• خانه
  • اخبار
  • اپل برزیل را به دلیل برداشتن شارژر از قاب آیفون جریمه کرد

اپل برزیل را به دلیل برداشتن شارژر از قاب آیفون جریمه کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل برزیل را به دلیل برداشتن شارژر از قاب آیفون جریمه کرد

همانطور که می دانید اپل علاوه بر محصولات درجه یک، پایه گذار عادات بد و عادات بد نیز می باشد. به عنوان مثال می توان به حذف شارژر اشاره کرد که بی احترامی کامل به مشتریانی است که گاهی برای یک محصول هزار دلار می پردازند. به همین دلیل می بینیم که اپل در برزیل به دلیل برداشتن شارژر از قاب آیفون جریمه شد. اس ترنجی با من باش.

جریمه اپل در برزیل؛ برداشتن شارژر از جعبه محصول برای اپل مشکل ساز شد…!

به تازگی خبر جالبی از برزیل منتشر شده است که در آن یک قاضی رای داد که اپل باید هزینه شارژر را به مشتریانی که اخیرا آیفون این شرکت را به قیمت حدود 1081 دلار خریداری کرده اند، بپردازد. از آنجایی که هیچ شارژری در جعبه محصول این شرکت وجود ندارد، این کار خلاف قوانین آن کشور است. معروف است که «کراوات فروشی» مانع می شود. در نتیجه اپل نمی تواند آیفون و شارژر مورد استفاده برای شارژ گوشی را جداگانه بفروشد.

بنابراین اپل پس از فروش آیفون و شارژر آن به طور جداگانه به یک مصرف کننده در گویان محکوم می شود. طبق حکم قاضی به نام Vanderley Caires Pineiro از ششمین دادگاه مدنی گویان، اپل باید با پرداخت 5000 رئال (واحد پول برزیل) به مصرف کننده به دلیل “فروش کراوات” به شرکت به دلیل نقض قانون غرامت بپردازد. گروه مصرف کننده برزیلی Procon-SP با این ادعا که شارژر جزء ضروری استفاده از گوشی های هوشمند است، سعی کرده اپل را مجبور کند که یک شارژر در هر قاب آیفون قرار دهد.

جریمه اپل در برزیل

Procon-SP همچنین گفت که اپل با ارائه نکردن شارژر در قاب آیفون، قوانین حمایت از مصرف کننده برزیل را نقض می کند. استدلال اپل این است که بسیاری از مشتریان قبلاً آداپتورهای برق قدیمی‌تری در خانه‌های خود دارند و حذف آداپتور به اپل این امکان را می‌دهد که محیط زیست را نجات دهد. اپل همچنین به دلیل عدم ارائه شارژر همراه با آیفون تازه خریداری شده جریمه سنگین تری خواهد داشت.

در سال 2020، مینگ چی کو، تحلیلگر معروف محصولات اپل، طرفداران آیفون را شگفت زده کرد و گفت که اپل دیگر شارژر و کابل iPad را در قاب آیفون قرار نخواهد داد. بسیاری این را حرکتی برای کسب سود بیشتر می دانستند، زیرا کسانی را که مبلغ نسبتاً زیادی خرج می کردند مجبور به خرید یک گوشی درجه یک می کردند تا مبلغ بیشتری را برای آنچه قبلاً رایگان دریافت کرده بودند، بپردازند.

اپل 1.9 میلیارد دلار در برزیل به دلیل حذف شارژر آیفون جریمه کرد

طبق برخی آمارها، اپل با در نظر نگرفتن شارژر و هدفون کابلی در قاب آیفون، حدود 6.5 میلیارد دلار سود کسب کرده است. در جولای 2020، قبل از عرضه سری آیفون 12، اپل یک نظرسنجی راه اندازی کرد و از کاربران آیفون خواست یکی از شش گزینه ای را انتخاب کنند که بهترین کاری را که می توانند با آداپتور شارژ هنگام خرید یک آیفون جدید انجام دهند، توصیف می کند. انتخابات این بود:

  • من آن را با آیفونم فروختم یا معامله کردم.
  • گمش کردم.
  • من آن را به یکی از اعضای خانواده یا دوست دادم.
  • من هنوز از آن در خانه استفاده می کنم.
  • من هنوز از آن در خارج (در محل کار، مدرسه یا جاهای دیگر) استفاده می کنم.
  • من هنوز دارمش ولی استفاده نمیکنم

جریمه اپل در برزیل

اپل در تلاش بود تا به کاربران آیفون بفهماند که دیگر هزینه ای برای خرید گوشی جدید گران قیمت خود دریافت نخواهند کرد. اپل می‌دانست که ریسک زیادی نخواهد کرد، زیرا انتظار داشت که سایر سازندگان نیز به زودی از آن پیروی کنند. مطمئناً می‌توانیم حدس بزنیم که پس از برداشتن شارژر و هدفون از قاب آیفون، شاهد تمسخر اپل توسط سامسونگ خواهیم بود که اتفاق عجیبی نبود، اما قبلاً اتفاق افتاده است. یعنی درست زمانی که اپل جک 3.5 میلی متری آیفون 7 را حذف کرد، سامسونگ هم همین کار را کرد. در مورد شارژ و شارژ هدفون نیز همین اتفاق در مورد سامسونگ افتاد.

مطابق با PhoneArenaسامسونگ ابتدا از اپل به دلیل حذف جک 3.5 میلی متری صدا انتقاد کرد، اما بعداً جک صدا را در گلکسی نوت 10 حذف کرد. امروزه پیدا کردن گوشی با پورت 3.5 میلی متری و شارژر بسیار شگفت انگیز است. اپل سعی کرده است تا تصمیم خود برای حذف شارژر از دستگاه را با پرچم سبز پنهان کند و گفته است که حذف آداپتور شارژ به آن امکان می‌دهد آیفون را در جعبه‌های کوچک‌تر ارسال کند که 70 درصد دستگاه‌های بیشتری را ارائه می‌کند.