• خانه
  • اخبار
  • اپل از تراشه 2 نانومتری در آیفون و مک های 2025 خود استفاده خواهد کرد

اپل از تراشه 2 نانومتری در آیفون و مک های 2025 خود استفاده خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل از تراشه 2 نانومتری در آیفون و مک های 2025 خود استفاده خواهد کرد

اپل برنامه های زیادی برای مشتریان خود در سال های آینده دارد، از جمله مهاجرت کامل به استفاده از تراشه های خود این شرکت در سری A و M رایانه های موبایل و دسکتاپ. بر اساس آخرین اطلاعات، این غول فناوری به طور بالقوه می تواند تا سال 2025 از تراشه های فناوری 2 نانومتری در آیفون و مک خود استفاده کند. گزارش جدید همچنین بیان می کند که تامین کننده اصلی تراشه اپل، TSMC، در حال آماده شدن برای آغاز تولید تراشه های 2 نانومتری در سال 2025 است.

اپل در سال 2025 از تراشه 2 نانومتری استفاده خواهد کرد

قبلا شنیدیم که اپل می خواهد تراشه M2 خود را در ماه های آینده معرفی کند و برای اولین بار از آن در مک بوک ایر و مک مینی جدید استفاده کند. علاوه بر این، این شرکت احتمالاً قصد دارد یک مک بوک پرو بازطراحی شده با صفحه نمایش بزرگتر معرفی کند. با این حال، طبق یک گزارش جدید از دیجی تایمزاپل مشتاقانه منتظر تولید بیشتر تراشه است زیرا تامین کننده اصلی آن، TSMC، تولید تراشه های 2 نانومتری را در سال 2025 آغاز می کند.

اپل آیفون و مک در حال حاضر دارای تراشه های فرآیندی 5 نانومتری مبتنی بر TSMC هستند که به ترتیب شامل سری های A15 Bionic و M می شود.علاوه بر این، TSMC همچنین قصد دارد تا اواخر سال جاری تولید انبوه تراشه های 3 نانومتری خود را آغاز کند. با وجود تراشه های 2 نانومتری که انتظار می رود در سال 2025 وارد بازار شوند، ما پیش بینی می کنیم که اپل حداقل برای دو سال از مدل های 3 نانومتری استفاده کند. اگر اپل تا سال 2025 از تراشه های 2 نانومتری در محصولات خود استفاده کند، یکی از اولین شرکت هایی خواهد بود که این کار را انجام می دهد.

اپل از تراشه 2 نانومتری در آیفون و مک های 2025 خود استفاده خواهد کرد

اپل در سال 2025 از تراشه 2 نانومتری استفاده خواهد کرد

TSMC جدول زمانی خود را برای انتقال فرآیند 2 نانومتری GAA به تولید انبوه در سال 2025 تعیین کرده است، در حالی که فرآیند 3 نیوتن متری FINFET را با نرخ بازدهی بهبود یافته در نیمه دوم سال 2022 تجاری می کند. اپل و اینتل جزو اولین مشتریانی هستند که هر دو را پذیرفته اند. فرآیندها و تثبیت سلطه خود در این زمینه.

همچنین قبلاً گزارش شده بود که اپل ممکن است از تراشه های 3 نانومتری در مدل های آینده آیپد پرو خود استفاده کند که انتظار می رود اواخر امسال عرضه شوند. انتظار داریم اپل مدل جدیدی از آیپد پرو را با تراشه M2 عرضه کند، اما هنوز جزئیات خاصی اعلام نشده است. به محض کسب اطلاعات بیشتر، آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

نظر شما در مورد استفاده اپل از تراشه های 2 نانومتری در محصولات مختلف تا سال 2025 چیست؟