منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپل سفارش صفحه نمایش Mini-LED را برای دستگاه های بیشتری در سال 2022 افزایش خواهد داد

اپل سفارش صفحه نمایش Mini-LED را برای دستگاه های بیشتری در سال 2022 افزایش خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل سفارش صفحه نمایش Mini-LED را برای دستگاه های بیشتری در سال 2022 افزایش خواهد داد

ارقام اخیراً اعلام شد که اپل ظاهراً تولید تراشه های مورد استفاده برای نمایشگرهای مینی ال ای دی را افزایش می دهد و تولیدکنندگان بیشتری را در زنجیره تامین خود جذب می کند تا تقاضا برای دستگاه های جدید با استفاده از پنل در سال 2022 را برآورده کند.

اپل سفارش نمایشگر Mini-LED را افزایش داده است

طی سه سال گذشته، اپل استفاده از فناوری mini-LED را در تعدادی از محصولات خود گسترش داده است و اکنون سه دستگاه شامل آیپد پرو 12.9 اینچی، مک بوک پرو 14 و 16 اینچی و نمایشگر XDR Pro، با پانل هایی از این نوع عرضه می شود. انتظار می رود این شرکت در سال جاری چندین دستگاه جدید با نمایشگرهای مینی ال ای دی از جمله آیپد پرو 11 اینچی را عرضه کند. آی مک پرو 27 اینچی، مک بوک ایر طراحی مجدد و احتمالاً حتی یک صفحه نمایش خارجی جدید.

شرکت تایوانی Epistar در حال حاضر تامین کننده اصلی تراشه های مینی ال ای دی اپل است. بر اساس گزارش ها، تعداد روزافزون دستگاه های این شرکت با این نوع نمایشگر، آنها را مجبور کرده است که به دنبال تامین کنندگان دیگری باشند. DigiTimes به نقل از منابع صنعتی ادعا می کند که Sanan Optoelectronics چین به طور قابل توجهی پایین تر از قیمت های ارائه شده توسط تامین کنندگان فعلی اپل است و این شرکت در حال حاضر گواهی عرضه تراشه های نمایشگر مینی LED را دریافت کرده است.

اپل سفارش نمایشگر Mini-LED را افزایش داده است

اپل سفارش نمایشگر Mini-LED را افزایش داده است

به گفته دیجی‌تایمز، انتظار می‌رود تقاضای اپل برای فناوری صفحه‌نمایش مینی ال‌ای‌دی در سال 2022 رشد قابل توجهی داشته باشد که احتمالاً به دلیل موفقیت مداوم مدل‌های پیشرفته مک‌بوک پرو و ​​همچنین معرفی دستگاه‌های جدید است. برای پاسخگویی به تقاضای رو به رشد اپل، Epistar در حال گسترش امکانات تولید خود در چین است تا تولید را از سه ماهه دوم سال 2022 افزایش دهد و Sanan Optoelectronics ممکن است همزمان تحویل را آغاز کند.

فناوری پنل مینی ال‌ای‌دی، که اپل آن را نمایشگرهای Liquid Retina XDR می‌نامد، می‌تواند رنگ‌های سیاه عمیق‌تر و تیره‌تر را با کنتراست کلی بهتر فراهم کند، اگرچه برخلاف نمایشگرهای OLED، ممکن است از «سایه‌زنی» رنج ببرند. نمایشگرهای مینی ال‌ای‌دی همچنین می‌توانند رنگ‌های روشن‌تر و غنی‌تر را با مزایای بیشتری مانند طراحی باریک‌تر، بهره‌وری انرژی بهتر و خطر سوختگی یا آسیب کمتر نشان دهند.

نظر شما در مورد افزایش سفارش اپل برای استفاده از نمایشگر Mini-LED در بیشتر دستگاه های خود در سال 2022 چیست؟