• خانه
  • اخبار
  • اپل از متا به دلیل دریافت 50 درصد کمیسیون در خرید متاوار انتقاد می کند

اپل از متا به دلیل دریافت 50 درصد کمیسیون در خرید متاوار انتقاد می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل از متا به دلیل دریافت 50 درصد کمیسیون در خرید متاوار انتقاد می کند

علیرغم انتقادها از دریافت کمیسیون 30 درصدی خرید در اپ استور، اپل قبلاً به برنامه متا برای دریافت تقریباً 50 درصد کمیسیون از دارایی های دیجیتال خریداری شده در متاور پاسخ داده و این شرکت را به اتخاذ تصمیمی ریاکارانه متهم کرده است.

اتهام ریاکارانه اپل به متا

دیروز فاش شد که متا که قبلاً با نام فیس بوک شناخته می شد، قصد دارد 47.5 درصد کمیسیون برای خرید دارایی های دیجیتال موجود در موسوم به “metaverse” دریافت کند.

این هزینه 47.5 درصدی در واقع شامل 30 درصد هزینه سخت افزاری علاوه بر هزینه 17.5 درصدی پلتفرم می شود. در پاسخ به این طرح، فرد ساینز، سخنگوی اپل ناظر بازار او گفت فیس بوک به سادگی ریاکار بود و در حالی که از قیمت پلتفرم خود اپل شکایت داشت، می خواست حتی بیشتر از خود توسعه دهندگان اشتراک و هزینه دریافت کند.

متا بارها از اپل به دلیل دریافت کمیسیون 30 درصدی از توسعه دهندگان برای خریدهای درون برنامه ای در اپ استور انتقاد کرده است که همیشه از مشاغل کوچک و سازندگان به عنوان قربانی استفاده می کند. اکنون متا خود به دنبال این است که به طور قابل توجهی بیشتر از هر پلتفرم دیگری از همان توسعه دهندگان هزینه بگیرد. اعلامیه جدید این شرکت، فراز ریاکاری را آشکار می کند. این نشان می دهد که در حالی که به دنبال استفاده رایگان از پلتفرم اپل هستند، از دریافت پول از توسعه دهندگان و کسب و کارهای کوچکی که از پلتفرم آنها استفاده می کنند خوشحال هستند.

اتهام ریاکارانه اپل به متا

اتهام ریاکارانه اپل به متا

فیس بوک و مارک زاکربرگ، مدیرعامل این شرکت، بارها اپ استور اپل و کمیسیون 15 تا 30 درصدی خریدهای درون برنامه ای را ضد رقابتی و انحصاری خوانده اند.

زاکربرگ در ژوئن 2020 گفت که فیس‌بوک رویدادهای آنلاین پولی، اشتراک‌ها، توکن‌ها و سایر محصولات را تا سال 2023 برای سازندگان رایگان می‌کند و پس از آن یک متا کمیسیون را اعلام می‌کند که می‌گوید «کمتر از 30 درصد از آن چیزی است که اپل و دیگران می‌گیرند». این کمیسیون هنوز اعلام نشده است و حداقل در مورد متاور، قول زاکربرگ برای پرداخت کمتر از اپل، شکست خورده تلقی می شود.

نظر شما در مورد متا چرخش و دریافت پورسانت زیاد از خریدهای داخل متاور چیست؟