• خانه
  • اخبار
  • اپل در حال گسترش خط تولید خود فراتر از چین، هند و ویتنام است

اپل در حال گسترش خط تولید خود فراتر از چین، هند و ویتنام است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل در حال گسترش خط تولید خود فراتر از چین، هند و ویتنام است

به گزارش امروز مجله ی وال استریت طبق گزارش‌ها، اپل برنامه‌های خود را برای توسعه خط تولید خود در خارج از چین اعلام کرده و اعلام کرده است که با شرکای خود توافق کرده است که قصد دارد خط تولید خود را متنوع کند.

خط تولید اپل را گسترش دهید

اگرچه برخی از محصولات اپل در حال حاضر در کشورهایی مانند ویتنام و هند تولید می شوند، اما بیشتر تولیدات این شرکت در چین و در تاسیسات فاکسکان و پاگاترون در آن کشور است.

وال استریت ژورنال می گوید اپل برای مدتی در حال بررسی برنامه هایی برای توسعه جغرافیایی بوده است، اما شروع اپیدمی کرون تغییرات فوری را برای مدت طولانی به تعویق انداخته است. با این حال، دوره اخیر قرنطینه شدید در شانگهای بار دیگر احساس نیاز اپل به تنوع بیشتر را ایجاد کرده است.

علاوه بر محدودیت‌های قرنطینه، این مشکلات شامل محدودیت‌های شدید سفر می‌شود که بر توانایی اپل برای فرستادن مهندسان خود به مقر تأمین‌کنندگان خود تأثیر گذاشته و آنها را مجبور به اتخاذ روش‌های عملیاتی جایگزین کرده است.

ماهیت دولت فعلی چین، از جمله دخالت آنها در ایالات متحده، نیز یک مشکل بالقوه برای اپل است. جنگ های تجاری آینده می تواند مشکلاتی را برای توانایی اپل در تکیه بر این کشور برای تولید بیشتر ایجاد کند.

خط تولید اپل را گسترش دهید

خط تولید اپل را گسترش دهید

با این حال، رقابت برای هر کشور دیگری شدید است زیرا چین به اندازه کافی بزرگ است تا نیازهای خرید عظیم اپل را برآورده کند. یافتن نیروی کار ارزان و ماهر در سایر نقاط جهان دشوار است. انتقال به مراکز تولید جایگزین مانند هند یا ویتنام کند و تدریجی خواهد بود. برای اپل، این بدان معناست که زنجیره تامین محصولات جدید (مانند هدفون AR) ممکن است خارج از چین باشد.

شرکای اپل مانند فاکسکان قبلاً امکاناتی را در هند راه اندازی کرده اند تا به تولید آیفون برای بازار داخلی هند کمک کنند. به منظور گسترش بیشتر آیفون تولید شده در این کشور و سپس برای فروش جهانی صادر می شود.

نظر شما در مورد گسترش خطوط تولید اپل فراتر از چین، چین و ویتنام چیست؟