منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • ایلان ماسک به مردم اوکراین در مورد استفاده از Starlink هشدار داد

ایلان ماسک به مردم اوکراین در مورد استفاده از Starlink هشدار داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
نظر: شرکت های فناوری باید از ترفندهای ارزان دست بردارند و برای حمایت از حقوق بشر بیشتر تلاش کنند

ایلان ماسک در توییتی از کاربران اینترنت اوکراینی استارلینک خواست تا آنتن های این شرکت را از دید سربازان و مهاجمان روسی حذف کنند و تنها در مواقع ضروری از اینترنت استفاده کنند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، ایلان ماسک چند روز پیش پایانه های اینترنتی استارلینک را برای مردم اوکراین ارسال کرد. او حالا در توییتی از کاربران اینترنت خواست تا با احتیاط از آن استفاده کنند. وی علت را اینگونه بیان کرد: با توجه به اینکه سرویس اینترنت استارلینک یک سیستم روسی نیست، ممکن است مورد هدف این مهاجمان قرار گیرد. به همین دلیل، ایلان ماسک از مصرف کنندگان خواست تنها در صورت لزوم آن را روشن کنند و آنتن را از دید سربازان و مهاجمان خارج کنند.

بسیاری از کارشناسان امنیت سایبری قبلاً در مورد سیستم های ارتباطی ماهواره ای به کاربران هشدار داده بودند. این هشدار پس از اقدام ماهواره ای روسیه صادر می شود.

جان اسکات ریلتون، از آزمایشگاه شهروندی دانشگاه تورنتو، می‌گوید: «اگر پوتین پیامی را برای شهروندان اوکراینی ارسال کند و پوتین آسمان اوکراین را کنترل کند، این پیام‌ها مانند چراغ‌هایی هستند که می‌توان از روسیه هدایت کرد.»

کریستوفر اسکولز از اداره ملی هویت ایالات متحده قبلاً هشدارهایی به ارتش روسیه داده بود. وی گفت: از طریق ماهواره های استارلینک، کشور می تواند علاوه بر ترافیک اینترنت ماهواره ای، ارتباطات و خدماتی مانند GPS را مختل کند. به گفته وی، اگر روسیه از طریق اینترنت ماهواره ای احساس خطر کند، جنگ بین دو کشور ممکن است به فضا هم سرایت کند.