• خانه
  • اخبار
  • ایلان ماسک با قراردادی 44 میلیارد دلاری، توییتر را خریداری خواهد کرد، وعده افزودن ویژگی‌ها و شکست ربات‌های اسپم را می‌دهد

ایلان ماسک با قراردادی 44 میلیارد دلاری، توییتر را خریداری خواهد کرد، وعده افزودن ویژگی‌ها و شکست ربات‌های اسپم را می‌دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایلان ماسک با قراردادی 44 میلیارد دلاری، توییتر را خریداری خواهد کرد، وعده افزودن ویژگی‌ها و شکست ربات‌های اسپم را می‌دهد

الون ماسک
ایلان ماسک پس از پرتاب موفقیت آمیز ماموریت SpaceX Crew Dragon Demo-2 تعظیم کرد. (عکس از brooztechnology / کوین لیسوتا)

ایلان ماسک توییتر را می خرد.

این غول رسانه‌های اجتماعی روز دوشنبه در بیانیه‌ای مطبوعاتی اعلام کرد که رئیس اسپیس ایکس و تسلا شرکت را به صورت نقدی به قیمت حدود 44 میلیارد دلار یا 54.20 دلار به ازای هر سهم خریداری می‌کنند که 38 درصد افزایش قیمت بر قیمت سهام توییتر در پایان در 1 آوریل است. .

ماسک در بیانیه ای گفت: «آزادی بیان پایه و اساس یک دموکراسی کارآمد است و توییتر میدان شهر دیجیتالی است که در آن موضوعات حیاتی برای آینده بشریت مورد بحث قرار می گیرد. من همچنین می‌خواهم توییتر را با بهبود محصول با ویژگی‌های جدید، ایجاد الگوریتم‌های منبع باز برای افزایش اعتماد، شکست دادن ربات‌های هرزنامه و احراز هویت همه، بهتر از همیشه بسازم.» توییتر پتانسیل بسیار زیادی دارد – من مشتاقانه منتظر همکاری با شرکت و جامعه کاربران برای باز کردن آن هستم.

اعلامیه روز دوشنبه به دنبال موجی از فعالیت های ثروتمندترین مرد جهان در ماه گذشته مربوط به توییتر است.

پاراگ آگراوال، مدیر اجرایی توییتر که اواخر سال گذشته جانشین جک دورسی شد، در بیانیه‌ای گفت. او گفت: «توئیتر هدف و ارتباطی دارد که کل جهان را تحت تأثیر قرار می دهد. عمیقاً به تیم‌هایمان افتخار می‌کنیم و از کاری الهام گرفته‌ایم که هرگز مهم‌تر از این نبوده است.»

نیویورک تایمز می نویسد خرید ماسک بزرگترین معامله ای خواهد بود که تا به حال یک شرکت خصوصی انجام داده است.

برت تیلور، رئیس مستقل هیئت مدیره توییتر، گفت: «هیئت مدیره توییتر یک فرآیند سنجیده و جامع را برای ارزیابی پیشنهاد الون با تمرکز عمدی بر ارزش، امنیت و بودجه انجام داده است. تراکنش پیشنهادی پاداش نقدی قابل توجهی را به همراه خواهد داشت و ما معتقدیم این بهترین راه برای سهامداران توییتر است.

ماسک از توییتر برای صحبت با غول‌های فناوری سیاتل، بیل گیتس و جف بزوس استفاده کرد. روز جمعه، ماسک توییت کرد که از گیتس پرسیده بود که آیا بنیانگذار مایکروسافت سهام کوتاه تسلا را می فروشد یا خیر. در اوایل این ماه، بزوس به توییت ماسک در مورد تبدیل دفتر مرکزی توییتر به یک پناهگاه بی خانمان پاسخ داد.