• خانه
  • اخبار
  • ایلان ماسک از حملات سایبری هدفمند روسیه علیه ماهواره های استارلینک خبر داده است

ایلان ماسک از حملات سایبری هدفمند روسیه علیه ماهواره های استارلینک خبر داده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایلان ماسک از حملات سایبری هدفمند روسیه علیه ماهواره های استارلینک خبر داده است

مدیرعامل اسپیس ایکس اعلام کرد که پس از ارائه خدمات سرویس استارلینک به مردم اوکراین، ماهواره های این سرویس به دلیل حملات سایبری هدفمند روسیه دچار اختلال شدند.

پس از دسترسی مردم اوکراین به خدمات سرویس استارلینک، روس ها تصمیم گرفتند حملات سایبری را علیه ماهواره های سرویس استارلینک انجام دهند. بنابراین اکنون کار این ماهواره ها مختل شده است.

بر اساس گزارش های اخیر، فشار زیادی بر روی ماهواره های استارلینک وارد شده است که به گفته ایلان ماسک، به دلیل حملات سایبری متعدد روسیه علیه این سرویس است. ایلان ماسک در توییت اخیر خود گفت: «سرویس استارلینک در حال حاضر با حملات هکرهای روسی مخالف است، اما تلاش‌های آن‌ها برای ایجاد نویز احتمالاً افزایش می‌یابد.

گزارش های منتشر شده نشان می دهد که روس ها علاوه بر خدمات استارلینک، به اتصال اینترنتی در نقاط مختلف اروپا و آمریکا نیز روی آورده اند. به گزارش رویترز، از زمان حمله روسیه به اوکراین، این کشور حملات سایبری مختلفی را علیه سیستم های اینترنتی ماهواره ای انجام داده است که طی آن ده ها هزار مودم برای جلوگیری از دسترسی به اینترنت دستکاری شده اند. البته ایلان ماسک قول داده است که این ارتباط به صورت نامحدود و بدون محدودیت در اختیار مشتریان قرار می گیرد و حتی در صورت مختل شدن زیرساخت های ارتباطی نوری یا سلولی استارلینک به فعالیت خود ادامه می دهد.