• خانه
  • اخبار
  • اپل با ارزش ترین شرکت جهان، آرامکو عربستان سعودی را شناسایی کرد

اپل با ارزش ترین شرکت جهان، آرامکو عربستان سعودی را شناسایی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل با ارزش ترین شرکت جهان، آرامکو عربستان سعودی را شناسایی کرد

از امروز، اپل دیگر با ارزش ترین شرکت در جهان نیست. زیرا اکنون شرکت نفت عربستان سعودی آرامکو این عنوان را به خود اختصاص داده است. گزارش بلومبرگاین تغییر عمدتاً به دلیل افزایش قیمت نفت مطابق با تورم فعلی جهانی است.

اپل دیگر ارزشمندترین شرکت جهان نیست

آرامکو که اخیراً به ارزش بازار 2.43 تریلیون دلار رسیده است، برای اولین بار از سال 2020 از اپل پیشی گرفت. بورس کالای نیویورک مستقر در کوپرتینو (NYSE) دیروز با افت 3.9 درصدی به ساعت 13:05 به وقت شرقی رسید. در اوایل سال جاری، اپل ارزش بازار خود را 3 تریلیون دلار اعلام کرد که حدود 1 تریلیون دلار بیشتر از آرامکو است. این شرکت از آن زمان 16 درصد کاهش در ارزش سهام را تجربه کرده است، در حالی که آرامکو 27 درصد افزایش یافته است.

در حالی که افزایش قیمت نفت راه خوبی برای تقویت سهام آرامکو است، افزایش تورم فدرال رزرو را به سمت افزایش سریع نرخ بهره سوق می دهد. به همین دلیل است که سرمایه گذاران شرکت های فناوری را نادیده می گیرند و منجر به کاهش قیمت سهام می شوند.

تیم گریسکی، استراتژیست ارشد Ingalls & Snyder، معتقد است که بهبودی شرکت های فناوری مدتی طول می کشد. با توجه به برنامه فدرال رزرو برای ادامه افزایش نرخ بهره و عدم وجود نشانه هایی از راه حل در اوکراین، غول های فناوری فعلی قادر به حفظ سلطه خود در ارزش گذاری نیستند.

اپل دیگر ارزشمندترین شرکت جهان نیست

اپل دیگر ارزشمندترین شرکت جهان نیست

در بسیاری از فناوری‌ها و نامه‌های دیگر خرید و فروش‌های زیادی وجود دارد و به نظر می‌رسد که پولی که از آنجا به دست می‌آید صرف انرژی می‌شود که در حال حاضر با توجه به قیمت کالاها چشم‌انداز مطلوبی دارد. شرکت هایی مانند آرامکو از این محیط سود زیادی می برند.

محدودیت های زنجیره تامین به دلیل درگیری های جهانی برای مدتی اپل را آزار خواهد داد. این شرکت اخیراً نتایج درآمد خود را برای سه ماهه دوم سال 2022 به اشتراک گذاشت و اعلام کرد که انتظار دارد مشکلات زنجیره تأمین تأثیر منفی بر نتایج سه ماهه سوم بگذارد. با این حال، بلومبرگ در داخل خاطرنشان می کند که خرید سهام اپل هنوز نسبتاً امن است زیرا این شرکت در سال جاری رشد ثابتی را حفظ کرده است.

اگرچه آرامکو از اپل جلوتر است، اما این غول فناوری همچنان سودآورترین شرکت در ایالات متحده است و پس از آن مایکروسافت.

نظر شما در مورد تغییر جایگاه ارزشمندترین شرکت جهان و سقوط اپل به پله دوم این رتبه بندی چیست؟