منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپل در سال 2021 پرفروش ترین برند گوشی های پریمیوم در تمام بازارهای جهان بود

اپل در سال 2021 پرفروش ترین برند گوشی های پریمیوم در تمام بازارهای جهان بود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.

سهم کلی اپل از بازار گوشی های هوشمند روز به روز در حال کاهش است. با این حال سود اپل از بازار جهانی موبایلبرابر با 75 درصد از کل سود این بازار است! چرا؟ چطور؟! زیرا اپل در سال 2021 پرفروش ترین برند گوشی های پریمیوم در تمام بازارهای جهانی بود.

پرفروش ترین برند گوشی های درجه یک

طبق گزارش جدید Counterpoint Research و جدول زیر، می بینیم که در هر 8 منطقه اصلی بازار جهانی موبایل، اپل اولین برند پرفروش گوشی های پریمیوم است. این یک دستاورد مهم برای مردم کوپرتینو است و نشان می دهد که خریداران در محدوده قیمتی درجه یک ترجیح می دهند آیفون این شرکت را خریداری کنند.

سپس سامسونگ با 6 امتیاز در رده دوم قرار دارد. این برند کره ای نتوانست رتبه خود را در دو بازار بسیار مهم چین و هند حفظ کند و در هند در رتبه سوم و در چین از پنج بازار برتر قرار دارد.

شیائومی می تواند در سه بازار، بازارهای غرب و شرق اروپا و منطقه آسیا و اقیانوسیه (به استثنای هند و چین) در رتبه سوم قرار گیرد. در آمریکای شمالی، گوگل رتبه سوم، آمریکای لاتین موتورولا، خاورمیانه و آفریقا ایسوس و چین اوپو را دارند.

هواوی همچنان در رتبه دوم بازار داخلی خود قرار دارد که عملکرد قابل توجهی است. چندی پیش، این برند توانست در اروپای غربی، خاورمیانه و شمال آفریقا در رتبه پنجم قرار گیرد.

پرفروش ترین برند گوشی های درجه یک

پرفروش ترین برند گوشی های درجه یک

اما از نظر سهم بازار کلی برای گوشی های پریمیوم، چه تقسیم بندی را می بینیم و تفاوت بین سال های 2021 و 2020 چه بوده است؟

آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.

اپل در سال 201 به افزایش سهم بازار خود ادامه داد. سهم اپل از 55 به 60 درصد افزایش یافت و سهم سامسونگ و هواوی در این بازار به ترتیب 3 و 7 درصد کاهش یافت. در مقابل، شیائومی رشد 2 درصدی را در این زمینه نشان می دهد.

نظر شما در مورد عملکرد برندهای مختلف در بازه قیمتی پرمیوم چیست؟ اگر قصد خرید گوشی بالای 30 میلیون تن در بازار کشورمان را دارید، چه انتخابی دارید؟