• خانه
  • اخبار
  • ایلان ماسک: اینترنت استارلینک به زودی در فیلیپین راه اندازی می شود

ایلان ماسک: اینترنت استارلینک به زودی در فیلیپین راه اندازی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایلان ماسک: اینترنت استارلینک به زودی در فیلیپین راه اندازی می شود

اینترنت ماهواره ای استارلینک را باید یک امر مثبت و پیشرفت در ارائه خدمات اینترنتی دانست. این سرویس اکنون در کشورهای بیشتری در دسترس است و اکنون ایلان ماسک گفته است که اینترنت Starlink به زودی در فیلیپین راه اندازی می شود. اس ترنجی با من باش.

اینترنت استارلینک در فیلیپین؛ پایان مشکلات کشور در حوزه ارتباطات

روز پنجشنبه، خبرگزاری ها تایید کردند که اسپیس ایکس در حال آماده شدن برای راه اندازی سرویس اینترنت ماهواره ای Starlink در فیلیپین است. به یاد بیاورید که Ilan Mask Aerospace یک کامیون پر از پایانه های ماهواره ای Starlink را در اوایل ماه جاری در اوکراین ارسال کرد. این شرکت در حال حاضر در راه خود به آسیای جنوب شرقی است.

به گفته وزیر تجارت رامون لوپز، درخواست مجوز تجاری SpaceX در حال حاضر در حال بررسی است. لوپز همچنین فاش کرد که این شرکت به دنبال مکان هایی برای دروازه های خود است. به گزارش رویترز، لوپز همچنین تایید کرد که این شرکت یک شرکت تابعه کاملاً تحت مالکیت در فیلیپین راه اندازی خواهد کرد. علاوه بر این، اولین قدم در راه اندازی، استقرار سه دروازه خواهد بود.

اینترنت استارلینک در فیلیپین

با این حال، لوپز برنامه یا بودجه پرتاب را فاش نکرد. این پیام قطعا فیلیپینی ها را خوشحال خواهد کرد. برای کسانی که نمی دانند، این کشور یکی از بدترین اتصالات اینترنتی در جهان را دارد. با این وجود، فیلیپین همچنان بالاترین نرخ نفوذ تلفن همراه را در منطقه دارد – 138٪. علاوه بر این، 74 میلیون کاربر اینترنت در فیلیپین وجود دارد.

کاربران اینترنت در این کشور حدود 10 ساعت را به صورت آنلاین در این فضا سپری می کنند که در مقایسه با سایر کشورهای جهان طولانی ترین زمان است. به همین دلیل این کشور به عنوان پایتخت رسانه های اجتماعی در جهان شناخته می شود. علاوه بر این، فیلیپین در لیست بیشترین کاربران فیس بوک در رتبه ششم قرار دارد. در همین حال، فیس بوک در حال حذف حساب هایی است که Facebook Protect را فعال نکرده اند. به یاد بیاورید که سازمان تجارت الکترونیک افزایش خیره کننده ای از 43 درصد در سال 2020 به 3.6 میلیارد دلار داشته است. در حال حاضر، فروش این سازمان احتمالا تا سال 2025 به 12 میلیارد دلار افزایش می یابد.

میانگین سرعت اینترنت ماهواره ای SpaceX StarLink در جهان چقدر است؟

لوپز همچنین می گوید که ورود اسپیس ایکس به این کشور سرعت و اتصال به اینترنت را بهبود می بخشد. این امر همچنین به SME ها (شرکت های کوچک، متوسط ​​و متوسط) کمک خواهد کرد. علاوه بر این، با ورود این شرکت به فیلیپین، فین‌تک، تجارت الکترونیک و یادگیری آنلاین به تجربه‌ای منحصربه‌فرد تبدیل خواهند شد. علاوه بر این، علیرغم افزایش برنامه‌های کاربردی اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس در مورد رشد پایگاه کاربر در یک کشور، این شرکت مطمئن است که اینترنت خود را در فیلیپین توسعه خواهد داد.

مطابق با GizChinaنکته قابل توجه تصمیم اسپیس ایکس برای ورود به فیلیپین پس از امضای اصلاحیه قانون خدمات عمومی است. قانون جدید از مالکیت کامل شرکت های خارجی در صنایع عمده فیلیپین مانند مخابرات حمایت می کند. تری ریدان، یکی از اعضای Infrawatch Public Policy Brain Trust، گفت که ورود سرویس پهن باند ماهواره ای ایلان ماسک به کشور باعث افزایش رقابت و جذب سرمایه گذاری خارجی بیشتر می شود.

اینترنت ماهواره ای استارلینک در آسمان تهران: فیروزآبادی می گوید ارزشش را دارد!

Starlink SpaceX مجموعه ای چشمگیر از بیش از 1400 ماهواره دارد که می تواند دسترسی به اینترنت را حتی برای مناطق دوردست فراهم کند. این خبر خوبی برای کاربران مشتاق رسانه های اجتماعی در فیلیپین است. در حال حاضر، آنها برای دسترسی به رسانه های اجتماعی مورد علاقه خود تنها به اینترنت 4G متکی هستند. نظر شما در مورد این چیست؟ آیا حضور Starlink می تواند اینترنت فیلیپین را بهبود بخشد؟