• خانه
  • اخبار
  • اپل به کاربران نتفلیکس و اسپاتیفای اجازه می دهد خارج از اپ استور پرداخت کنند

اپل به کاربران نتفلیکس و اسپاتیفای اجازه می دهد خارج از اپ استور پرداخت کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل به کاربران نتفلیکس و اسپاتیفای اجازه می دهد خارج از اپ استور پرداخت کنند

اگر اخبار فناوری را دنبال کرده باشید، می‌دانید که اپل تاکید زیادی بر انجام پرداخت‌ها در اپ استور و پلتفرم پرداخت خود دارد. حتی کار به جایی رسید که شرکت Fortnite و Epic Games را به دلیل قانون شکنی از اپ استور حذف کرد. با این حال، به نظر می رسد که اپل به کاربران نتفلیکس و اسپاتیفای اجازه می دهد تا خارج از اپ استور پرداخت کنند. اس ترنجی با من باش.

کاربران نتفلیکس و اسپاتیفای همچنین می توانند هزینه اشتراک خود را در خارج از اپ استور پرداخت کنند

اپل اعلام کرده است که از این پس به برنامه های خاصی اجازه می دهد تا از لینک های پرداخت خارجی استفاده کنند. این به آن‌ها اجازه می‌دهد پیوندی به یک وب‌سایت نشان دهند و به کاربران خود اجازه ایجاد و مدیریت یک حساب کاربری در خارج از فروشگاه App Apple را می‌دهند.

قوانین جدید که از امروز اجرایی می شود، به توسعه دهندگان برنامه هایی که عمدتا طراحی شده اند اجازه می دهد تا به محتوای دیجیتالی مانند نتفلیکس، کیندل یا اسپاتیفای دسترسی داشته باشند تا برای کارهایی مانند مدیریت یا ایجاد حساب ها و همچنین پرداخت به سایت های خود متصل شوند.

کاربران نتفلیکس و اسپاتیفای

دستورالعمل‌های اپ استور قبلاً به چنین برنامه‌هایی اجازه نمی‌داد به وب‌سایت‌های خودشان پیوند دهند. با این حال، یک حکم اخیر دادگاه ایالات متحده، اپل را مجبور کرده است تا قوانین خود را برای پیوندهای پرداخت خارجی به اپ استور کاهش دهد، بنابراین توسعه دهندگان در نهایت این حق را دارند که کاربران را به سایت های خود هدایت کنند. این به اپل اجازه می دهد تا برای اشتراک های Netflix و Spotify خارج از فروشگاه App پرداخت کند

سیاست جدید اپل به توسعه دهندگان این برنامه ها اجازه می دهد تا کاربران خود را تشویق کنند تا در وب سایت خود ثبت نام کنند. بنابراین، شرکت ها می توانند از سیستم پرداخت اپ استور اجتناب کنند. اپل بین 15 تا 30 درصد از تراکنش را نیاز دارد.

گوگل چند روز پیش رویکرد مشابهی را در پیش گرفت. این شرکت آمریکایی اعلام کرده است که با Spotify همکاری کرده است تا کاربران بتوانند هزینه اشتراک خود را بدون سیستم پرداخت Google Play Store پرداخت کنند. این برنامه اکنون دارای دو دکمه مجزای اندروید است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و به کاربران امکان می دهد یکی را انتخاب کنند، مانند پرداخت هزینه اشتراک خود بین وب سایت Spotify و فروشگاه Google Play.

مالیات اپلیکیشن اپل در هلند به 27 درصد رسیده است.

حدس و گمان فعلی این است که چنین عملیاتی در iOS Spotify کاملاً مشابه خواهد بود. با این حال، خبر خوب برای توسعه دهندگان این است که ممکن است با پرداخت بخشی از مالیاتی که برای خرید اپل می پردازند، درآمد بیشتری کسب کنند.

سال گذشته، اپل از آغاز بروزرسانی 2022 اپ استور خبر داد که به توسعه دهندگان برنامه های خاص اجازه می دهد تا از سیستم داخلی خود پرداخت کنند. این به‌روزرسانی همچنین مجوز ایجاد حساب، اهداف مدیریت و پرداخت‌ها در برنامه را به وب‌سایت برنامه اضافه می‌کند. از امروز، با به‌روزرسانی App 3.1.3 (a) App Store، توسعه‌دهندگان این برنامه‌های ویژه می‌توانند از این پس درخواست دسترسی به حساب پیوند خارجی را داشته باشند.

مطابق با GizChinaاین حق به چنین برنامه هایی اجازه می دهد تا به وب سایتی که متعلق به توسعه دهنده است پیوند دهند. بنابراین کاربران می توانند حساب کاربری خود را خارج از برنامه ایجاد یا مدیریت کنند. خوانندگان برنامه‌هایی هستند که یک یا چند نوع محتوای دیجیتال مانند مجلات، روزنامه‌ها، کتاب‌ها، پادکست‌ها، موسیقی یا ویدئوها را به عنوان کارکرد اصلی برنامه خود ارائه می‌دهند. نظر شما در مورد این چیست؟