منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپل با ترکیب دو تراشه M1 Ultra به Mac Pro 2022 قدرت خواهد داد

اپل با ترکیب دو تراشه M1 Ultra به Mac Pro 2022 قدرت خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل با ترکیب دو تراشه M1 Ultra به Mac Pro 2022 قدرت خواهد داد

معرفی مک استودیو در جریان رویداد Peek Performance، اپل نشان داد که معرفی Mac Pro 2022 در راه است و می‌توان انتظار چیزی قدرتمندتر از M1 Ultra برای استفاده به عنوان تراشه در این دستگاه. اولین شواهد از یک تراشه قدرتمند جدید به تازگی به صورت آنلاین مشاهده شده است، که نشان می دهد قدرتمندترین مک آینده اپل می تواند از ترکیب دو چیپست M1 Ultra برای ایجاد راه حل استفاده کند.

ترکیب دو تراشه M1 Ultra در مک پرو 2022

مجین بو او عکسی را در توییتر منتشر کرد که نشان می‌دهد پلی وجود خواهد داشت که به اتصال دو چیپست M1 Ultra برای ایجاد یک تراشه سفارشی جدید از اپل کمک می‌کند. جزئیاتی از نام رسمی چیپست هنوز منتشر نشده است، اگرچه کد تراشه ناشناس Redfern ذکر شده است. اپل در رویداد Peek Performance نشان داد که از فرآیندی به نام UltraFusion برای تولید M1 Ultra استفاده می کند.

M1 Ultra از دو چیپست M1 Max استفاده می کند، همان تراشه ای که مک بوک پرو 2021 را تامین می کند، با 114 میلیارد ترانزیستور به همراه یک پردازنده 20 هسته ای و یک پردازنده گرافیکی 64 هسته ای. با استفاده از همان فرآیند و پل نشان داده شده در تصویر زیر، می توان یک چیپست جدید با استفاده از دو فرمت M1 Ultra ساخت که می تواند دارای پردازنده 40 هسته ای و پردازنده 128 هسته ای باشد.

در واقع، طبق پیش بینی قبلی مارک گورمن از بلومبرگ، مک پرو اپل دارای یک چیپست ناشناس با مشخصات جدید خواهد بود. با فرض اینکه این اتفاق بیفتد، باید منتظر نتایج معیارهای تک هسته‌ای و چند هسته‌ای به همراه شاخص‌های بهره‌وری انرژی باشیم که قبلاً برای سیلیکون دیده نشده بود، که این سطوح عملکرد را فراهم می‌کند.

ترکیب دو تراشه M1 Ultra در مک پرو 2022

ترکیب دو تراشه M1 Ultra در مک پرو 2022

نتایج بنچمارک M1 Ultra این نشان می‌دهد که این تراشه از بسیاری از رایانه‌های ویندوزی فعلی که از چیپ‌ست‌های Intel و AMD استفاده می‌کنند قدرتمندتر است، بنابراین ترکیبی از دو مؤلفه M1 Ultra را با نتایج شگفت‌انگیز تصور کنید. با فرآیند UltraFusion، پشتیبانی رم یکپارچه احتمالاً به 256 گیگابایت افزایش می یابد، زیرا در حال حاضر در M1 Ultra به 128 گیگابایت محدود شده است. علاوه بر این، پهنای باند حافظه به طور بالقوه می تواند به 1.6 ترابایت در ثانیه افزایش یابد، در حالی که در نسخه فعلی Ultra، 800 گیگابایت در ثانیه است.

فرآیند ترکیب دو چیپست M1 Ultra به طور طبیعی اندازه ماتریس را نیز افزایش می دهد. M1 Ultra تنها هشت برابر بزرگتر از M1 است و همچنین هفت برابر ترانزیستور دارد. با فرض اینکه SoC جدید دقیقاً همان مشخصات دو تراشه M1 Ultra را حفظ کند، فرمت نهایی می تواند 16 برابر بزرگتر از M1 باشد، در حالی که تعداد ترانزیستورها 288 میلیارد یا 14 برابر تعداد ترانزیستورهای M1 خواهد بود.

اینها اعداد باورنکردنی هستند و به گفته ماژین بو، برای دیدن این تراشه نیازی نیست مدت زیادی منتظر بمانیم، زیرا انتظار می رود مک پرو جدید تا پایان سال جاری معرفی شود.

نظر شما در مورد امکان ترکیب دو تراشه M1 Ultra برای قدرت بخشیدن به Mac Pro 2022 چیست؟