• خانه
  • اخبار
  • ایلان ماسک بزرگترین سهامدار توییتر شد. افزایش ۲۵ درصدی ارزش توییتر

ایلان ماسک بزرگترین سهامدار توییتر شد. افزایش ۲۵ درصدی ارزش توییتر

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایلان ماسک بزرگترین سهامدار توییتر شد. افزایش ۲۵ درصدی ارزش توییتر

ایلان ماسک، مخترع، میلیاردر و مالک چندین شرکت بزرگ در جهان، اخیراً بیش از هر زمان دیگری محبوب شده است. اخیرا خبر مهمی منتشر شده است که نشان می دهد ایلان ماسک به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شده است و این امر ارزش این پلتفرم محبوب را 25 درصد افزایش داده است. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

ایلان ماسک به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شده است

ایلان ماسک اغلب با تونی استارک (یک شخصیت مارول) که یک میلیاردر، بشردوست، مخترع و مرد آهنی است مقایسه می شود. ایلان ماسک ممکن است زره آهنینی برای پرواز نداشته باشد، اما مطمئناً قدرت مالی زیادی دارد و همچنین در حال حاضر یک رویاپرداز بزرگ در دنیای فناوری است.

اندیشکده های تسلا و اسپیس ایکس در حال حاضر به یکی از بزرگترین مالکان توییتر تبدیل شده اند. ایلان ماسک به محض اینکه سؤالات خاصی در مورد تعهد پلتفرم رسانه اجتماعی به آزادی بیان پرسید، تصمیم گرفت 9 درصد از سهام توییتر را بخرد. خرید مشابه اکنون الن ماسک را به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل کرده است.

ارزش 73.7 میلیون سهم ماسک بر اساس قیمت پایانی روز جمعه حدود 3 میلیارد دلار است. به محض اعلام این خبر، ارزش توییتر 20 درصد افزایش یافت. با این حال، هدف اصلی ایلان ماسک از چنین خریدی کاملاً مشخص نیست. با این حال، او یک فرد مهم در توییتر است.

ایلان ماسک در حال حاضر بیش از 80 میلیون دنبال کننده در توییتر دارد و در این پلتفرم اجتماعی بسیار فعال است. او آزادی بیان توییتر را زیر سوال می برد و به شدت به نحوه ارزش گذاری این پلتفرم برای آزادی کاربران واکنش نشان می دهد.

هدف ایلان ماسک از این خرید بزرگ چیست؟!

با توجه به پرونده اوراق بهادار و بورس در روز دوشنبه، ایلان ماسک در واقع سهام این شبکه اجتماعی را در 14 مارس خریداری کرد. او این حرکت را یک سرمایه گذاری بلندمدت توصیف می کند که به دنبال به حداقل رساندن معاملات سهام است. در نتیجه، می‌توانیم به وضوح ببینیم که او چگونه سهام را قبل از سخنرانی عمومی خود در اصلاحیه اول و توییتر خرید. جالب اینجاست که او حتی احتمال ایجاد یک شبکه اجتماعی رقابتی را مطرح کرد. اکنون آینده او در این زمینه هنوز یک راز بزرگ است.

ایلان ماسک به بزرگترین سهامدار توییتر

به گفته آنجلو زینو، تحلیلگر CFRA، علیرغم اینکه قصد ایلان ماسک برای خرید توییتر یک معمای مرموز است، به نظر می رسد او هدف بزرگی برای خرید این شبکه اجتماعی دارد. همانطور که می دانید، سهام توییتر از اوایل سال 2021 کاهش یافته است. این شرکت در چند سال گذشته نتوانسته است درآمد کافی از پلتفرم خود ایجاد کند.

در نوامبر سال گذشته، جک دورسی از مدیرعاملی این پلتفرم استعفا داد. زینو که در توییتر و شبکه های اجتماعی کار می کند، نوشت که سرمایه گذاری واقعی ماسک درصد بسیار کمی از دارایی او است و نباید همه خریدها را رد کرد.

برای نشان دادن اهمیت این خرید، سهام توییتر در این دوشنبه بیش از 25 درصد افزایش یافت. اگر 14 مارس را در نظر بگیریم که ماسک عملاً سهام این شرکت را خریداری کرد، شاهد افزایش 50 درصدی ارزش سهام آن هستیم. به بیان صریح، سهام ماسک در حال حاضر چهار برابر بزرگتر از دورسی است.

توییتر بیوگرافی ایلان ماسک قیمت بیت کوین را افزایش داد!

مطابق با GizChina، جک دورسی خود یکی از بنیانگذاران این شرکت بود و تا زمانی که ایلان ماسک این خرید بزرگ را انجام نداد، بزرگترین سهامدار این پلتفرم بود. حال باید ببینیم مرد آهنین دنیای ما برای خرید توییتر چه خواهد کرد. در مورد فناوری، او همچنان تلاش می کند و علاقه مندان به فناوری های جدید و انقلابی را دعوت می کند.

نظر شما در مورد این چیست؟ آیا خرید این حجم از سهام در توییتر می تواند نشانه ای از تلاش ایلان ماسک برای کنترل این شبکه اجتماعی باشد؟!