• خانه
  • اخبار
  • ایالت واشنگتن از یک شرکت آموزش فروش فناوری “متقلب” شکایت کرده است

ایالت واشنگتن از یک شرکت آموزش فروش فناوری “متقلب” شکایت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ایالت واشنگتن از یک شرکت آموزش فروش فناوری "متقلب" شکایت کرده است

باب فرگوسن
باب فرگوسن، دادستان کل واشنگتن. (فایل brooztechnology / Dan Delong)

شرکتی که ادعا می‌کند به مصرف‌کنندگان در زمینه فروش فناوری آموزش می‌دهد و شغل آنها را تضمین می‌کند، تحت تأثیر پرونده باب فرگوسن، دادستان کل واشنگتن قرار گرفته است.

وب سایت Prehired مستقر در کارولینای جنوبی می گوید: «کار فروش 6 رقمی شما از اینجا شروع می شود. Prehired تضمین می کند که کاربران ظرف یک سال پس از تکمیل برنامه آنلاین خود، پیشنهاد شغلی 60000 دلاری یا بیشتر دریافت خواهند کرد یا از تعهدات پرداخت رها می شوند.

دادستانی در بیانیه ای این هفته با اعلام محاکمه گفت که قرار وثیقه “معلوم شد که دروغ است”. این بیانیه می افزاید: زمانی که دانش آموزان نتوانستند بدهی هنگفت برنامه را پرداخت کنند، Prehired از تکنیک های جمع آوری تهاجمی مانند شکایت و داوری اجباری برای دریافت پول استفاده کرد.

وب‌سایت Prehired می‌گوید که آموزش، مشاوره، شبکه‌سازی و «دسترسی مادام‌العمر» به فرصت‌های اضافی را ارائه می‌دهد. دفتر فرگوسن گفت، اما در عمل، این برنامه شامل 15 ساعت ویدیو است که توسط Joshua Jordan، مالک Prehired ساخته شده است.

این دفتر گفت که شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه حداقل 39 نفر از واشنگتن امضا کرده اند و آنها با هم می توانند بیش از 1 میلیون دلار بدهکار باشند.

این شکایت ادعا می‌کند که این شرکت در «روش‌های غیرمنصفانه و متقلبانه در تبلیغات، جمع‌آوری و اعطای وام به جویندگان کار واشنگتن، و روش‌های غیرمنصفانه و متقلبانه مورد استفاده برای اجرا و جمع‌آوری قراردادهای مالی نامناسب» دست داشته است.

این پرونده به دنبال جبران خسارت و همچنین هزینه ها، هزینه ها و مجازات های مدنی تحت قانون حمایت از مصرف کننده دولتی است.

علاوه بر این، این دعوا ادعا می کند که قراردادها بی اعتبار هستند زیرا Prehired مجوزی برای اداره یک آموزشگاه حرفه ای غیرانتفاعی در ایالت مورد نیاز قانون مدارس حرفه ای خصوصی ندارد.

بر اساس این دادخواست، ذینفعان برنامه که توانایی پرداخت هزینه کامل برنامه را نداشتند، تشویق شدند تا برای تأمین مالی برنامه، یک «قرارداد تقسیم درآمد» منعقد کنند. طبق این پرونده، این توافق از مصرف‌کنندگان می‌خواهد که حداقل بین 12.5 تا 16 درصد از درآمد ناخالص خود را برای چهار تا هشت سال یا تا زمانی که مجموعاً 30000 دلار پرداخت کنند، پرداخت کنند.

این شرکت “در مورد قیمت این وام ها به مصرف کنندگان توصیه نکرد و به طور تقلبی ارائه کرد که ISA [income sharing agreements] این مورد گفت: “شرکت همچنین کلاهبرداری کرده بود و به مصرف کنندگان می گفت تا زمانی که کار پیدا نکنند چیزی پرداخت نخواهد کرد.

فرگوسن در بیانیه ای گفت: واشنگتن بیش از ده ها هزار دلار به عنوان پولی که به سختی به دست آورده است بر اساس دروغ های جاشوا جردن اهدا کرده است. “من قصد دارم مطمئن شوم که جردن و شرکتش هیچ کس دیگری را تعقیب نخواهند کرد. من خواهم جنگید تا حقوق قربانیان او را ببینم و به آنها کمک کنم تا از این قراردادهای غیرقانونی خارج شوند.”

به گفته دفتر فرگوسن، اردن از نزدیک به 300 دانشجو در سراسر کشور برای جمع آوری میلیون ها دلار شکایت کرده است، اما پس از آغاز تحقیقات وزارت دادگستری دلاور متوقف شد. سپس اردن به تلاش برای جمع آوری پول از طریق داوری خصوصی روی آورد.

فرگوسن همچنین روز پنجشنبه اعلام کرد که برای افرادی که برای درمان سلول های بنیادی اثبات نشده از Stemology مستقر در سیاتل آمریکا پرداخت کرده اند، 500000 دلار به دست آورده است. این شرکت مرکز سلول‌های بنیادی سیاتل را در محله کوئین آن اداره می‌کرد و دیگر مجاز به تبلیغ، بازاریابی یا دریافت پول برای چنین درمان‌هایی نیست.

ایالت واشنگتن از شرکت آموزش فناوری brooztechnology Scribd شکایت کرده است