• خانه
  • اخبار
  • ایده یک معمار زیست محیطی برای ساختن یک شهر معلق

ایده یک معمار زیست محیطی برای ساختن یک شهر معلق

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایده یک معمار زیست محیطی برای ساختن یک شهر معلق

معمار محیط زیست و کارمند Oversky ایده متفاوتی برای شهرهای آینده برای جلوگیری از تغییرات آب و هوا ارائه کردند. در این ایده ساختمان های این شهر در هوا آویزان خواهند شد.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا، آندریاس تیلدفلات ایده ساختمان های معلق را برای جلوگیری از تغییرات آب و هوایی پیشنهاد کرد. این ساختمان ها سبک تر از هوا هستند و برای قرار گرفتن در فضای خالی بالای شهرها ساخته شده اند. به گفته آندریاس، این ایده ممکن است یکی از ایده های اصلی برنامه ریزی شهری در آینده باشد. به طوری که با معرفی فناوری های جدید می توان به راحتی و بدون دغدغه از آن استفاده کرد.

به گفته این معمار محیط زیست، می توان از مواد فیبر کربن جامد برای ساخت ساختمان های شناور استفاده کرد. به عنوان مثال پروژه Oversky که در آن ایده فضای شهری بالای شهرها به عنوان یک فرصت جدید برای توسعه شهری تلقی می شود. فیبر کربن ماده ای سبک و بسیار بادوام است که هزینه نسبتا بالایی دارد. البته در فضای خالی امکان استفاده از سلول های حاوی هلیوم نیز وجود خواهد داشت. هلیوم به دلیل وزن کم وزنی کمتر از هوا دارد و می توان از آن در ساختمان های شناور استفاده کرد.

به علاوه قابل اشتعال نیست و برای ساکنین این ساختمان ها مشکلی ایجاد نمی کند. البته این ایده فقط در سطح تئوری است و مشخص نیست چنین توسعه ای چه زمانی جواب می دهد. تنها با بازگشت خوب این مصالح می توان به ساخت یک ساختمان شناور امیدوار بود. اما تمام قسمت های این ایده علمی است و ممکن است در آینده شاهد چنین سازه های شناور در آسمان باشیم.