منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپل در حال توسعه یک مک استودیو با اندازه مک مینی و قدرت یک مک پرو است

اپل در حال توسعه یک مک استودیو با اندازه مک مینی و قدرت یک مک پرو است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل در حال توسعه یک مک استودیو با اندازه مک مینی و قدرت یک مک پرو است

از آنجایی که اپل به آخرین مهلت خود برای تکمیل انتقال از پردازنده های اینتل به تراشه های خود نزدیک می شود، انتظار می رود این شرکت در سال جاری رایانه های شخصی بیشتری با تراشه های سفارشی معرفی کند. 9to5Mac به گفته منابع نزدیک به اپل، علاوه بر شایعات در مورد مک پرو و ​​مک مینی، این غول فناوری در حال توسعه خط جدیدی از رایانه ها به نام مک استودیو است.

اپل مک استودیو

به گفته 9to5Mac، مک استودیو جدید عمدتاً مبتنی بر مک مینی است، اما با سخت افزار بسیار قدرتمندتر. اپل در حال توسعه دو نسخه مک استودیو است. یکی از آنها دارای تراشه M1 Max است و دیگری یک تراشه مخصوص شرکت است که حتی از M1 Max فعلی که هنوز معرفی نشده است، قدرتمندتر است. به گفته منابع، مک استودیو جدید در اپل با نام J375 شناخته می شود.

اگرچه نام نهایی «مک استودیو» ممکن است تغییر کند، اما یک دسته بندی جدید بین مک مینی و مک پرو است که کاربران حرفه ای را هدف قرار داده است. محصول جدید همچنین مطابق با Studio Display است که توسط اپل نیز توسعه داده شده است و نشان می دهد که اپل هر دو دستگاه را به عنوان ترکیبی عالی برای طیف گسترده ای از کارهای حرفه ای به بازار عرضه خواهد کرد.

اپل مک استودیو

اپل مک استودیو

مارک گورمن از بلومبرگ پیشتر گفته بود که اپل در حال کار بر روی یکی از این موارد است مک پرو کوچکتر با تراشه اختصاصی خود به 40 هسته پردازنده و 128 هسته گرافیکی مجهز شده است. 9to5Mac اکنون معتقد است که مک پرو کوچکتر در واقع “مک استودیو” جدید خواهد بود و جایگزین نسخه ارتقا یافته مک مینی اینتل خواهد شد که هنوز در بازار وجود دارد.

مک استودیو به اپل زمان بیشتری می دهد تا روی اولین مک پرو با تراشه خود کار کند، زیرا شایعات حاکی از آن است که این شرکت هنوز برنامه هایی برای عرضه مک پرو جدید مبتنی بر اینتل دارد.

اپل یک رویداد ویژه است 17 مارس او به ارائه مکه جدید خود ادامه خواهد داد، اما گورمن این را باور دارد مک های جدید بیشتر این شرکت در رویداد WWDC در ماه ژوئن ارائه خواهد شد. بنابراین شاید مک استودیوی جدید تنها چند ماه تا عرضه رسمی آن فاصله داشته باشد.

نظر شما در مورد مک استودیو جدید در نتیجه ادغام دو دستگاه مک مینی و مک پرو چیست؟