• خانه
  • اخبار
  • اپل حذف اپلیکیشن های قدیمی از اپ استور را در دستور کار قرار داده است

اپل حذف اپلیکیشن های قدیمی از اپ استور را در دستور کار قرار داده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل حذف اپلیکیشن های قدیمی از اپ استور را در دستور کار قرار داده است

اخیراً فاش شد که اپل در حال حذف برنامه هایی است که مدت زیادی است از اپ استور به روز رسانی دریافت نکرده اند. این شرکت در ایمیلی با عنوان «اعلان ارتقای برنامه» به توسعه‌دهندگان هدف هشدار می‌دهد که برنامه‌ها و بازی‌هایی را که «به‌موقع به‌روزرسانی نشده‌اند» را از اپ استور حذف می‌کند و به توسعه‌دهندگان فقط 30 روز فرصت می‌دهد تا آنها را به‌روزرسانی کنند.

برنامه ها را از اپ استور اپل حذف کنید

اپل در ایمیلی به توسعه دهندگان گفت:

“شما می توانید این برنامه را در دسترس کاربران جدید قرار دهید تا بتوانند با ارسال یک به روز رسانی برای بررسی در 30 روز آینده، آن را از اپ استور بیابند و دانلود کنند. “اگر هیچ به روز رسانی ظرف 30 روز ارسال نشود، برنامه از فروش حذف خواهد شد.”

در حالی که اپل برنامه های قدیمی را از اپ استور حذف می کند، آن برنامه های قدیمی که قبلا دانلود شده اند روی دستگاه کاربر باقی می مانند. تعدادی از توسعه دهندگان اپلیکیشن مانند توسعه دهنده Protopop Games و Robert Kabwe نسبت به این تغییر ابراز نگرانی کرده اند. Kabwe در صفحه توییتر او می گوید اپل تهدید کرده است که بازی Motivoto خود را حذف می کند زیرا از مارس 2019 به روز نشده است.

در همین حال، Costa Eleftheriou، توسعه‌دهنده صفحه‌کلید Apple Watch FlickType، می‌گوید اپل نسخه‌ای از اپلیکیشن مخصوص دوربین خود را حذف کرده است، زیرا دو سال است که به‌روزرسانی نشده است. مانند توییت Eleftheriou، برنامه بسیار محبوب Pocket God با وجود دریافت آخرین به روز رسانی خود در سال 2015، همچنان در اپ استور باقی مانده است. توسعه دهنده Emilia Laser-Walker همچنین اعلام کرد که اپل در حال حذف برخی از برنامه های خود است. بازی‌های قدیمی‌تر در اپ استور توسط چندین توسعه‌دهنده دیگر نیز همین تجربه را داشته‌اند و خاطرنشان کرده‌اند که زمان کافی برای به‌روزرسانی برنامه‌های خود را نداشته‌اند.

در صفحه بهبودهای اپل اپ استور، این شرکت می گوید:ما در حال ارزیابی برنامه‌ها هستیم، برنامه‌هایی را حذف می‌کنیم که دیگر طبق برنامه عمل نمی‌کنند، یا از دستورالعمل‌های بازبینی پیروی نمی‌کنند یا قدیمی هستند.». دقیقاً مشخص نیست که این راهنما چه زمانی منتشر شده است، بنابراین مشخص نیست که اپل آخرین بار چه زمانی انتشار خود را منتشر کرده یا به‌روزرسانی کرده است.

برنامه ها را از اپ استور اپل حذف کنید

برنامه ها را از اپ استور اپل حذف کنید

در سال 2016، اپل اعلام کرد که حذف برنامه های رها شده از اپ استور را آغاز خواهد کرد. در آن زمان، او همچنین به توسعه دهندگان هشدار داد که 30 روز فرصت دارند تا برنامه خود را قبل از حذف آن به روز کنند. با این حال، مشخص نیست که آیا این شرکت به طور مداوم قانون را در طول سال ها اعمال کرده است یا اخیراً شروع به اعمال گسترده تر آن کرده است. اپل همچنین به صراحت آنچه را که “منسوخ” می نامد مشخص نمی کند. چه بر اساس زمان از آخرین به روز رسانی یک برنامه، و چه اگر با آخرین نسخه iOS سازگار بود.

منتقدان این سیاست استدلال می کنند که برنامه های تلفن همراه باید بدون در نظر گرفتن سن در دسترس باقی بمانند، درست مانند بازی های ویدیویی قدیمی که می توان روی کنسول ها بازی کرد. برخی دیگر می گویند این سیاست به طور غیرمنطقی برای توسعه دهندگان سختگیرانه است و استدلال می کنند که اپل به آنچه در بازی های مستقل انجام می شود کاملاً احترام نمی گذارد.

در اوایل این ماه، فروشگاه Google Play به طور مشابه اعلام کرد که شروع به محدود کردن برنامه‌هایی می‌کند که «سطوح API را در عرض دو سال از آخرین نسخه اصلی اندروید هدف قرار نمی‌دهند». توسعه دهندگان اندروید تا 1 نوامبر 2022 فرصت دارند تا برنامه های خود را به روز کنند، اما در صورت عدم رعایت مهلت مقرر می توانند برای تمدید شش ماهه نیز درخواست دهند. از آنجایی که هر دو فروشگاه بزرگ برنامه های قدیمی تر را سرکوب می کنند، ممکن است برخی از توسعه دهندگان، به ویژه استودیوهای مستقل، تلاش کنند تا برنامه های خود را حفظ کنند.

نظر شما در مورد حذف اپلیکیشن هایی که مدت هاست در اپ استور و پلی استور آپدیت شده اند چیست؟