منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپل همچنان در تلاش است تا تاچ آیدی زیر صفحه نمایش طراحی کند

اپل همچنان در تلاش است تا تاچ آیدی زیر صفحه نمایش طراحی کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دامپزشک فنی و فیزیکدان کریستینا لوماسنی با جیمز ماتیس، ژنرال بازنشسته و رئیس سابق دفاع ازدواج کرد.

یکی از مهم ترین و جذاب ترین ویژگی های آیفون اپل، تاچ آیدی آن ها بود که نه تنها ویژگی های مثبتی را به آیفون اضافه می کرد، بلکه نمادی از طراحی برای گوشی های اپل بود. اما از آنجایی که طراحی های بدون فریم در بین شرکت ها رایج شده است، شاهد حذف این ویژگی بوده ایم. اما به نظر می رسد اپل همچنان در تلاش است تا تاچ آیدی زیر صفحه نمایش طراحی کند. اس ترنجی با من باش.

اپل در تلاش است تا یک تاچ آی دی زیر نمایشگر طراحی کند. هدف این شرکت چیست؟

داستان تاچ آی دی اپل این روزها پیچیده تر از همیشه شده است. از آنجایی که این ویژگی در سال 2017 از گوشی های پرچمدار حذف شد (اگرچه هنوز می توانید آن را در iPhone SE داشته باشید)، کاربران در مورد این موضوع بحث می کنند که آیا این ویژگی وجود دارد یا خیر. برخی خواهان بازگشت آن هستند، در حالی که برخی دیگر با Face ID کنار آمده اند.

زمانی که پرچمداران اندرویدی شروع به ادغام اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش خود کردند، این مشکل بار دیگر توجه کاربران را به خود جلب کرد. مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، سال گذشته با گفتن اینکه اپل روی یک تاچ آیدی زیر صفحه نمایش و یک آیفون تاشو کار می کند، امیدواری طرفداران TouchID را افزایش داد (اگرچه به نظر می رسد این برنامه ها یک سال عقب افتاده است).

از سوی دیگر، مارک گورمن بعداً گفت که اپل علاقه زیادی به توسعه TouchID در زیر صفحه نمایش ندارد و بیشتر روی فناوری FaceID سرمایه گذاری می کند. اکنون داستان بسیار پیچیده است زیرا اپل یک پتنت جدید برای آن ثبت کرده است. پتنت مورد بحث روز سه شنبه توسط USPTO (دفتر ثبت و علائم تجاری) در سپتامبر 2019، چندین سال پس از ثبت آن صادر شد.

آیفون با Touch ID زیر نمایشگر تا سال 2023 به تعویق افتاد. آیفون تاشو 2024 در راه است

عنوان آن کاملاً شیوا است: “حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش، بر اساس نور خارج از گوشه محور.” در اینجا خلاصه ای از توضیحات در اسناد ثبت اختراع آمده است:

یک دستگاه حسگر شامل یک لایه ساطع کننده نور است که با یک لایه شفاف پوشانده شده و به گونه ای پیکربندی شده است که سطحی را که لایه شفاف را لمس می کند، روشن کند و امکان انتقال پرتوهای نور منعکس شده از سطح به لایه های زیرین را فراهم کند. لایه های زیرین شامل یک لایه پیوند نوری، یک لایه کولیماتور و یک حسگر تصویر پیکسلی است. لایه پیوند نوری پرتوهای نور منعکس شده را خم می کند تا پرتوهای نوری مایل ایجاد کند. لایه کولیماتور شامل تعدادی دهانه برای مطابقت با پرتوهای نور ورودی است. سنسور تصویر پیکسلی اشعه های نور مورب هماهنگ را تشخیص می دهد.

اپل در تلاش است تا یک تاچ آی دی زیر صفحه نمایش طراحی کند

در حالی که به نظر می رسد انتزاعی از یک دوره پیشرفته در اپتیک یا نجوم است، اما به این معنی است که اپل هنوز در حال کار بر روی راهی برای ادغام TouchID در زیر صفحه نمایش آیفون است. شایعاتی وجود داشت مبنی بر اینکه این شرکت در حال آزمایش عملکرد این ویژگی است آیفون 13 است.

اما ظاهرا او تصمیم گرفت در این سریال به FaceID بسنده کند. طبق آخرین پیش بینی ها، اخبار و شایعات، اواخر امسال و با عرضه آیفون 14 می توانیم آیفون با TouchID را زیر صفحه نمایش ببینیم. اپل در اسناد ثبت اختراع می نویسد که TouchID زیر نمایشگر خواهد بود. زیرا برای تأیید یا احراز هویت در یک دستگاه الکترونیکی مفید است.

اپل در حال آزمایش نسخه ای از آیفون 13 با تاچ آیدی است، اما بعید است امسال عرضه شود.

تمام انرژی اپل صرف Face ID زیر صفحه می شود و دیگر Touch ID ندارد

نکته دیگری که پتنت فوق الذکر نشان می دهد این است که اپل به جای آزمایش آن با سونوگرافی یا سایر فناوری های غیر مبتنی بر نور، در حال طراحی اثر انگشت نوری است. البته در اینجا در مورد اختراعات صحبت می کنیم، به این معنی که آنها مجبور نیستند محقق شوند. شرکت های فناوری هر سال صدها پتنت را ثبت و منتشر می کنند و تنها درصد کمی از آنها در دستگاه های انبوه ظاهر می شوند.

آیا ما دوباره TouchID پرچمدار را خواهیم دید؟

اگرچه به نظر می رسد اپل در زمینه فناوری های بیومتریک زیر صفحه نمایش از رقبای خود عقب مانده است، اما سوال اصلی Touch ID باید «چه زمانی» باشد نه «اگر». این شرکت قبلاً تاچ آی‌دی را به آخرین مدل‌های آی‌پد برگردانده است و راه‌اندازی سری آیفون بدون تاچ آی‌دی کمی آزاردهنده است. علاوه بر این، FaceID می تواند مفیدتر و کاربردی تر باشد. زیرا فیس آیدی همیشه مشکلات مختلفی در رابطه با تغییر ظاهر کاربران دارد.

9 مشکل در آیفون X Face ID خوب یا بد؟

مطابق با PhoneArenaاگرچه اپل می‌گوید FaceID امن‌تر، سریع‌تر است و احتمال جعل یا هک شدن آن کمتر است، اما واقعیت این است که بسیاری از سرویس‌های پرداخت آنلاین و سایت‌هایی که معمولاً نیاز به احراز هویت دارند، از قبل با اثر انگشت کار می‌کنند. حتی اگر FaceID روش ایمن‌تر و سریع‌تر باشد، اپل باید گزینه اثر انگشت را اضافه کند تا از رقبای خود عقب نماند.