• خانه
  • اخبار
  • ایمپلنت های الکترونیکی توانایی راه رفتن زن فلج را باز می گرداند

ایمپلنت های الکترونیکی توانایی راه رفتن زن فلج را باز می گرداند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایمپلنت های الکترونیکی توانایی راه رفتن زن فلج را باز می گرداند

یک زن فلج پس از 18 ماه مبتلا به MSE توانست دوباره با کمک ایمپلنت الکترونیکی راه برود.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، خانم 48 ساله ای با آتروفی چندگانه سیستمی حدود 18 ماه است که از آسیب تدریجی سلول های عصبی مغز خود رنج می برد. دانشمندان سوئیسی موفق شده اند با کمک یک محرک الکترونیکی در ستون فقرات یک زن، اعصاب خاصی را در بدن که فشار خون را تنظیم می کنند، دوباره فعال کنند.

این بیماری در علائم اولیه کاهش فشار خون زمانی که بیمار حرکت خود را از حالت نشسته به ایستاده تغییر می دهد مشخص می شود. پس از 18 ماه بیماری، این زن با کمک این ایمپلنت توانست دوباره حرکت کند. اکنون با گذشت سه ماه از کاشت این محرک حرکتی، این زن قادر است 250 متر راه برود.

Jocelyn Bloch از مرکز NeuroRestore برای تحقیقات ایمپلنت گفت: در این بیماری اعصاب مسئول کنترل فشار خون به تدریج ناپدید می شوند و بیمار در حالت ایستاده افت فشار خون را تجربه می کند. اما با کمک این فناوری می توان این اعصاب را بازسازی کرد. این فناوری در حال حاضر روی یک بیمار در حال آزمایش است و انتظار می‌رود در برنامه‌های آینده روی بیماران بیشتری آزمایش شود. این ایمپلنت از الکترودهای مجهز به مولد امواج الکتریکی استفاده می کند و حتی برای افراد مبتلا به کوادری پلژی نیز قابل استفاده است.