• خانه
  • اخبار
  • اپلیکیشن اپل برای پلتفرم های پرداخت جایگزین در هلند لغو شده است

اپلیکیشن اپل برای پلتفرم های پرداخت جایگزین در هلند لغو شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپلیکیشن اپل برای پلتفرم های پرداخت جایگزین در هلند لغو شده است

همانطور که در بالا ذکر شد، اپل تاکید زیادی روی پلتفرم های شخصی خود به ویژه برای خریدهای درون برنامه ای داشته است. با این حال، با اعتراض طیف گسترده ای از توسعه دهندگان به مالیات سنگین اپل، این شرکت قصد دارد سیستم های پرداخت جایگزین را معرفی کند. اما پس از مدتی به نظر می رسد که طرح اپل برای پلتفرم های پرداخت جایگزین در برنامه های دوستیابی هلندی لغو شده است. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

اپلیکیشن اپل برای پلتفرم های پرداخت جایگزین لغو شده است

اپل ممکن است هفته آینده توسط ACM هلند (مرجع مصرف کننده و بازار) به دلیل ادامه اخذ مالیات 15 تا 30 درصدی بر روی پرداخت ها در برنامه دوستیابی این کشور که از اپ استور اپل دانلود شده است، جریمه شود. اپل به توسعه دهندگان اجازه نمی دهد تا پلتفرم های پرداخت جایگزین را برای برنامه های خود ارائه دهند و همه توسعه دهندگانی که سعی در انجام این کار به همراه برنامه های مرتبط داشته باشند، از اپ استور اخراج خواهند شد. مانند سابقه طولانی اختلاف حقوقی اپل و اپیک.

iMessage و WhatsApp را مجبور کنید از دیگر پیام رسان های اتحادیه اروپا پشتیبانی کنند

اپل در حال حاضر به دلیل سرپیچی از دستورات ناظر هلندی با جریمه 5 میلیون یورویی در هفته مواجه است. اپل بیش از 45 میلیون یورو (49 میلیون دلار) جریمه به دلیل عدم رعایت قوانین ACM بدهکار است. این نگهبان از ژانویه به دلیل ادامه مسدود کردن پلتفرم‌های پرداخت جایگزین برای برنامه‌های دوستیابی در اپ استور، هفته‌ای 5 میلیون یورو از اپل دریافت کرده است.

این نهمین هفته ای است که اپل به دلیل رعایت نکردن قوانین و مقررات این سازمان جریمه می شود و زمانی که بدهی اپل به 50 میلیون یورو می رسد، ممکن است جریمه های بعدی سنگین تر و سنگین تر شوند. رویترز گزارش داد که هفته گذشته اپل پیشنهاد جدیدی را برای تعلیق جریمه های هفتگی خود به ACM ارائه کرد.

اپلیکیشن اپل برای پلتفرم های پرداخت جایگزین

با این حال، یک مقام ناشناس ACM به آژانس گفت که پیشنهاد اپل با سفارش آنها مطابقت ندارد. در اوایل این ماه، اپل به آژانس گفت که درخواست آنها را دنبال می کند و به توسعه دهندگان برنامه دوستیابی هلندی گفت که می توانند یک پلت فرم پرداخت شخص ثالث را در این برنامه به کاربران ارائه دهند.

با این حال، اپل از توسعه‌دهندگان می‌خواهد تا یک برنامه اساساً مجزا برای اپ استور هلندی و سایر فروشگاه‌های اپلیکیشن مورد استفاده در کشورهای دیگر ایجاد کنند. اپل معتقد است که این درخواست منصفانه است و گفت که تضمین می کند که تعهدات قانونی خود را در هلند انجام می دهد و در عین حال شرایط استاندارد خود را در سایر نقاط جهان حفظ می کند.

ACM در پاسخ گفت که طرح اپل مانعی غیرضروری برای متفاوت بودن پیشنهاد اپل ایجاد کرده است. در سال 2019، گارد امنیتی تحقیقاتی را برای تعیین اینکه آیا اپل از موقعیت مسلط خود در بازار سوء استفاده می کند یا خیر، آغاز کرد. بعدها دامنه این مطالعه به برنامه های دوستیابی از جمله Tinder محدود شد.

تصویب قانون DMA در اروپا می تواند تفاوت بزرگی در نحوه کار اپل ایجاد کند

به گفته این آژانس، اپل از تسلط خود در بازار سوء استفاده می کند و در نتیجه به این شرکت دستور داده شده تا در ممنوعیت سیستم های پرداخت شخص ثالث در اپ استور تجدید نظر کند. اما اپل می گوید از موقعیت خود در بازار استفاده نمی کند و نگران ایمنی مصرف کننده است.

DMA و Epic در حال اعتراض به پیروزی اپل در دادگاه هستند

هفته گذشته به شما گفتیم که اگر ساخت بازار دیجیتال (DMA) در اتحادیه اروپا قانونی شود، ممکن است اپل نیاز داشته باشد که به کاربران آیفون اجازه دهد برنامه‌ها را از فروشگاه‌های برنامه شخص ثالث دانلود کنند، و اکنون اینگونه است. امنیت و نگرانی های دیگر اپل اجازه نخواهد داد.

اگر DMA در اتحادیه اروپا به قانون تبدیل شود، اپل همچنین باید به پلتفرم‌های پرداخت جایگزین اجازه دهد بدون توجه به فروشگاه‌های اپلیکیشن در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، پرداخت‌های درون برنامه‌ای را انجام دهند. مارگرت وستاگر، رئیس سازمان ضد انحصار اروپا، می گوید که این قانون ممکن است در اکتبر سال آینده به قانون تبدیل شود یا تا سال 2023 طول بکشد.

شکایت اپل و اپیک گیمز ادامه دارد. تمرکز اپل بر قوانین پلتفرم خود

به گزارش خبرگزاری PhoneArena، اپل نیز درگیر درخواست تجدیدنظر اپیک علیه شکایت دو شرکت است که باعث شد قاضی ایوان گونزالس راجرز حکمی 185 صفحه ای منتشر کند که اپل یک شرکت انحصاری نیست و نمی توان این شرکت را به خاطر اقداماتش مجازات کرد. قاضی همچنین با صدور حکمی اپل را از مسدود کردن استفاده از پلتفرم‌های پرداخت برای برنامه‌های شخص ثالث منع کرد.