اینتل استارتاپ Granulate AI را به قیمت 650 میلیون دلار خریداری کرد

اینتل استارتاپ Granulate AI را به قیمت 650 میلیون دلار خریداری کرد

اینتل یکی از بزرگترین شرکت های فعال در جهان در زمینه پردازنده های کامپیوتری است. اخیراً اعلام شد که اینتل در هنگام راه اندازی Granulate AI 650 میلیون دلار به دست آورده است. اس ترنجی با من باش.

خرید راه اندازی هوش مصنوعی Granulate برای اینتل به چه معناست؟

سال گذشته، زمانی که خبر سرمایه‌گذاری جدید اینتل برای خرید استارت‌آپ Granulate منتشر شد (که از هوش مصنوعی برای بارهای محاسباتی با اولویت بالا برای بهینه‌سازی نحوه توزیع آن در شبکه‌های ابری و مشتریان داخلی استفاده می‌کند)، متوجه شدیم که فضای مدیریتی شبکه از طریق برخی از شبکه‌های اجتماعی عبور می‌کند. مکان ها تثبیت، با راه حل های نقطه ای شناسایی شده توسط بازیکنان در این پلت فرم. خب امروز این روند روی خود استارتاپ تاثیر گذاشته است. تراشه‌ساز اینتل اعلام کرده است که فناوری Granulate را خریداری می‌کند تا به توسعه ابزارهایی که اینتل برای مدیریت ترافیک بهتر و کیت‌های مجهز به اینتل در اختیار مشتریان قرار می‌دهد، ادامه دهد.

این خرید در بازار داخلی گندله یک معما بود و تعدادی از نشریات گفتند که حدود یک هفته است که در حال بررسی است. منابع موثق به ما می گویند که این خرید با قراردادی به مبلغ 650 میلیون دلار انجام شده است. با این حال، اینتل و گرانولیت در بیانیه مطبوعاتی امروز عدد دقیقی را برای تایید این خبر اعلام نکردند. انتظار می رود این قرارداد در سه ماهه دوم سال 2022 منقضی شود و انتظار می رود همه 120 کارمند Granulate به اینتل بپیوندند.

ساندرا ریورا، معاون اجرایی و مدیر کل مراکز داده و گروه هوش مصنوعی اینتل، در بیانیه‌ای گفت که مشتریان امروزی ابر و مراکز داده خواهان نرم‌افزار مقیاس‌پذیر و با کارایی بالا هستند تا از استقرار سخت‌افزار خود حداکثر استفاده را ببرند. نرم‌افزار بهینه‌سازی خودکار پیشرفته Granulate را می‌توان بدون نیاز به تغییر در کد مشتری و ایجاد ارزش سخت‌افزاری و نرم‌افزاری بهینه‌سازی شده برای هر مشتری در مرکز داده و ابر، برای بارهای کاری تولید اعمال کرد.

گرگ لاوندر، مدیر ارشد فناوری، معاون ارشد و مدیر کل نرم‌افزار و پیشرفته، گفت: «ما در حال ساخت مجموعه‌ای از ابزارهای بهینه‌سازی نرم‌افزار هستیم که قابلیت‌های انعطاف‌پذیر و مقیاس‌پذیری را ارائه می‌کنند که به ما امکان می‌دهد در عصر محاسبات جامع تقاضا را افزایش دهیم. ملاقات. تیم فناوری اینتل با کمک به مشتریان در درک عملکرد و عملکرد آن، کاهش هزینه‌های ابری، و یادگیری مداوم در مورد حجم کاری و قابلیت‌های اینتل، رویکرد نوآورانه Granulate را برای این نرم‌افزار بهینه‌سازی تکمیل می‌کند.

احتمالا اینتل با پردازنده های نسل پانزدهم Arrow Lake با Apple M1 رقابت خواهد کرد

طبق گفته PitchBook، Granulate حدود 45.6 میلیون دلار با سرمایه گذاران قبلی، از جمله Insight Partners، Red Dot Capital و Dawn با میانگین 110 میلیون دلار جمع آوری کرده است. آخرین باری که کمی بیش از یک سال پیش در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام شد، جمع آوری حدود 30 میلیون دلار بود. بنابراین بر اساس آن زمان، به نظر می رسد که این معامله ممکن است توسط شرکتی انجام شده باشد که در حال گفتگو با شرکت های سرمایه گذاری است.

این خرید بخشی از تلاش های بزرگتر اینتل در سطوح مختلف است

اول، نشان می‌دهد که چگونه اینتل به ساخت ابزارها و خدمات بیشتر برای کمک به مشتریان خود برای مدیریت بهتر شبکه‌های مجهز به اینتل و تا حدودی رقابت مستقیم‌تر با شرکت‌هایی مانند Nvidia، که شرکت‌های ساخت و ساز و توسعه کوچک‌تری نیز دارد، ادامه می‌دهد. ، مفید قدرت محاسباتی و عملکرد مدیریتی آنها نیز بسیار مهم است.

پرتاب گرانول در چندین محیط ابری و داخلی کار می کند. در مواردی که ادعا می شود، نرم افزار می تواند زمان پاسخگویی را تا 40 درصد و توان عملیاتی را تا 5 برابر بهبود بخشد و حتی هزینه ها را تا 60 درصد در عملیات شرکتی و سازمانی کاهش دهد. همانطور که قبلا ذکر شد، شرکت های فناوری بزرگتر مانند نتفلیکس، گوگل و آمازون معمولاً مبالغ زیادی را برای ایجاد فناوری بهینه سازی خود سرمایه گذاری می کنند، اما سازمان های کوچکتر این کار را نمی کنند.

Asaf Ezra، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Granulate، سال گذشته گفت که ما از همان چیزهایی که در نتفلیکس ساخته ایم آگاه هستیم. اما برای ما این گواهینامه چیزی است که برای مقابله با آن باید بزرگ باشید و همچنین باید استعدادها را برای مقابله با مسائل سطح پایین استخدام کنید.

استفاده از Granulate از برخی جهات آسان است: این دو قبلاً از نزدیک با هم کار کرده اند و راه حل هایی را توسعه داده اند که مدیریت منابع بهینه را برای مشتریان با استفاده از معماری محاسباتی مبتنی بر اینتل طراحی می کند. شرکای دیگر Granulate عبارتند از: مایکروسافت، IBM، Google، DataDog و بسیاری دیگر.

Granulate می‌گوید به اصطلاح Intel-Agent او که به طور خاص بر روی سرورهایی که پردازنده‌های اینتل را دارند اجرا می‌شود، شامل یک ترجمه باینری از بسته دستوری AVX اینتل است (که اینتل می‌گوید عملکرد را بهبود بخشیده و مشکل کمتری ایجاد کرده است).

مدیر عامل اینتل: کمبود تراشه حداقل تا سال 2023 پایان نخواهد یافت

Granulate، که بر روی یک حجم کاری خاص (با ادعای یک فرآیند 15 دقیقه‌ای) نصب شده است، خاطرنشان می‌کند که عامل از هوش مصنوعی برای یادگیری نحوه مدیریت حجم کار استفاده می‌کند و سپس منابع CPU را در سطح هسته برنامه‌ریزی می‌کند و اولویت‌بندی را بهینه می‌کند. برای بهبود پاسخگویی

همچنین همکاری های متقابلی بین دو شرکت در زمینه استعدادیابی وجود داشت. سال گذشته، ران ویتفیلد، مدیر ارشد فروش اینتل، توسعه کسب و کار Granulate را برای ایجاد پایگاه مشتریان خود در سطح بین‌المللی و در بخش‌های بزرگتر بازار رهبری کرد. هر چه گلوله بزرگتر باشد، احتمال اینکه هدف بزرگ‌ترین رقبای اینتل، از جمله انویدیا باشد، بیشتر می‌شود. خرید این شرکت به شما کمک می کند تا کسب و کار خود را به گونه ای توسعه دهید که دستیابی به آن به تنهایی چالش برانگیزتر باشد.

Ezra امروز در بیانیه ای گفت: “ما معتقدیم که با اینتل می توانیم به مشتریان خود کمک کنیم تا هزینه های قابل توجهی را کاهش دهند و حجم کاری آنها را تا پنج برابر کاهش دهیم.” به‌عنوان بخشی از اینتل، Granulate می‌تواند قابلیت‌های بهینه‌سازی مستقل را به مشتریان بیشتری در سراسر جهان ارائه دهد و با کمک 19000 مهندس نرم‌افزار اینتل به سرعت خدمات خود را گسترش دهد.

در مورد دوم، به نظر می رسد این معامله بخشی از تلاش های بزرگتر اینتل برای ادامه گسترش حضور خود در اروپا و به ویژه در خاورمیانه باشد. در اوایل این ماه، این شرکت سرمایه گذاری عظیم 33 میلیارد یورویی در تحقیق و توسعه در اروپا را اعلام کرد که اولین سرمایه گذاری از 80 میلیارد یورو در چندین سال اخیر در تعدادی از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان و فرانسه، ایرلند، ایتالیا، لهستان و اسپانیا است. . .

تلاش‌های اینتل با Granulate بسیار مکمل هستند و احتمالاً در خط مقدم کاری که اینتل در این بخش از جهان انجام می‌دهد بوده است. بخش Mobileye این شرکت که در حال آماده شدن برای تبدیل شدن به یک سازمان مستقل با سهام بزرگ است، در قلب تعهد اینتل در سال گذشته برای سرمایه گذاری 600 میلیون دلاری در عملیات تحقیق و توسعه خود در خاورمیانه قرار داشت. پدر علاوه بر این، چندین فعالیت ادغام و تملک دیگر برای گسترش حضور خود در آنجا انجام داده است.

اخیراً در ماه فوریه اعلام شد که این شرکت قصد دارد 5.4 میلیارد دلار Tower Semiconductor را خریداری کند تا عملیات تولید سفارشی خود را گسترش دهد. سایر معاملات شامل معامله با Cnvrg.io برای انتخاب گزینه هایی برای یادگیری ماشین خودکار است. و Habana Labs که تراشه های مبتنی بر هوش مصنوعی تولید می کند یکی از آنهاست. قابل ذکر است که این شرکت برخی از خریدهای کلیدی خود را از دست داده است.

شایعه شده است که اینتل علاقه مند به خرید Mellanox است، اما انویدیا بالاخره کسب و کار تراشه های داده بزرگ را تصاحب کرد. مطابق با TechCrunchاینتل سال هاست که به نوآوری اعتقاد دارد تا به آن کمک کند در بخش های مختلف بازار از رقبا جلوتر بماند. Avihai Michaeli که به سرمایه گذاران و شرکت های نوپا در زمینه معاملات مشاوره می دهد، گفت: اینتل 12000 کارمند و چهار مرکز تحقیق و توسعه در فلسطین اشغالی دارد.

دو مورد از مهم ترین خریدهای این شرکت Mobileye و Tower Semiconductor هستند که از مهم ترین شرکت های کشور هستند. ما می دانیم که استراتژی اینتل برای سال 2022 خرید شرکت های نرم افزاری بیشتر در اینجا خواهد بود. نظر شما در مورد خرید اینتل از راه اندازی Granulate AI چیست؟