• خانه
  • اخبار
  • اپل هفت مدل مک جدید را تا پایان سال 2022 معرفی خواهد کرد

اپل هفت مدل مک جدید را تا پایان سال 2022 معرفی خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل هفت مدل مک جدید را تا پایان سال 2022 معرفی خواهد کرد

انتظار می رود که مهاجرت اپل به استفاده از تراشه های خود در سال جاری با عرضه تعدادی از مدل های جدید مک تسریع شود. در گزارش جدیدی از سری بلومبرگ، مارک گورمن انتظارات را افزایش داد که می‌توانیم در سال 2022 منتظر هفت مدل مک جدید مجهز به سیلیکون اپل باشیم.

اپل هفت مدل مک جدید را تا پایان سال 2022 عرضه می کند

گورمن در آخرین شماره بولتن مشمول او مک های جدید را با پردازنده های زیر به تفصیل توضیح داد:

تراشه جدید M2

تراشه های M1 Pro و M1 Max سال گذشته

نسخه های بسیار قدرتمند M1 Max

اما این پردازنده ها در کدام نوع از مک ها استفاده خواهند شد؟ گورمن ادعا می کند که در سال 2022 شاهد حداقل هفت مک جدید با تراشه های سفارشی اپل خواهیم بود:

مک مینی جدید با تراشه M1 Pro

مک بوک پرو 13 اینچی با تراشه M2 برای جایگزینی مدل 2020 و قرار گرفتن زیر مک بوک پرو 14 و 16 اینچی

مک مینی با تراشه M2

AIMK 24 اینچی با تراشه M2

مک بوک ایر با تراشه M2 بازطراحی شده است

iMac Pro بزرگتر با تراشه های M1 Pro و M1 Max

مک پرو با نسخه قدرتمندتر تراشه M1 Max

اپل هفت مدل مک جدید را تا پایان سال 2022 عرضه می کند

اپل هفت مدل مک جدید را تا پایان سال 2022 عرضه می کند

دور بعدی راه اندازی مک احتمالاً در ماه آوریل برگزار می شود، زمانی که انتظار می رود اپل اولین رویداد سال خود را برگزار کند. بر اساس این واقعیت که MacBook Pro و Mac Mini پایه «دو تا از قدیمی‌ترین مک‌های سیلیکونی اپل در خط تولید فعلی هستند»، Gorman پیشنهاد می‌کند که این مدل‌ها اولین مک‌هایی هستند که در این رویداد رونمایی می‌شوند.

این نشان می دهد که می توانیم در ماه آوریل منتظر یک مک مینی جدید و یک مک بوک پرو پایه جدید باشیم. گورمن سپس ادعا می کند که منابع داخلی به او گفته اند که اپل در حال آماده شدن برای دور دیگری از مک های جدید در ماه می یا ژوئن است.

اپل می خواهد پشتیبانی توسعه دهندگان را از تراشه های قدرتمند مک پرو افزایش دهد، بنابراین حدس می زنم که این شرکت می خواهد این دستگاه ها را در رویداد WWDC در ماه ژوئن و همچنین در پاییز معرفی کند. مک بوک ایر بازطراحی شده می تواند فروش خوبی برای اپل در فصل تعطیلات باشد، بنابراین منطقی است که به عرضه این مدل در همان زمان از سال نگاه کنیم.

دور دوم مک های جدید می تواند شامل iMac Pro و همچنین Mac Pro جدید با “نسخه فوق العاده قدرتمند M1 Max” باشد.

تراشه M2 احتمالاً کمی سریعتر از M1 خواهد بود، اما تراشه باید همان معماری هشت هسته ای را حفظ کند. با این حال، گرافیک آن می تواند از 9 یا 10 هسته به جای 8 هسته استفاده کند.

تراشه های مک پرو در دو نوع اصلی موجود هستند: یکی که قدرت M1 Max فعلی را دو برابر می کند و دیگری که آن را دو برابر می کند. این مدل ها احتمالا با 20 هسته پردازنده، 64 هسته گرافیکی در نسخه اول، 40 هسته پردازنده و 128 هسته گرافیکی در تراشه دوم عرضه خواهند شد.

گورمن در نهایت اشاره می کند که بر اساس نقشه راه سیلیکون اپل که تاکنون دیده ایم، انتظار دارد «نسخه های Pro و Max تراشه M2» در سال 2023 به همراه چیپست جدید M3 معرفی شوند.

نظر شما در مورد نقشه راه اپل برای معرفی هفت مدل جدید مک در سال جاری و پر کردن مجموعه دسکتاپ با تراشه سفارشی خود چیست؟