• خانه
  • اخبار
  • اپل به جای لایتنینگ در آیفون 15 از پورت Type-C استفاده می کند

اپل به جای لایتنینگ در آیفون 15 از پورت Type-C استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل به جای لایتنینگ در آیفون 15 از پورت Type-C استفاده می کند

مینگ چی کو، تحلیلگر محصولات اپل می گوید که این شرکت از درگاه Type-C به جای درگاه لایتنینگ تکراری در سری آیفون 15 استفاده خواهد کرد.

اپل سال هاست که فقط از پورت لایتنینگ در آیفون های خود استفاده می کند و برخی از کاربران منتظر درگاه Type-C در آیفون های جدید هستند. حال مینگ چی کو نیز اعلام کرده که آیفون 15 به این پورت مجهز می شود. به نظر می رسد استفاده از این پورت در سری آیفون 15 مربوط به قوانین جدید اروپا باشد.

علاوه بر این که اپل در نسل قبلی سری آیفون 15 از ویژگی های جدیدتری استفاده می کند، احتمالاً در این آیفون جدید پورت شارژ نیز وجود خواهد داشت. در سال های اخیر شایعات زیادی مبنی بر حذف پورت لایتنینگ محصولات اپل به گوش می رسید اما هر بار محصول جدیدی با همان پورت عرضه می شد. با توجه به اینکه هنوز تاریخ عرضه سری آیفون 15 مشخص نشده و آیفون 14 هنوز وارد بازار نشده است، نمی توان در مورد جایگزینی لایتنینگ با Type-C اظهار نظر کرد. اما مینگ چی کو اسناد معتبری در این زمینه ارائه کرده است. پس از صحبت با برخی از فروشندگان، او فکر می کند که این مورد در آیفون 15 بسیار رایج است.

اگر به جای Lightning از پورت Type-C استفاده کنید، سرعت انتقال داده و اطلاعات افزایش می یابد. اپل ممکن است در نسخه جدید آیفون از فناوری شارژ فوق سریع نیز استفاده کند. همه این دلایل برای خداحافظی شرکت لایتنینگ هاربر کاملاً منطقی به نظر می رسد. از سوی دیگر، قوانین جدید اتحادیه اروپا نیز ممکن است در این تصمیم دخیل باشد. طبق این قانون، تمامی گوشی های هوشمند تولید شده باید به عنوان استاندارد رایج به پورت Type-C مجهز باشند. به همین دلیل اپل نیز مانند سایر سازندگان از ترس جریمه شدن می تواند از این درگاه استفاده کند.