منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپلیکیشن جدید محققان آمریکایی بیماری آلزایمر را از طریق معاینه چشم تشخیص می دهد

اپلیکیشن جدید محققان آمریکایی بیماری آلزایمر را از طریق معاینه چشم تشخیص می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپلیکیشن جدید محققان آمریکایی بیماری آلزایمر را از طریق معاینه چشم تشخیص می دهد

محققان از یک اپلیکیشن موبایل برای تشخیص بیماری آلزایمر از طریق چشم کاربر استفاده کردند.

این اپلیکیشن که توسط محققان آمریکایی طراحی شده است، می تواند بیماری آلزایمر و برخی بیماری های عصبی دیگر را از طریق معاینه چشم کاربر تشخیص دهد. محققان دانشگاه کالیفرنیا در سن دیگو از یک اپلیکیشن موبایل برای تشخیص بیماری ها و اختلالات نورودژنراتیو مانند اختلال نقص توجه و بیش فعالی، اسکیزوفرنی و بیماری پارکینسون استفاده کردند.

کالین بری، یکی از محققان این پروژه می گوید: «در آینده، پس از تحقیقات بیشتر، این فناوری می تواند برای تشخیص و غربالگری عصب شناسی در یک محیط بالینی و در خانه مورد استفاده قرار گیرد. استفاده از آن همچنین امکان تحقیقات بهتر از طریق تلفن های هوشمند و همچنین نظارت بر مشکلات احتمالی سلامتی را فراهم می کند.

این اپلیکیشن با استفاده از دو دوربین جلوی گوشی های هوشمند در این اپلیکیشن و همچنین با استفاده از دوربین مادون قرمز، فناوری تشخیص چهره مانند Face ID قابل استفاده است. از این دوربین های سلفی برای تشخیص مردمک چشم از عنبیه استفاده کنید. به گفته محققان با استفاده از اپلیکیشن می توان واکنش مردمک چشم را مشاهده کرد. معمولاً ردیابی پاسخ مردمک فقط با استفاده از تجهیزات پزشکی تخصصی و گران قیمت امکان پذیر است. اگرچه این اپلیکیشن اگرچه با دقت بالا می تواند جایگزینی ارزان قیمت به حساب آید. محقق دیگری به نام اریک گرانهولم گفت: استفاده از برنامه تست پاسخ مردمک کمتر تهاجمی و ارزان تر خواهد بود و می توان از آن برای تشخیص بیماری هایی مانند آلزایمر استفاده کرد.