• خانه
  • اخبار
  • اپل در حال توسعه عملکرد خودروهای خود با شریک کره جنوبی خود است

اپل در حال توسعه عملکرد خودروهای خود با شریک کره جنوبی خود است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل در حال توسعه عملکرد خودروهای خود با شریک کره جنوبی خود است

گزارش جدیدی اخیراً ادعا می کند که اپل در حال توسعه ماژول ها و چیپست هایی برای عملکرد خودرو است ماشین شما با کمک یک شرکت مونتاژ و آزمایش نیمه هادی (OSAT) مستقر در کره جنوبی.

توسعه ماشین اپل

OSAT سرویسی است که ارائه دهندگان اغلب به شرکای خود ارائه می دهند که شامل مونتاژ نیمه هادی، بسته بندی و آزمایش مدار مجتمع می شود. مطابق با TheElecاین پروژه از سال گذشته آغاز شده و انتظار می رود در سال 2023 تکمیل شود.

به گفته منابع، شرکت کره جنوبی OSAT روی یک ماژول تراشه ای کار می کند که ماشین را به حرکت در می آورد، بسیار شبیه به آنچه که توسط تسلا استفاده می شود.

چنین تراشه‌هایی که محاسبات هوش مصنوعی را نظارت می‌کنند، معمولاً یک پردازنده عصبی، CPU، GPU، حافظه و رابط دوربین را از جمله ویژگی‌های دیگر یکپارچه می‌کنند.

گفته می شود که این پروژه توسط دفاتر منطقه ای اپل در کره جنوبی هدایت می شود. بر اساس این گزارش، دفاتر اپل جایزه مواد (BOM) را برای این پروژه دریافت کردند و متعاقباً شرکت کره جنوبی OSAT را برای انجام این سفارش انتخاب کردند.

TheElec این جابجایی را به فاکسکان مرتبط می‌کند، که در حال ساخت کارخانه‌های خودروهای تمام الکتریکی در ایالات متحده و تایلند است، که طبق گزارش‌ها خط خودروی اپل را تامین می‌کنند. فاکسکان می گوید قصد دارد تا سال 2023 این کارخانه ها را به بهره برداری برساند، اما پیشنهاد اپل برای استفاده از آنها برای تولید انبوه خودروی خود مورد تایید قرار نگرفته است.

توسعه ماشین اپل

توسعه ماشین اپل

طبق گزارش ها، اپل از ماه دسامبر، زمانی که نمایندگان اپل پس از یک بازدید مقدماتی در تابستان 2021 برای دیدار با تامین کنندگان محلی به کره جنوبی سفر کردند، تامین کنندگان خودروی الکتریکی خود را انتخاب می کند.

به نظر می‌رسد که علاقه اپل به تولیدکنندگان کره‌ای منجر به نبردی داغ برای حفظ موقعیت در زنجیره تامین اپل شده است، اگرچه اپل به‌ویژه به امکان تولید باتری در کره علاقه دارد.

طبق گزارش های قبلی، انتظار می رود اپل تا پایان سال جاری انتخاب تامین کنندگان خودروی خود را تکمیل کند و پس از آن، توسعه این خودروی کامل و تولید انبوه آن در دو تا سه سال آینده آغاز خواهد شد.

رویترز معتقد است که اپل قصد دارد تولید خودروی خود را در سال 2024 آغاز کند، اما مینگ چی کو، تحلیلگر اپل معتقد است که آماده سازی خودروی اپل برای عرضه در اسرع وقت بین سال های 2025 تا 2027 انجام خواهد شد. برنامه تا سال 2028 یا بعد از آن تمدید می شود.

به گفته مارک گورمن از بلومبرگ، کار روی خودروی اپل در مراحل ابتدایی است، اما اپل قصد دارد آن را در سال 2025 عرضه کند.

نظر شما در مورد توسعه خودروی اپل با مشارکت یک شرکت مستقر در کره جنوبی چیست؟