منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • ایلان ماسک برای استفاده گسترده از سیستم احراز هویت توییتر فشار می آورد

ایلان ماسک برای استفاده گسترده از سیستم احراز هویت توییتر فشار می آورد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایلان ماسک برای استفاده گسترده از سیستم احراز هویت توییتر فشار می آورد

به نظر می رسد که ایلان ماسک پس از خرید سهام در توییتر، اکنون در تلاش است بین موضوع احراز هویت کاربران و اهمیت ناشناس بودن در توییتر تعادل برقرار کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، پس از اینکه ایلان ماسک توییتر را به قیمت 44 میلیارد دلار خرید، شکست دادن ربات های اسپم در این شبکه اجتماعی را یکی از اهداف خود قرار داد. اما به نظر می رسد یکی از مهم ترین راه های رسیدن به این هدف، استفاده گسترده از سیستم احراز هویت باشد.

هنوز مشخص نیست که مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس چگونه می تواند به اهداف خود در توییتر دست یابد. اما موضع ایلان ماسک در مورد سیستم صدور گواهینامه روشن به نظر می رسد. پیش از این، فرماندار سابق آرکانزاس در مورد تلاش ایلان ماسک برای استفاده از نام واقعی مصرف کنندگان صحبت کرده بود. در همان زمان ایلان ماسک پس از اعلام نظر فرماندار سابق آرکانزاس، اهمیت حفظ ناشناس بودن کاربران را در کنار احراز هویت آنها اعلام کرد. بنابراین باید بین این دو مقوله تعادل برقرار شود.

به نظر می رسد این پاسخ کوتاه ایلان ماسک دیدگاه او را برای استفاده از این سیستم در توییتر نشان داده است. احتمالا پس از نهایی شدن قراردادها و در دست گرفتن کنترل کامل توییتر، کنترل کامل ایلان ماسک به او داده خواهد شد و این شخصیت بارها از احراز هویت کاربر به عنوان یکی از اهداف اصلی خود یاد می کند. البته کاربرانی که می خواهند هویت خود را آزادانه در این پلتفرم بیان کنند همچنان برای ایلان ماسک مهم هستند. برخی شایعات حاکی از تغییرات اساسی در این شرکت پس از حضور ایلان ماسک و خصوصی سازی آن است. برخی در مورد تغییر مدیران عامل و اخراج صحبت کردند.