• خانه
  • اخبار
  • اپل به دلیل افزایش تعداد موارد COVID-19 الزامات سختگیرانه حضوری را به تعویق می اندازد

اپل به دلیل افزایش تعداد موارد COVID-19 الزامات سختگیرانه حضوری را به تعویق می اندازد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل به دلیل افزایش تعداد موارد COVID-19 الزامات سختگیرانه حضوری را به تعویق می اندازد

اپل دوباره به دلیل افزایش تعداد موارد COVID-19، بازگرداندن کارمندان به برنامه کاری خود را متوقف کرد. در ابتدا، این شرکت اعلام کرد که از هفته آینده کارمندان باید سه روز در هفته در محل کار حضور داشته باشند، اما اکنون این الزام را به تعویق انداخته اند.

الزامات سختگیرانه کار حضوری اپل را به تعویق بیندازید

لازم به ذکر است که این شرکت تاریخ جدیدی را برای تحقق این الزام تعیین نکرده است. با این حال، انتظار می رود کارکنان دو روز در هفته به صورت حضوری کار کنند.

کارمندان اپل پس از دو سال کار از راه دور پس از اپیدمی کووید-19 در 11 آوریل شروع به بازگشت به دفاتر خود کردند. این شرکت قصد داشت از یک رویکرد گام به گام برای بازگشت چهره به چهره به کار استفاده کند و در 4 می دو روز کار حضوری را برای کارمندان خود اعلام کرد.

گام بعدی در این رویکرد گام به گام این بود که کارمندان سه روز در هفته (شامل دوشنبه ها، سه شنبه ها و پنجشنبه ها) و از 23 می به دفاتر خود بازگردند. با این حال، این مرحله از فرآیند همان چیزی است که اپل اکنون به تعویق انداخته است.

الزامات سختگیرانه کار حضوری اپل را به تعویق بیندازید

الزامات سختگیرانه کار حضوری اپل را به تعویق بیندازید

به عنوان اولین از بلومبرگ گزارش شده است که اپل همچنان از کارمندان خود می خواهد که دو روز در هفته به صورت حضوری کار کنند، اما طرح جدید این مدت را به 3 روز در هفته افزایش نمی دهد. شرکت این الزام را برای مدت نامحدودی به تعویق می اندازد.

اپل همچنین سیاست های مبدل سازی خود را افزایش داده و اکنون کارکنان خود را ملزم به پوشیدن ماسک در تمام مناطق مشترک می کند.

با افزایش مجدد تعداد موارد COVID-19 در ایالات متحده و سایر کشورها، تغییرات در برنامه های اپل در حال رخ دادن است. طبق داده های جمع آوری شده توسط نیویورک تایمز، بستری شدن در بیمارستان نیز در حال افزایش است، اما با سرعت بسیار کمتری.

اپل به دلیل اصرار بر اینکه کارمندان باید شخصاً کار کنند مورد انتقاد قرار گرفته است زیرا سیاست‌های آن محدودتر از سایر شرکت‌های دره سیلیکون است.

تصمیم جدید این شرکت برای به تعویق انداختن بازگشت به کار سه روز در هفته بعید است که انتقادات را کاهش دهد. در واقع، این ممکن است بر اساس این واقعیت که اپل به افزایش موارد COVID-19 اذعان کرده است، اما همچنان بر دو روز کار رو در رو اصرار دارد، انتقادات بیشتری را به دنبال داشته باشد.