• خانه
  • اخبار
  • اپل با تامین کننده کره ای لنز زوم برای پریسکوپ آیفون 2023 به توافق رسیده است.

اپل با تامین کننده کره ای لنز زوم برای پریسکوپ آیفون 2023 به توافق رسیده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل با تامین کننده کره ای لنز زوم برای پریسکوپ آیفون 2023 به توافق رسیده است.

طبق آخرین اطلاعات رسانه ها الکگزارش شده است که اپل با تامین کننده جدید قطعات تله فوتو برای سیستم دوربین پریسکوپ آیفون آینده خود به توافق نهایی رسیده است. شرکت کره ای به نام Jahwa Electronics در حال حاضر نام دارد این شرکت به عنوان تامین کننده دستگاه های لرزشگیر اپتیکال تصویر (OIS) برای سری گلکسی S22 سامسونگ شناخته شده است.

لنز زوم پریسکوپ آیفون 2023

روز چهارشنبه، Jahwa Electronics مستقر در کره جنوبی اعلام کرد که قصد دارد 191 میلیارد وون (155 میلیون دلار) برای ساخت کارخانه‌های جدید تثبیت‌کننده تصویر اپتیکال (OIS) هزینه کند.

طبق گزارش قبلی The Elec، اپل در نیمه اول سال 2021 از ویژگی های جدید Jahwa Electronics بازدید کرد و احتمالاً این سرمایه گذاری انجام می شود تا جاهوا بتواند لنز پریسکوپ اپل را با درایوهای OIS در سال آینده عرضه کند.

اپل معمولاً از تامین کنندگان می خواهد که خطوط تولید را منحصراً برای قطعات و اجزای خود بسازند، اما کارخانه های جدیدی که در گومی ساخته می شوند، پس از تکمیل نیاز به تایید اپل دارند و کل فرآیند یک سال پس از آن طول می کشد.

لنز زوم پریسکوپ آیفون 2023

لنز زوم پریسکوپ آیفون 2023

محرک‌های OIS که عملکردهای OIS و فوکوس خودکار را در یک دستگاه ترکیب می‌کنند، احتمالاً این کار را انجام می‌دهند لنز تله فوتو در دوربین آیفون 2023 استفاده خواهد شد. الک قبلاً این اجزا را به سیستمی از محفظه‌های پریسکوپ نسبت می‌داد که بزرگنمایی نوری را بزرگ‌نمایی می‌کرد.

شایعات در مورد لنز پریسکوپ برای آیفون از اوایل سال 2020 منتشر شد و مینگ چی کو، تحلیلگر اپل، اولین کسی بود که به این احتمال اشاره کرد. کو در ابتدا گفت که لنز پریسکوپ یکی از ویژگی های آیفون 14 پرو خواهد بود، اما اکنون می گوید که انتظار دارد این لنز با آیفون 15 پرو در دسترس باشد.

در سیستم پریسکوپ، نور وارد شده به لنز تله فوتو توسط یک آینه با زاویه نسبت به سنسور تصویر دوربین منعکس می شود. تغییر جهت حرکت نور به لنز “تاشده” تله فوتو اجازه می دهد تا مدت زمان بیشتری در تلفن ها تنظیم شود و به کاربران امکان می دهد بدون افت کیفیت بزرگنمایی کنند.

نظر شما در مورد قرارداد اپل با این شرکت کره ای و امکان استفاده از لنز تله فوتو پریسکوپ در دوربین آیفون 2023 چیست؟