• خانه
  • اخبار
  • ایستگاه فضایی اربیتال ریف قبل از اینکه ساخته شود نقشی کلیدی در یک فیلم هالیوودی ایفا می کند

ایستگاه فضایی اربیتال ریف قبل از اینکه ساخته شود نقشی کلیدی در یک فیلم هالیوودی ایفا می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایستگاه فضایی اربیتال ریف قبل از اینکه ساخته شود نقشی کلیدی در یک فیلم هالیوودی ایفا می کند

ایستگاه فضایی مرجانی مداری
کانسپت یک هنرمند ایستگاه فضایی اربیتال ریف را نشان می دهد. (مرجان مداری از طریق آمازون)

ایستگاه فضایی تجاری که شرکت فضایی جف بزوس Blue Origin در آن شرکت دارد، به نام Orbital Reef شناخته می شود. سال‌ها قبل از انتشار آن، جایگاه محصول در سطح هالیوود را دریافت خواهد کرد.

Blue Origin و دیگر شرکای پروژه مرجانی مداری امروز قرارداد تبلیغاتی متقابلی را با Centerboro Productions برای به تصویر کشیدن ایستگاه فضایی در فیلم علمی تخیلی آینده با عنوان Helios اعلام کردند. زمان اعلام این خبر همزمان با کنگره بین المللی فضانوردی این هفته در پاریس بود.

داستان فیلم در سال 2030 اتفاق می‌افتد، تقریباً زمانی است که صخره‌های مداری می‌تواند به واقعیت تبدیل شود – با فرض اینکه منابع مالی ناسا و شرکای تجاری همچنان جریان داشته باشد.

در خلاصه داستان آمده است: «این فیلم داستان فضاپیمای هلیوس و خدمه آن را در طول ماموریت اضطراری آنها به ایستگاه فضایی بین‌المللی روایت می‌کند. وقتی یک شعله عظیم خورشیدی به ایستگاه می رسد، جس دنور، ستاره شناس و فضانورد سابق ناسا و سرهنگ نیروی هوایی سام آدلر باید با هم متحد شوند و بشریت را نجات دهند.

Orbital Reef به عنوان یک ایستگاه فضایی نسل بعدی معرفی خواهد شد که به عنوان یک منبع حیاتی برای خدمه هلیوس عمل می کند.

پاتریشیا بنیناتی، که همچنین یکی از تهیه کنندگان و نویسندگان فیلم است، گفت: “ما با Blue Origin همکاری کردیم تا تصویری هیجان انگیز و در عین حال واقع گرایانه از آینده زندگی و کار در فضا و پاسخی هماهنگ به شرایط اضطراری فضا-زمان را به تماشاگران سینما ارائه دهیم.” بر اساس یک خبر منتشر شده، این فیلم به عنوان رئیس شرکت Centerboro Productions.

ایستگاه فضایی اربیتال ریف قبل از اینکه ساخته شود نقشی کلیدی در یک فیلم هالیوودی ایفا می کند
هلیوس یک فیلم علمی تخیلی درباره بحرانی است که توسط یک شعله عظیم خورشیدی ایجاد شده است. (Centerboro Productions)

صخره مداری یکی از چندین پروژه ایستگاه فضایی تجاری پیشنهادی است که از سوی ناسا در پیش بینی انتقال عملیات سرنشین دار در مدار پایین زمین از ایستگاه فضایی بین المللی به پایگاه های تجاری پشتیبانی می شود. قرار است ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال‌های 2030-2031 از مدار خارج شود.

شریک اصلی Blue Origin مستقر در کنت در واشنگتن در پروژه صخره های مداری سیرا اسپیس مستقر در کلرادو است. آمازون، بوئینگ، Redwire Space، Genesis Engineering Solutions و دانشگاه ایالتی آریزونا نیز بخشی از این تیم هستند. Orbital Reef اخیراً تحت بررسی نیازمندی‌های سیستم و بازبینی تعریف سیستم با ناسا قرار گرفته است.

پروژه های دیگر عبارتند از یک پاسگاه طراحی شده توسط Northrop Grumman و شرکای صنعتی آن. ایستگاه Axiom، برنامه ریزی شده توسط Axiom Space. و Starlab، تلاشی توسط Voyager Space Holdings و Lockheed Martin. همین هفته، CNBC گزارش داد که هتل های زنجیره ای هیلتون تخصص مهمان نوازی خود را در اختیار تیم Starlab قرار می دهد.

هیچ تضمینی وجود ندارد که همه این ایستگاه های تجاری ساخته شوند. و پروژه های فیلم هالیوود نیز به دلیل طولانی تر از آنچه انتظار می رود طول می کشد بدنام هستند.

بر اساس داستان از حساب توییتر [email protected] و صفحه فیس بوک فیلم، پروژه ای که قبلا با نام @FlareMovie (یا “طوفان خورشیدی”) شناخته می شد، پنج سال است که در حال ساخت است. مایکل پولیش، بازیگر کهنه کار هالیوود به عنوان کارگردان این فیلم ذکر شده است، اما هیچ کارگردان یا بازیگری در اطلاعیه امروز ذکر نشده است.

ما باید در سال 2023 درباره چشم‌انداز صخره‌های مداری – و چگونگی شکل‌گیری هلیوس – بیشتر بدانیم. این زمانی است که پروژه فیلم قرار است عکاسی اصلی را آغاز کند و انتظار می‌رود تیم ایستگاه فضایی بررسی اولیه طراحی خود را انجام دهد. Orbital Reef در حال حاضر برای اولین بار در سال 2027 برنامه ریزی شده است.