منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپل از ریووس به دلیل شکار غیرقانونی و سرقت اسرار شرکت شکایت کرده است

اپل از ریووس به دلیل شکار غیرقانونی و سرقت اسرار شرکت شکایت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل از ریووس به دلیل شکار غیرقانونی و سرقت اسرار شرکت شکایت کرده است

اپل اخیراً از یک استارتاپ به نام Rivos به دلیل شکار غیرقانونی مهندسانی که به اطلاعات طبقه بندی شده این شرکت دسترسی دارند، شکایت کرده است. طبق این شکایت، اپل معتقد است که کارمندان سابق این شرکت به درخواست ریووس، اطلاعات شخصی غول فناوری را به عنوان بخشی از فرآیند استخدام در این استارت آپ به سرقت برده اند.

اپل از راه اندازی Rivos شکایت دارد

اگرچه در حال حاضر اطلاعات زیادی در مورد Rivos وجود ندارد، اما هدف اصلی این استارتاپ مهندسین سیلیکون اپل است. اپل می‌گوید این استارت‌آپ می‌خواهد تراشه‌هایی طراحی کند که با تراشه‌های خودش رقابت کند، اما این شرکت معتقد است که Rivos این کار را با اطلاعات شخصی اپل انجام می‌دهد.

در این بیانیه، اپل می گوید:از ژوئن 2021، شرکت نوپا Rivos یک کمپین هماهنگ با هدف دسترسی کارکنان اپل به اطلاعات تجاری شخصی و محرمانه اپل در مورد طراحی تراشه راه اندازی کرد.»

قبل از شکایت، اپل نامه ای به ریووس ارسال کرد و در آن قراردادهای محرمانه را که کارمندان سابقش متعهد شده بودند، توضیح داد، اما این استارت آپ به اقدامات اپل پاسخ نداد.

اپل از راه اندازی Rivos شکایت دارد

اپل از راه اندازی Rivos شکایت دارد

اپل کارمندان ریووس را به سرقت «مشخصات و فایل های طراحی تراشه حساس» از این شرکت متهم می کند. در آن فایل دارم میام:

برخی از مهندسان سابق اپل به خصوصی ترین مشخصات این شرکت که در برنامه های شریک ذخیره شده است دسترسی پیدا کرده اند و از AirDrop برای انتقال فایل ها به دستگاه های شخصی استفاده کرده اند. آنها همچنین پیشنهادات دسته ای تراشه های موجود و منتشر نشده اپل را که به عنوان Apple Proprietary و Confidential شناخته می شوند، در دستگاه های ذخیره سازی ابری شخصی خود ذخیره می کنند. یکی از آنها حتی از یک آرشیو کامل از Apple Time Machine خود در یک دستگاه خارجی شخصی نسخه پشتیبان تهیه می کند.

در شکایت علیه ریووس، اپل نام دو مهندس سابق را معرفی کرد که در پاییز گذشته تیم تراشه‌های این شرکت را پیشگام بودند و به ریووس پیوستند. هدف از شکایت اپل “بازیابی اسرار تجاری، محافظت از آنها در برابر افشای بیشتر و افشای دامنه کامل استفاده از آنها برای کاهش هرگونه آسیبی است که رخ داده یا خواهد بود.”

نظر شما در مورد متهم کردن استارت‌آپ Rivos توسط اپل به شکار غیرقانونی کارکنان و سرقت اسرار شرکت چیست؟