• خانه
  • اخبار
  • اپل ایرپاد پرو 2 را در نیمه دوم سال 2022 عرضه می کند و به دلیل فروش ضعیف ایرپاد 3، استراتژی شرکت را تغییر می دهد.

اپل ایرپاد پرو 2 را در نیمه دوم سال 2022 عرضه می کند و به دلیل فروش ضعیف ایرپاد 3، استراتژی شرکت را تغییر می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل ایرپاد پرو 2 را در نیمه دوم سال 2022 عرضه می کند و به دلیل فروش ضعیف ایرپاد 3، استراتژی شرکت را تغییر می دهد.

انتظار می رود اپل در سال جاری نسخه جدیدی را منتشر کند AirPods Pro ویژگی‌های جدید ردیابی سلامت و به‌روزرسانی‌های طراحی را معرفی کنید. مینگ چی کو، تحلیلگر اپل نیز اکنون پیش بینی می کند که اپل پس از معرفی نسل دوم، فروش ایرپاد پرو اصلی را متوقف خواهد کرد که این نشان دهنده تغییر استراتژی این شرکت بر خلاف زمان عرضه ایرپادهای 2 و 3 است.

عرضه اولیه اپل ایرپاد پرو 2

امروز ارسال شد توییترشرکت اپل توضیح داد که اپل در سه ماهه دوم و سوم سال جاری بیش از 30 درصد سفارشات ایرپاد 3 را کاهش داده است. این تحلیلگر توضیح می دهد که تقاضا برای AirPods 3 به دلیل “استراتژی تقسیم بندی محصول ناموفقاین به طور قابل توجهی ضعیف تر از AirPods 2 است.

برای یادآوری، زمانی که اپل سال گذشته ایرپاد 3 را معرفی کرد، به طور همزمان قیمت ایرپادهای نسل دوم را کاهش داد و آنها را در خط تولید ایرپادها نگه داشت. این بدان معناست که اپل در حال حاضر سه نوع مختلف ایرپاد را می فروشد: AirPods 2، AirPods 3 و AirPods Pro.

اپل امیدوار است مردم با ویژگی‌ها و طراحی جدید AirPods 3 وسوسه شوند تا بیشتر روی AirPods 2 خرج کنند. در عوض، به نظر نمی‌رسد این اتفاق افتاده باشد. کو می‌گوید «استراتژی بخش‌بندی» شکست خورده است و خریداران همچنان به‌جای ایرپاد 3، گجت‌های پوشیدنی نسل دوم و مقرون‌به‌صرفه‌تر را انتخاب می‌کنند.

عرضه اولیه اپل ایرپاد پرو 2

عرضه اولیه اپل ایرپاد پرو 2

برای جلوگیری از وضعیت مشابه با AirPods Pro 2، اپل قصد دارد پس از عرضه نسل دوم، فروش AirPods Pro اصلی را متوقف کند. چه کسی می نویسد:

سفارشات AirPods 3 برای سه ماهه دوم و سوم سال 2022 بیش از 30 درصد کاهش یافت. تقاضا برای AirPods 3 نیز به طور قابل توجهی کمتر از AirPods 2 به دلیل شکست استراتژی بخش‌بندی محصول است. AirPods Pro ممکن است پس از عرضه AirPods Pro 2 توسط اپل در نیمه دوم سال جاری برای جلوگیری از تکرار خطا متوقف شود.

این بدان معناست که اگر امیدوار بودید که AirPods Pro بعد از AirPods Pro 2 ارزان‌تر بماند، احتمالاً اینطور نخواهد بود.

انتظار می رود AirPods Pro 2 تعدادی به روز رسانی از جمله پشتیبانی بدون صدا، فرم طراحی جدید و ویژگی های سلامتی را ارائه دهید. کو بارها گفته است که AirPods Pro 2 در نیمه دوم سال 2022 عرضه خواهد شد، بیانیه ای که او امروز نیز تکرار کرد.

نظر شما در مورد فروش ایرپادهای ضعیف تر از حد انتظار 3 و جبران آنها با تغییر استراتژی در هنگام عرضه ایرپاد پرو 2 توسط اپل چیست؟