• خانه
  • اخبار
  • اپل شاهد کاهش 30 درصدی پیش فروش ایرپاد 3 بود

اپل شاهد کاهش 30 درصدی پیش فروش ایرپاد 3 بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل شاهد کاهش 30 درصدی پیش فروش ایرپاد 3 بود

هدفون بی سیم جدید اپل از سری اصلی AirPod در ماه اکتبر با نام AirPod 3 به طور رسمی معرفی شد.قبل از عرضه رسمی آن، بسیاری بر این باور بودند که این محصول می تواند فروش بسیار بالایی داشته باشد. اما گزارش ها حاکی از آن است که سفارشات این هدفون کمتر از حد انتظار بوده و 30 درصد است.

به گزارش سرویس خبری فناوری و فناوری تکنا به نقل از GSMArena، مینگ چی کو دلیل اصلی کاهش پیش فروش ایرپاد 3 را استراتژی توزیع ناموفق محصول اعلام کرد. فروش این محصول و میزان تقاضا برای خرید آن بسیار کمتر از ایرپاد 2 است و همین امر باعث کاهش تولید ایرپاد 3 در سه ماهه دوم و سوم سال جاری شده است.

به نظر می رسد اپل قصد دارد تولید نسل اول این محصول را زودتر از موعد مقرر متوقف کند و ایرپاد 2 را تنها در نیمه دوم سال 2022 روانه بازار کند. در این بین اپراد 2 در مقایسه با مدل جدید این خانواده فروش خوبی دارد و تاکنون توانسته است. به خوبی در دسترس مصرف کنندگان باشد. البته ایرپاد 2 قیمت پایین تری نسبت به تیپ 3 و ایرپاد پرو دارد. اما ویژگی هایی مانند کاهش نویز فعال در مدل های بالاتر تعبیه شده است. ایرپاد پرو برای کاربرانی است که به دنبال هدفون های بی سیم رده بالا هستند. در غیر این صورت، برای خرید هدفون ایرپاد 2 ارزان قیمت نیز انتخاب خوبی است.