• خانه
  • اخبار
  • اپل ویژگی های دسترسی جدید، از جمله درب بازکن، زیرنویس زنده و یک آینه را به Apple Watch Mirroring معرفی می کند.

اپل ویژگی های دسترسی جدید، از جمله درب بازکن، زیرنویس زنده و یک آینه را به Apple Watch Mirroring معرفی می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل ویژگی های دسترسی جدید، از جمله درب بازکن، زیرنویس زنده و یک آینه را به Apple Watch Mirroring معرفی می کند.

به مناسبت روز جهانی آگاهی از دسترسی، اپل تعدادی ویژگی دسترسی جدید را معرفی کرده است که اواخر امسال برای آیفون، آی پد، اپل واچ و مک عرضه خواهد شد. این شرکت می‌گوید که ویژگی‌های جدید راه‌های بیشتری را برای کاربران دارای معلولیت فراهم می‌کند تا بتوانند «پیمایش، اتصال و بهره‌مندی بیشتر از محصولات اپل» را داشته باشند.

ویژگی های جدید دسترسی اپل

در اینجا نگاهی به برخی از ویژگی های دسترسی جدید اپل می اندازیم:

باز شدن درب

یکی از ویژگی‌های جدید Door Detection نام دارد که به گفته اپل می‌تواند به مصرف‌کنندگان در پیدا کردن درب هنگام رسیدن به مقصد جدید کمک کند. باز کردن یک در می تواند به کاربران کمک کند تا بفهمند چقدر از یکدیگر فاصله دارند و ویژگی های آن از جمله باز یا بسته بودن آن را توصیف کنند. اگر در بسته باشد، این عملکرد می تواند به کاربر اطلاع دهد که آیا می توان درب را با فشار دادن، چرخاندن دستگیره یا کشیدن دستگیره باز کرد.

تشخیص درب همچنین می تواند علائم و نمادهای اطراف در را بخواند، مانند شماره اتاق یا “علامتی برای ورودی قابل دسترسی وجود دارد”. عملکرد درب بازکن با ترکیبی از LiDAR، دوربین آیفون یا آیپد شما و یادگیری ماشینی کار می کند.

آینه کاری اپل واچ و عملکرد سریع

برای کاربران اپل واچ، اپل قابلیت جدیدی به نام Apple Watch Mirroring را معرفی کرده است. این توضیح می دهد که چگونه می توان ساعت اپل را “در دسترس تر از همیشه برای افراد دارای معلولیت” کرد.

اپل توضیح می‌دهد که Apple Watch Mirroring به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از ویژگی‌های پشتیبانی آیفون مانند کنترل صوتی و کنترل سوئیچ، و از ورودی‌هایی مانند دستورات صوتی، عملکردهای صوتی، ردیابی سر یا سوئیچ‌های خارجی طراحی‌شده برای آیفون، اپل واچ را کنترل کنند. از صفحه نمایش لمسی اپل واچ به عنوان جایگزین استفاده کنید.

Apple Watch Mirroring از ترکیبی از قابلیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از جمله «بهبودهای داخلی AirPlay» استفاده می‌کند. نکته کلیدی در اینجا این است که کاربرانی که به این ویژگی ها متکی هستند می توانند به مواردی مانند اکسیژن خون، ضربان قلب، توجه و موارد دیگر از اپل واچ خود دسترسی داشته باشند.

اقدامات سریع یکی دیگر از ویژگی های جدید اپل واچ:

با اقدام سریع جدید اپل، یک حرکت دوگانه می‌تواند به تماس تلفنی پاسخ دهد یا پایان دهد، اعلان را رد کند، عکس بگیرد، رسانه را پخش کند یا در برنامه Now Playing متوقف کند، و شروع به تمرین، مکث یا از سرگیری کند. این مبتنی بر فناوری نوآورانه مورد استفاده در Apple Watch AssistiveTouch است که به کاربران ناتوان این امکان را می‌دهد تا با حرکاتی مانند نیشگون گرفتن یا فشار دادن بدون نیاز به لمس صفحه، اپل واچ را کنترل کنند.

ویژگی های جدید دسترسی اپل

ویژگی های جدید دسترسی اپل

برای جامعه ناشنوایان و ناشنوایان، اپل زیرنویس زنده را برای آیفون، آی پد و مک معرفی کرده است. این ویژگی با زیرنویس کردن محتوای صوتی بلادرنگ، از جمله تماس‌های FaceTime، هر رسانه اجتماعی یا سایر برنامه‌های ویدیویی، پخش محتوای رسانه‌ای یا حتی «چت کردن با کسی که در کنار شماست» کار می‌کند.

اپل می گوید:

زیرنویس‌های زنده در FaceTime امکان پاسخ خودکار تماس‌ها را برای شرکت‌کنندگان در تماس فراهم می‌کند و تماس‌های ویدیویی گروهی را برای کاربران کم‌شنوا آسان‌تر می‌کند. وقتی از Live Caption برای مکالمات Mac استفاده می شود، کاربران می توانند پاسخی بنویسند و با صدای بلند در زمان واقعی با دیگرانی که بخشی از مکالمه هستند صحبت کنند. از آنجایی که زیرنویس‌های زنده روی دستگاه تولید می‌شوند، اطلاعات کاربر محرمانه و محافظت می‌شود.

بیشتر از ویژگی های دسترسی جدید اپل

دیگر ویژگی های دسترسی جدید که امروز توسط اپل اعلام شد عبارتند از:

VoiceOver، خواننده پیشرو در صنعت صفحات نابینایان و کم بینای اپل، از بیش از 20 زبان و زبان دیگر از جمله بنگالی، بلغاری، کاتالان، اوکراینی و ویتنامی پشتیبانی می کند.

با استفاده از Buddy Controller، کاربران می توانند از یک ارائه دهنده مراقبت یا دوست بخواهند که به آنها در انجام یک بازی کمک کند. بادی کنترلر دو کنترلر بازی را در یک دسته ترکیب می کند، بنابراین چندین کنترلر می توانند ورودی را به یک بازیکن هدایت کنند.

با Siri Pause Time، کاربرانی که اختلالات گفتاری دارند می توانند قبل از پاسخ به درخواست، زمان انتظار برای سیری تعیین کنند.

حالت کنترل املای صوتی به کاربران امکان می دهد با استفاده از ورودی حرفه ای املای سفارشی را دیکته کنند.

تشخیص صدا را می توان برای تشخیص صداهایی که مختص محیط یک فرد است، مانند زنگ در، زنگ در یا لوازم خانگی، سفارشی کرد.

Apple Books تم‌ها و گزینه‌های سفارشی‌سازی جدیدی را معرفی می‌کند، مانند متن پررنگ و فاصله بین خطوط، کاراکترها و کلمات برای تجربه خواندن حتی بیشتر.

اپل می‌گوید این ویژگی‌ها اواخر امسال از طریق به‌روزرسانی نرم‌افزاری در دسترس خواهند بود. شما همچنین می توانید در بیانیه مطبوعاتی شرکت کامل، اطلاعات بیشتر دریافت کنید.

نظر شما در مورد ویژگی های دسترسی جدید اپل چیست و چقدر برای افراد دارای معلولیت مفید است؟