• خانه
  • اخبار
  • اپل پس از 20 سال رسما تولید iPod را متوقف کرد: خداحافظ، ابزار موسیقی فوق العاده

اپل پس از 20 سال رسما تولید iPod را متوقف کرد: خداحافظ، ابزار موسیقی فوق العاده

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل پس از 20 سال رسما تولید iPod را متوقف کرد: خداحافظ، ابزار موسیقی فوق العاده

اپل امروز رسما اعلام کرد که تولید آی پاد را متوقف می کند و جدیدترین مدل گجت موسیقی محبوب خود را که با عرضه نسل اول آن 20 سال از عمر آن می گذرد، با دستگاه های دیگری مانند آیفون و آی پد جایگزین می کند. این چیزی است که شرکت می گوید آی پاد تاچ فعلی (نسل هفتم) “تا زمانی که موجودی موجود است” فروخته می شود. اپل در بیانیه‌ای رسمی اعلام کرد که آی‌پاد تاچ را حذف می‌کند، زیرا قابلیت‌های آن در میان دیگر محصولات این شرکت موجود است.

ساخت آی پادهای اپل را متوقف کنید

آی‌پاد تاچ آخرین دستگاه باقی‌مانده از مجموعه آی‌پاد است و از ماه می 2019، یعنی سه سال پیش، مدل جدیدی عرضه نشده است. در بیانیه ای، گرگ جوسویاک، مدیر بازاریابی اپل، سی بیانیه اعلام کرد که “روح آی پادزنده در سایر محصولات اپل.

“موسیقی همیشه بخشی از هسته اصلی ما در اپل بوده است و ارائه آن به صدها میلیون کاربر به روشی که آی پاد می‌سازد چیزی بیش از صنعت موسیقی نیست. آی پاد همچنین نحوه کشف، گوش دادن و به اشتراک گذاری موسیقی را دوباره تعریف می کند. روح آی پاد امروز زنده است. ما یک تجربه موسیقی شگفت انگیز را در همه محصولات خود، از iPhone گرفته تا Apple Watch گرفته تا Home Pod Mini و Mac، iPad و Apple TV ادغام کرده ایم. Apple Music همچنین از کیفیت صدای فراگیر پیشرو در صنعت پشتیبانی می کند. “در حال حاضر، هیچ راهی بهتر از این سرویس برای لذت بردن، کشف و تجربه موسیقی وجود ندارد.”

ساخت آی پادهای اپل را متوقف کنید

ساخت آی پادهای اپل را متوقف کنید

اپل اولین آی پاد را 21 سال پیش در اکتبر 2001 معرفی کرد و در آن زمان، این گجت یک دستگاه موسیقی انقلابی بود که هزاران آهنگ را در جیب طرفداران اپل قرار می داد. اپل چندین نسخه از iPod را معرفی کرده است، از جمله iPod Shuffle، iPod Nano و iPod Touch. اما از آن زمان همه آنها متوقف شده و تولید متوقف شده است.

خرید آی‌پاد تاچ از طریق وب‌سایت اپل، فروشگاه‌های خرده‌فروشی و نمایندگی‌های مجاز تا پایان موجودی ادامه خواهد داشت.

آی‌پاد تاچ نسل هفتم از ۱۹۹ دلار شروع می‌شود و دارای صفحه نمایش ۴ اینچی با حاشیه ضخیم، دکمه استاندارد Home بدون مکانیزم باز کردن قفل بیومتریک و تراشه A10 Fusion است. این گجت در رنگ های صورتی، قرمز، خاکستری فضایی، نقره ای، طلایی و آبی نیز موجود است.

نظر شما در مورد توقف تولید iPod Touch به عنوان آخرین محصول اپل در این رده چیست؟ آیا تا به حال از این ویجت فوق العاده و خاطره انگیز استفاده کرده اید؟