• خانه
  • اخبار
  • اپل به توسعه تراشه M2 خود با کمک سامسونگ ادامه می دهد

اپل به توسعه تراشه M2 خود با کمک سامسونگ ادامه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل به توسعه تراشه M2 خود با کمک سامسونگ ادامه می دهد

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، بخش Electro-Mechanics سامسونگ در حال همکاری با اپل برای توسعه تراشه M2 است و در این زمینه پشت سر LG Innotek قرار دارد. گفته می شود سامسونگ در حال توسعه یک آرایه فلیپ چیپ (FC-BGA) برای تراشه نسل بعدی اپل در سال 2022 است.

توسعه تراشه Apple M2 با کمک سامسونگ

بر اساس این گزارش اخبار ای تی، سامسونگ قبلاً اجزای FC-BGA را برای تراشه M1 معرفی کرده بود که در نوامبر 2020 منتشر شد. M1 اولین سیستم تعبیه شده (SoC) طراحی شده توسط اپل است. این تراشه در حال حاضر در مک بوک ایر 13 اینچی، مک بوک پرو 13 اینچی، آیپد پرو 12.9 و 11 اینچی، آیپد ایر نسل پنجم و آی مک 24 اینچی استفاده می شود.

اپل بلافاصله پس از معرفی M1 شروع به توسعه M2 کرد. این شرکت در حال توسعه حداقل 9 مک مجهز به M2 است و انتظار می رود اپل پردازنده M2 را در نیمه اول سال جاری معرفی کند.

مارک گورمن از بلومبرگ در اوایل سال جاری به Power On گفت که اپل قصد دارد یک سری مک های جدید را در سال 2022 عرضه کند. این شامل چندین مک با تراشه جدید M2 می شود. امکان مشاهده معرفی برخی از این مکه های جدید در رویداد WWDC 2022 در ماه ژوئن وجود دارد. در فاز اول احتمالاً شاهد عرضه مک بوک ایر بازطراحی شده خواهیم بود.

توسعه تراشه Apple M2 با کمک سامسونگ

توسعه تراشه Apple M2 با کمک سامسونگ

Samsung Electro-Mechanics در پروژه توسعه Apple M2 مشارکت دارد، زیرا بازده بالایی از ارائه پلتفرم های با کارایی بالا برای سری M1 دریافت کرده است. چندین شرکت وجود دارند که می توانند به طور قابل اعتماد FC-BGA را به اپل عرضه کنند. علیرغم سرمایه گذاری بالای تایوان و ژاپن در FC-BGA، اپل تعداد کمی شرکت مانند Ibiden در ژاپن و Unimicron در تایوان دارد که FC-BGA را تامین می کنند. برخلاف سایر پلتفرم‌ها، FC-BGA به فناوری مدرن نیاز دارد که ورود به این تجارت را دشوار می‌کند.

اگرچه LG Innotek FC-BGA را نیز ارائه می دهد، اما در توسعه تراشه M2 دخالتی نخواهد داشت.

نظر شما در مورد توسعه تراشه Apple M2 با کمک سامسونگ چیست؟