منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • ایستگاه فضایی چین پذیرای گردشگران فضایی خواهد بود

ایستگاه فضایی چین پذیرای گردشگران فضایی خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایستگاه فضایی چین پذیرای گردشگران فضایی خواهد بود

چین در رقابت با ایلان ماسک و جف بزوس، ایستگاه فضایی خود را برای علاقه مندان به گردشگری فضایی آماده خواهد کرد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، ایستگاه فضایی تیانگونگ چین به زودی به طور کامل تکمیل می شود. چین سپس قصد دارد با ایلان ماسک و جف بزوس در گردشگری فضایی رقابت کند. برای رقابت با شرکت های خصوصی آمریکایی، این ایستگاه فضایی میزبان شهروندان عادی علاقه مند به گردشگری خواهد بود.

یانگ لیوی، یکی از اولین فضانوردان چینی که در فضا بود، در مصاحبه ای با رسانه های چینی در سال 2003 گفت که افرادی که هیچ تجربه رسمی در آموزش فضانوردان ندارند به زودی می توانند از ایستگاه فضایی تیانگونگ بازدید کنند. به گفته وی، تقاضای مردم در این حوزه در دهه آینده محقق خواهد شد. یانگ همچنین یکی از اعضای کنفرانس مشورتی سیاسی خلق چین است. پس از او ژو جیان پینگ از دانشگاه چینی چین قرار گرفت.

به گفته وی، از هواپیماهای سرنشین دار شنژو در گردشگری فضایی استفاده خواهد شد. به نظر می رسد چین نیز قصد حضور در بازار گردشگری فضایی را دارد. ایستگاه فضایی چین در حال حاضر باید سه ماژول را تکمیل کند و شش ماموریت در سال جاری تکمیل خواهد شد. این ماموریت ها شامل پرتابگرها، تحویل محموله و دو ماموریت مربوط به ارسال Shenzhou 14 توسط مسافر و Shenzhou 15 خواهد بود.

البته چین در آینده از فضاپیمای شنژو فقط برای گردشگران استفاده نخواهد کرد. این کشور در حال حاضر روی ساخت یک موشک قابل استفاده مجدد برای استفاده در پروازهای فضایی انسان متمرکز است. یکی از اعضای شرکت علوم و فناوری فضایی چین همچنین گفت که وسایل نقلیه فضایی سرنشین دار آینده در این کشور می توانند تا هفت فضانورد را حمل کنند.