• خانه
  • اخبار
  • اپل در حال مذاکره با EA برای خرید یک ناشر بازی های ویدئویی است

اپل در حال مذاکره با EA برای خرید یک ناشر بازی های ویدئویی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل در حال مذاکره با EA برای خرید یک ناشر بازی های ویدئویی است

بر اساس یک گزارش جدید واشراپل در حال ظهور به عنوان یکی از چندین شرکتی است که با Electronic Arts (EA) برای خرید احتمالی غول بازی ایالات متحده مذاکره می کند.

امکان خرید از EA از اپل

EA در حال مذاکره با چندین “شرکت بالقوه”، از جمله اپل، آمازون و دیزنی است، زیرا به دنبال ادغام شرکت خود با آنها است. اپل و سایر شرکت ها از اظهار نظر خودداری کردند و وضعیت مذاکرات نامشخص است. اما با ظهور Apple Arcade و گسترش آن، علاقه اپل به خرید چندان دور از ذهن نیست.

با این حال، دیزنی اولین انتخاب برای EA بود و شرکت بازی در ماه مارس با این شرکت تماس گرفت تا “ارتباط معنی‌داری بیشتری” با قراردادهای مجوز برقرار کند، اما دیزنی تصمیم گرفت به دنبال EA نباشد. الکترونیک آرتز نیز در حال مذاکره با NBCUniversal است و به توافق نهایی نزدیک می شود، اما مذاکرات به دلیل اختلاف نظر بر سر قیمت و ساختار متوقف شده است. اندرو ویلسون، مدیرعامل EA می‌خواهد پس از ادغام همچنان در راس این شرکت باقی بماند که اگر اپل در نهایت تصمیم به خرید این شرکت بگیرد، می‌تواند منجر به مشکلاتی شود.

Electronic Arts (EA) یکی از بزرگ‌ترین ناشران بازی‌های ویدیویی است و به خاطر فرنچایزهای محبوب از جمله The Sims، Battlefield، Apex Legends، SimCity، DragonAge، FIFA و بسیاری از بازی‌های بزرگ دیگر شناخته شده است.

امکان خرید از EA از اپل

امکان خرید از EA از اپل

برخی شایعات مشکوک مبنی بر اینکه اپل قصد دارد در کنسول بازی AAA رقابت کند و عناوینی را منتشر کند که رقیب کنسول های پلی استیشن و ایکس باکس هستند، وجود دارد. اما تاکنون، این شرکت به بازی های ساده تری که برای آیفون، آی پد و اپل تی وی طراحی شده اند، بسنده کرده است.

از سال 2019، اپل سرویس بازی سرویس Apple Arcade را با قیمت 4.99 دلار در ماه ارائه می دهد که هر ماه با عناوین جدید رشد می کند. خرید EA می تواند به اپل امکان دسترسی به بازی های با کیفیت بالاتر و تعدادی فرنچایز بسیار محبوب را بدهد، اما باید دید که آیا این شرکت ورود به فضای بزرگتر بازی را جدی خواهد گرفت یا خیر.

در حال حاضر، نام های محبوب دیگری در دنیای بازی در حال ادغام و خرید از غول های فناوری و بازی هستند. اینها شامل خرید Activision Blizzard توسط مایکروسافت با هزینه نجومی نزدیک به 70 میلیارد دلار و Bungie سونی به مبلغ 3.6 میلیارد دلار است.

در نهایت، نظر شما در مورد احتمال حضور جدی اپل در بخش بازی های ویدیویی AAA و خرید EA توسط این شرکت کوپرتینویی چیست؟