منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • اپل، گوگل و مایکروسافت در حال گسترش پشتیبانی از ورود بدون رمز عبور FIDO هستند

اپل، گوگل و مایکروسافت در حال گسترش پشتیبانی از ورود بدون رمز عبور FIDO هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
اپل، گوگل و مایکروسافت در حال گسترش پشتیبانی از ورود بدون رمز عبور FIDO هستند

در اوایل سال 2020، اپل ادغام خواهد شد FIDO فایل پیوست شده؛ یک انجمن صنعتی برای افزایش قابلیت همکاری روش‌های احراز هویت و کاهش اتکا به رمزهای عبور سنتی ایجاد شده است. سه غول فناوری، اپل، گوگل و مایکروسافت قبلاً متعهد شده‌اند که پشتیبانی از استاندارد FIDO را گسترش داده و به روش ورود بدون رمز عبور بپردازند.

بدون رمز FIDO وارد شوید

استاندارد جدید که توسط FIDO و کنسرسیوم وب جهانی ایجاد شده است، با هدف اجازه دادن به برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها برای ارائه یک گزینه ورود یکپارچه و ایمن برای چندین دستگاه و پلتفرم است. همانطور که FIDO اشاره می‌کند، احراز هویت مبتنی بر رمز عبور در برابر نقض‌های امنیتی آسیب‌پذیرتر است، زیرا بسیاری از افراد رمز عبور آسانی دارند یا از آن‌ها در تمام خدمات خود استفاده می‌کنند.

سه شرکت اپل، گوگل و مایکروسافت بر این باورند که اگرچه پیشرفت‌ها در مدیریت رمز عبور و احراز هویت زندگی دیجیتالی دو مرحله‌ای را ایمن‌تر کرده است، اما همچنان می‌توانند کارهای بیشتری برای محافظت از مصرف‌کنندگان انجام دهند.

هر دو اپل، گوگل و مایکروسافت در حال حاضر از استاندارد FIDO پشتیبانی می کنند، اما اجرای فعلی همچنان به کاربران نیاز دارد که قبل از اجازه دسترسی بدون رمز عبور به هر برنامه یا وب سایت در هر دستگاه دسترسی داشته باشند. به همین دلیل است که این شرکت ها به زودی پشتیبانی از استاندارد ورودی جدید محصولات خود را گسترش خواهند داد.

کاربران به زودی می توانند بدون نیاز به ثبت نام مجدد برای هر حساب، به اعتبار FIDO در همه دستگاه های خود دسترسی داشته باشند. احراز هویت نیز بدون توجه به پلتفرم یا مرورگر وب کار خواهد کرد. مهمتر از همه، اعتبار FIDO به عنوان یک گزینه ورود بدون نیاز به رمز عبور یا روش بازیابی در دسترس است.

یکی دیگر از موارد اضافه شده به این استاندارد، امکان احراز هویت یک دستگاه جدید با استفاده از دستگاه دیگری است که از قبل معتبر است.

بدون رمز FIDO وارد شوید

بدون رمز FIDO وارد شوید

مزایای FIDO

استاندارد جدید FIDO جایگزین گذرواژه‌های معمولی می‌شود و کاربران را کمتر در معرض حملات فیشینگ قرار می‌دهد، زیرا احراز هویت به جای رمز عبور مشترک بر روش‌های بیومتریک ذخیره‌شده در دستگاه‌های کاربران متکی است. همچنین نیاز به کدهای احراز هویت ارسال شده از طریق پیامک را که می تواند توسط هکرها دستکاری شود را از بین می برد.

وقتی نوبت به پلتفرم‌های اپل می‌رسد، اپلیکیشن‌ها و وب‌سایت‌ها اکنون می‌توانند به کاربران اجازه دهند به جای استفاده از رمز عبور ساده، با Face ID یا Touch ID احراز هویت کنند. شایان ذکر است که این فناوری با iCloud Keychain متفاوت است. Cherak تنها از روش های بیومتریک برای تکمیل خودکار رمز عبور شما استفاده می کند و آن را به طور کامل جایگزین نمی کند.

با این حال، هنوز جزئیاتی در مورد زمان پشتیبانی گسترده FIDO در پلتفرم های اپل وجود ندارد، اما احتمالاً در WWDC 2022 در ماه ژوئن بیشتر در مورد آن خواهیم شنید. گوگل می گوید در تلاش است تا این فناوری را در محصولات کروم، سیستم عامل کروم و اندروید در دسترس قرار دهد، در حالی که مایکروسافت می گوید از این طریق از برنامه ها و خدمات خود پشتیبانی خواهد کرد.

نظر شما در مورد روش ورود بدون رمز FIDO و پشتیبانی غول های بزرگ فناوری چیست؟