منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپل آپدیت iOS 15.4 را راه اندازی کرد: سرانجام Face ID با ماسک کار می کند

اپل آپدیت iOS 15.4 را راه اندازی کرد: سرانجام Face ID با ماسک کار می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل آپدیت iOS 15.4 را راه اندازی کرد: سرانجام Face ID با ماسک کار می کند

بیش از 2 سال از اپیدمی کرون می گذرد. همه دارندگان آیفون در این مدل و در فضای باز که مجبور به داشتن ماسک بودند، با یک مشکل بسیار بزرگ و آزاردهنده مواجه شدند، Face ID با ماسک کار نمی کند! خبر خوب این است که امروز اپل آپدیت iOS 15.4 را منتشر کرد و بالاخره Face ID با ماسک کار می کند، اما خبر بد این است که اپل دوباره “کار اپل” را انجام داده است!

آپدیت اپل iOS 15.4

اپل امروز iOS 15.4 و iPadOS 15.4 را برای مدل های سازگار منتشر کرد. این به‌روزرسانی شامل چند تغییر جزئی به همراه یک به‌روزرسانی بزرگ Face ID است.

با iOS 15.4 Face ID در مدل‌های سازگار با آیفون، اکنون می‌توانید هنگام استفاده از ماسک صورت، آن را تنظیم کنید. البته این ویژگی نمی تواند زیر ماسک را اسکن کند، امنیت کمتری دارد و اطراف چشم شما را اسکن می کند.

به روز رسانی IOS 15.4

به روز رسانی IOS 15.4

فعال کردن این گزینه به شما این امکان را می دهد که بدانید فعال کردن Face ID با ماسک، امنیت این ویژگی را نسبت به اسکن کل صورت کاهش می دهد. و باید در حالی که قفل آن باز شود هیچ چیزی را روی چشم شما نمی پوشاند، او را نگاه کن. با این حال، اکثر مردم احتمالاً کاهش امنیت را می پذیرند زیرا مجبور نیستید هر بار ماسک خود را بردارید.

فقط در آیفون 12 و نسخه های جدیدتر

متأسفانه، اپل تصمیم گرفت که به عنوان “کار اپل” این ویژگی فقط در آیفون 12 و مدل های جدیدتر کار می کند. این بدان معنی است که همه کاربران آیفون 11 و X، Xs و XR عملاً در سرما رها می شوند.

عملکرد کنترل جهانی IpadOS 15.4

یکی دیگر از ویژگی های کلیدی iPadOS 15.4، کنترل جهانی است. این قابلیت به کاربر این امکان را می دهد که از مک و آیپد با هم استفاده کند و نشانگر ماوس را بدون مشکل بین این دو حرکت دهد. کاربران همچنین می‌توانند فایل‌ها را بین دو دستگاه جابه‌جا کنند، گویی در یک دستگاه هستند.

علاوه بر این، به روز رسانی 15.4 همچنین شامل بیش از 100 ایموجی جدید از بسته Emoji 14.0، یک گزینه صوتی جدید برای سیری با قابلیت ارائه اطلاعات زمان و تاریخ به صورت آفلاین، پشتیبانی از گواهی دیجیتال COVID کارت‌های واکسن در کیف پول اپل و بهبودهایی در سافاری است. ترجمه صفحه وب با پشتیبانی از زبان ایتالیایی و چینی، بهبود پادکست و موارد دیگر در دسترس است.

اپل همچنین watchOS 8، macOS Monterey 12.3، tvOS 15.4 و HomePod Software 15.4 را منتشر کرد.

آیا آیفون 12 یا بالاتر دارید؟ توانایی کار کردن شناسه چهره با ماسک چگونه کار می کند؟