منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپل به نقض قوانین ضد تراست اتحادیه اروپا و محدود کردن دسترسی به Apple Pay متهم شده است

اپل به نقض قوانین ضد تراست اتحادیه اروپا و محدود کردن دسترسی به Apple Pay متهم شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل به نقض قوانین ضد تراست اتحادیه اروپا و محدود کردن دسترسی به Apple Pay متهم شده است

اگر هر بار که داستان های انحصاری این شرکت را می شنوید، نام اپل را می شنوید، کاملا حق با شماست. در واقع دلیل اصرار اپل بر این سطح از انحصار هنوز مشخص نیست. در مورد دوم، می بینیم که اپل با محدود کردن دسترسی مصرف کنندگان به Apple Pay، قوانین ضد انحصار اتحادیه اروپا را نقض می کند. اس ترنجی با من باش.

اپل قوانین ضد تراست اتحادیه اروپا را نقض می کند

اپل ممکن است هفته آینده به دلیل نقض قوانین ضد انحصار اتحادیه اروپا با محدود کردن دسترسی سایر شرکت ها به سیستم پرداخت تلفن همراه Apple Pay، با جریمه ای تا 10 درصد از گردش مالی جهانی خود مواجه شود. این خبر را فایننشال تایمز به نقل از منابع آگاه منتشر کرده است.

ناظران کمیسیون اروپا، به رهبری مارگارت وستاگار، کمیسر ضد انحصار اتحادیه اروپا، می توانند اپل را متهم به مسدود کردن ناعادلانه موسسات مالی مانند پی پال و بانک های پیشرو از دسترسی به سیستم پرداخت موبایلی آن کنند که توسط صدها میلیون آیفون استفاده می شود.

اپل قوانین ضد تراست اتحادیه اروپا را نقض می کند

تحقیقات در مورد این موضوع در سال 2020 آغاز شد و اتهامات مربوط به فناوری NFC است که به مصرف کنندگان اجازه می دهد تا با آوردن آیفون خود به پایانه پرداخت، بدون استفاده از کارت بانکی، هزینه خرید خود را پرداخت کنند. اپل با این ادعا که امنیت و حریم خصوصی کاربران دستگاه های خود را نقض می کند، به اشخاص ثالث اجازه پردازش پرداخت ها از طریق سیستم پرداخت خود را نمی دهد. منابع خبری هشدار دادند که این پرونده ممکن است به تاریخ دیگری موکول شود.

اپل متهم به نقض قوانین ضد تراست اتحادیه اروپا با محدود کردن دسترسی به APPLE PAY است

علاوه بر این، دو تحقیق دیگر علیه اپل که تا سال گذشته هیچ ادعای ضد انحصاری از اتحادیه اروپا نداشت، در حال انجام است. این شرکت آمریکایی متهم به نقض احتمالی قوانین ضد تراست در بازار کتاب الکترونیکی و خدمات توزیع موسیقی است. اپل توانسته درآمد خود را در سه ماهه گذشته 9 درصد افزایش دهد. اما پس از احتمال کاهش 8 میلیارد دلاری درآمد در سه ماهه جاری، قیمت سهام این شرکت کاهش یافت.

روحیه سرمایه گذاران به طور سنتی تحت تأثیر گزارش لوکا ماستری، مدیر ارشد مالی شرکت، که تحت تأثیر بحران لجستیک و کاهش اجتناب ناپذیر تولید پس از قرنطینه در چین قرار گرفته است، بوده است. به گفته وی، بر اساس سه ماهه جاری، این شرکت در سه ماهه دوم 4 تا 8 میلیارد دلار درآمد ناشی از این عوامل را از دست خواهد داد. در پس زمینه چنین اظهاراتی، سهام اپل در حال حاضر تا 4 درصد کاهش یافته است. اما تا صبح مقداری از ضررها را جبران کرده بودند.

اپل قوانین ضد تراست اتحادیه اروپا را نقض می کند

مطابق با GizChinaهمانطور که یکی از مدیران اپل توضیح داد، محرومیت در چین باعث تضعیف تقاضا در بازار محلی نیز خواهد شد. سود این شرکت در سه ماهه اول با 8.59 درصد افزایش از 89.59 دلار به 97.28 میلیارد دلار رسید که سود هر سهم 1.52 دلار بیشتر از انتظار تحلیلگران بود. این شرکت 50.57 میلیارد دلار از فروش آیفون به دست آورد که نسبت به سال قبل 5.5 درصد افزایش داشت. بخش خدمات و اشتراک نیز رشد خوبی را نشان داد و درآمد پایه با افزایش 17.28 درصدی به 19.82 میلیارد دلار رسید.

لپ تاپ ها و مک ها نیز کاهشی در پویایی تقاضا نداشته اند. درآمد فروش آنها با 14.73 درصد افزایش به 10.44 میلیارد دلار رسید. تبلت‌های آی‌پد با پویایی درآمد منفی مشخص شدند که با 1.92 درصد کاهش به 7.65 میلیارد دلار رسید. سایر محصولات سال گذشته 12.37 درصد بیشتر درآمد برای اپل ایجاد کردند (8.81 میلیارد دلار) و نرخ بازدهی در حال حاضر 43.7 درصد در مقایسه با 43.1 درصد مورد انتظار است.