• خانه
  • اخبار
  • اینتل یک پروژه 18 ساله برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای توسعه داده است

اینتل یک پروژه 18 ساله برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای توسعه داده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اینتل یک پروژه 18 ساله برای جلوگیری از انتشار گازهای گلخانه ای توسعه داده است

اینتل قصد دارد تا سال 2040 انتشار گازهای گلخانه ای را به صفر برساند به همین دلیل در دو بخش اصلی برنامه ریزی کرده است تا اولین قدم ها را قبل از سال 2030 بردارد.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا، پروژه جدید اینتل بخشی از یک برنامه دو مرحله ای با هدف مقابله با تغییرات آب و هوایی جهانی است. بخشی از آن کاهش انتشار گازهای گلخانه ای تا سال 2040 است. پت گلسینگر، مدیر عامل اینتل، با اشاره به اثرات تغییرات آب و هوایی به عنوان یک تهدید قریب الوقوع جهانی، گفت: “ما باید با اقدام فوری و بازنگری در نحوه عملکرد خود از سیاره محافظت کنیم.” به گفته وی، این شرکت به عنوان یکی از اعضای اصلی بازار طراحی و ساخت قطعات نیمه هادی، در موقعیت منحصر به فردی برای ایجاد این تفاوت ها قرار دارد و چنین برنامه ریزی هایی می تواند باعث تغییر در فعالیت های کاری و مشتریان، کسب و کار شود. و زنجیره تامین شرکت را به انجام اقدامات مشابه تشویق کنید.

بخشی از اهداف این شرکت تا سال 2030 محقق خواهد شد که شامل استفاده 100 درصدی از انرژی های تجدیدپذیر در سراسر جهان و سرمایه گذاری 300 میلیون دلاری برای ذخیره انرژی در کارخانه ها می شود. اینتل همچنین تا سال 2030 انتشار گازهای گلخانه ای را حداقل 30 درصد کاهش خواهد داد. در طول فعالیت این شرکت، انتشار گازهای گلخانه ای به طور همزمان با تولید پلت فرم های مرجع 30 درصد کاهش می یابد. از طرفی بازده انرژی ریزپردازنده ها بسته به کلاس مصرفی و سرور 10 درصد افزایش می یابد.