منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپل سال آینده یک مک مینی جدید با تراشه های M2 و M2 Pro معرفی خواهد کرد

اپل سال آینده یک مک مینی جدید با تراشه های M2 و M2 Pro معرفی خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل سال آینده یک مک مینی جدید با تراشه های M2 و M2 Pro معرفی خواهد کرد

در اواسط هفته، اپل مک استودیو او فاش کرد که تا حدودی مبتنی بر مک مینی است، اما سخت افزار قدرتمندتری دارد. البته این بدان معنا نیست که شاهد مک مینی جدید این شرکت نباشیم. از آنجایی که شایعاتی مبنی بر معرفی مک مینی بازطراحی شده به زودی منتشر می شود، 9to5Mac اخیراً از منابع آگاه گزارش شده است که اپل در حال توسعه دو نسخه جدید از این دستگاه با تراشه های M2 و M2 Pro است.

مک مینی با تراشه M2

مک مینی جدید با کد J473 از تراشه M2، پردازنده نسل بعدی این شرکت برای استفاده در مک و آیپد، قدرت می گیرد. M2 اولین ارتقاء عمده تراشه های خانواده “M” اپل از زمان معرفی M1 در سال 2020 خواهد بود.

M2 که به صورت محلی با نام Staten شناخته می شود، بر اساس تراشه موبایل فعلی A15 اپل است، در حالی که M1 بر اساس A14 Bionic است. درست مانند M1، تراشه M2 دارای یک CPU هشت هسته ای (چهار هسته با عملکرد بالا و چهار هسته کارآمدتر) خواهد بود، اما این بار با یک پردازنده گرافیکی 10 هسته ای قوی تر. هسته های عملکردی جدید با اسم رمز “Avalanche” و هسته های تولیدی با نام “Blizzard” شناخته می شوند.

توسعه مک مینی با تراشه M2 رو به اتمام است و انتظار می رود سال آینده رسماً رونمایی شود.

مک مینی با تراشه M2

مک مینی با تراشه M2

اپل همچنین قبلاً قصد داشت نسخه های توسعه یافته مک مینی فعلی را با تراشه های M1 Pro و M1 Max معرفی کند، اما ممکن است این مدل ها برای Mac Studio جدید حذف شده باشند.

اپل سپس روی مک مینی دیگری (با اسم رمز J474) کار می کند که دارای یک تراشه M2 Pro با یک هسته کاربردی، چهار هسته کارآمد (در مجموع 12 هسته CPU) و 10 هسته GPU است.

در حال حاضر، این شرکت برنامه ای برای عرضه نسخه ای با تراشه های M2 Max یا Ultra ندارد. تا آن زمان، اپل احتمالا مدل تراشه اینتل را در مک مینی در سبد محصولات خود نگه خواهد داشت.

گزارش ماه گذشته بلومبرگ نشان داد که اپل می تواند مک های جدید را با تراشه خود در ماه ژوئن و در WWDC 2022 معرفی کند. بنابراین شایعه شده است که مک مینی نیز ممکن است یکی از این دستگاه ها باشد.

نظر شما در مورد امکان ارائه مک مینی به روز شده اپل با تراشه های M2 و M2 Pro چیست؟