، متخصص بودیم.

احساس فوریت هم وجود داشت. فصل ماهیگیری در اوج بود و با فضاهای تنگ، کشتی ها برای آتش سوزی آماده می شدند. زمانی که بسیاری از جوامع محلی ویران شدند، جریس گفت: «ایالت آلاسکا همه گیری آنفولانزای 1918 را به یاد می آورد. دولت می خواست از گسترش ویروس توسط کارگران خارجی به جوامع دورافتاده و ایزوله پزشکی جلوگیری کند.

جاریس با آزمایشگاه ویروس شناسی دانشگاه واشنگتن که یکی از اولین تلاش ها را برای آزمایش کووید-19 در کشور راه اندازی می کند، همکاری کرده است. Discovery Health تدارکات و پشتیبانی را برای شرکت های ماهیگیری فراهم کرده است، هزاران کارگر را در این فصل آزمایش کرده و شیوع بیماری را مدیریت می کند.

این استارت‌آپ بهداشتی که به صنعت دریایی خدمت می‌کند چگونه در همه‌گیری رشد چشمگیری داشته است
سایت آزمایشی که توسط Discovery Health اداره می شود. (عکس از Discovery Health)

بزرگنمایی

مشارکت اولیه دیسکاوری با کشتی‌های ماهیگیری، برنامه‌ای برای تلاش‌های بعدی فراهم کرد. این استارت آپ با شرکت های کشاورزی و آژانس های بهداشتی برای آزمایش و عملیات واکسیناسیون کار کرد و کلینیک های 24 ساعته تست COVID-19 در نزدیکی فرودگاه SeaTac به کارگران و مسافران خدمات ارائه می دادند. این شرکت خدمات ناوگان ماهیگیری خود را با همکاری مؤسسه شاخص‌ها و ارزیابی سلامت سیاتل و سازمان غیرانتفاعی Maritime Blue گسترش داده است.

جریس گفت: «فرصت بسیار بزرگ بود، ناگهان.

این کسب و کار را در شمال غربی اقیانوس آرام متمرکز کرد و بر آزمایش و ارائه خدمات گسترده تر به مشتریان پزشکی از راه دور در محیط های جماعت، جوامعی که نیاز شدید داشتند، تمرکز کرد. جریس گفت: “ما واقعاً می خواستیم مطمئن شویم که برای آنها در دسترس هستیم.”

درآمد Discovery Health طی دو سال، از سال 2020 تا پایان 2021، 60 برابر شد. بهار گذشته، جاریس برای کمک به نظارت بر مراقبت‌های پزشکی در اکسپدیشن OceanGate در اورت، مستقر در واشنگتن برای کاوش تایتانیک استخدام شد.

این شرکت نه تنها به مشتریان مختلف خدمات می‌دهد، بلکه با آزمایشگاه‌های مختلف برای پردازش آزمایش‌های COVID-19 همکاری می‌کند و یک چرخش سریع را فراهم می‌کند. بهار گذشته، جریس برای کمک به نظارت بر مراقبت های پزشکی در اکسپدیشن OceanGate واقع در واشنگتن برای کاوش تایتانیک استخدام شد. او گفت که زیرساخت های بهداشت از راه دور این شرکت برای تمرکز بر حوزه های جدید در آینده موقعیت خوبی دارد.

جاریس گفت که کلید موفقیت دیسکاوری این بود که تصمیم بگیرد به کجا برود و سپس تنوع بخشی به مشتریان و زنجیره های تامین را در این محدوده ها ایجاد کند. تیم قدرتمند و سخت کوشی همیشگی هم تاثیر زیادی داشت. جریس در پاسخ به این سوال که چند ساعت در هفته کار می کند، گفت: من یک به یک کار می کردم.